Kuchyně Oresi recenze

 • Toto téma obsahuje celkem 41 odpovědí. Do diskuze (18 účastníků) se naposledy zapojil uživatel O Obadalka a poslední změna proběhla 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (z celkem 41)
 • Autor
  Příspěvky
 • #957967
  gekahe
  Účastník

  Zdravím, prosila bych o radu a inspiraci. Plánujeme rekonstrukci domu a jako první v řadě je kuchyně, se kterou bude největší piplačka ohledně rozvodů vody a elektřiny, proto bych chtěla znát zkušenosti s nějakými dobrými kuchyňskými studii, zatím co jsem jenom brouzdala po internetu tak se mi vzhledově nejvíce líbí kuchyně u Oresi, ale nemám s nimi zkušenosti. Budu ráda i za fotky vašich kuchyní pro inspiraci, zatím nemám ani tušení jak si poskládat tak aby byla praktická.

  #1031128
  j josefina48
  Účastník

  Poradím vám si těch studií projít co nejvíc, protože toho hodně okoukáte a pomůže vám to si ujasnit co chcete. Jinak kuchyň mám od Oresi, a zkušenost dobrá. Přeju hodně zdaru při přestavbě.

  #1096203
  L LuciP29
  Účastník

  Taky mám kuchyň od Oresi a je dobrá, co se týče praktičnosti tak s tím vám poradí když si u nich necháte udělat návrh, co si pamatuju tak jsem ho měla zdarma, což je fajn. Hlavně pokud máte dost místa tak se vám ta kuchyň bude vymýšlet jedna báseň.

  #1098118
  gekahe
  Účastník

  Díky díky, zatím jsem u Oresi byla jen na kukajdu ale líbil se mi jejich přístup, hned ke mně přiskočili a chtěli radit co a jak, tak jsem jim tam převyprávěla celou pohádku, ale zatím jsem řekla že se jen rozhlížím. Kuchyně mají teda opravdu pěkné, což mi to ještě stěžuje protože vůbec nevím jaký dekor vybrat… zatím mám zkušenosti jen se světlou kuchyní, ale teď uvažuju nad tmavou protože v kuchyni budu mít i okno takže světla by tam bylo dost ale nevím nevím no. Jinak se chci ještě zeptat, z čeho máte pracovní desku prosím vás, já mám zatím zkušenosti jenom s klasickou dřevěnou ale koukala jsem že mají i kamennou, u který je teda docela cenový rozdíl tak jestli má cenu do ní investovat?

  #1098374
  michaela14
  Účastník

  Podle mě ne, dneska je těch dekorů tolik že ta dřevěná úplně stačí. Doporučím se spíš podívat právě na to z jakých materiálu bude kuchyně udělaná, já mám kuchyni z té nejvyšší řady a kvalita je znát, už jste si vybrala z jaké řady byste kuchyni chtěla?

  #1098639
  gekahe
  Účastník

  Zatím jsem uvažovala hodně nad Livanzou, ale nebráním se ani té vyšší řadě, líbí se mi všechny 😀 uvidím, co mi udělají na návrhu a podle toho se asi rozhodnu, jakou bych chtěla. Ale už jsem se rozhodla že do nich půjdu, minulý týden jsem byla u kamarádky na návštěvě, přistěhovala se do naší ulice, a měla kuchyni od Oresi a musím říct že krásnou, tak mě to tak nějak přesvědčilo 😀 asi příští týden už si tam zajdu pro návrh 🙂

  #1099230
  Q Quadaro
  Účastník

  Tak co, koupila jste? Já jí mám teď čerstvě doma a musím říct že zkušenost dobrá, všechno probíhalo hladce, až teda na návrh která mi nějakou dobu trval než jsem byla spoko 😀

  #1099414
  gekahe
  Účastník

  Jojo už jí taky mám doma. Je dobrá, s výběrem jsem spokojená. Návrh mi taky trval déle, ale to je podle mě normální 😀

  #1120905

  Na kuchyně od Oresi jsem slyšela spoustu super ohlasů. Mám pocit, že jedna moje kamarádka od nich dokonce kuchyň má a je spokojená. To my máme doma ještě starou panelákovou kuchyň. Nedávno jsme ale pořídili takovou tu indukční varnou desku, tak teď alespoň vypadá trochu moderněji. Teď už jen zbývá koupit takový ten ochranný kryt na varnou desku. Koukala jsem ale, že takové mají třeba tady: http://emako.cz/ochranne-sklenene-panely-na-sporak/

  #1120980
  E EvkaL
  Účastník

  Jo ty indukční desky jsou super, přijde mi že se na nich vaří rychleji. Ze začátku jsem se jí bála pořídit, že s tím nebudu umět a že stačí starý sporák co jsme měli doma, ale když jsme kupovali u oresi kuchyň, manžel řekl ať to vezmem od podlahy když už takže máme i nový spotřebiče, a teď si na tu indukční desku nemůžu stěžovat.

  #1122706
  k kolac.marta
  Účastník

  Tak to já jsem tu indukční desku měla vysněnou hned od chvíle kdy jsme se přestěhovali do nového bytu, tak byla původní kuchyně s plynovým sporákem a to pro mě bylo utrpění…takže hned co jsme se nějak finančně trochu zahojili jsme pádili do nějakých studií a u oresi zrovna naštěstí měli nějaký větší slevy, tím pádem už díky bohu mám indukční desku a k tomu i úplně novou kuchyni.

  #1125129
  P Poupa
  Účastník

  Máme menší byt, takže ani kuchyň není nikterak obrovská, ale stačí a kdokoliv přijde, tak se ptá odkud je. Jako velký plus vidím v tom, že jsem za ní nedali majlant.

  #1127020
  I Irisska
  Účastník

  My jsme právě v procesu návrhů… A tím jak se nikam nemůže tak komunikujem hlavně přes PC, a nemůžu si to vynachválit. Fakt super. Libí se mi jejich přístup.

  #1127964
  c c5f062640b62e5
  Účastník

  Chystáte se zrekonstruovat kuchyni a vybíráte studio? Pak vám určitě pomůže naše zkušenost s kuchyňským studiem Oresi. Jejich slogany „Šampion v každé třídě“, „Oresi vám dá víc“ se nenechte zmást.
  Do studia jsme zavítali 30. 1. 2020 neohlášeně a tento den prodejce bohužel neměl časový prostor na plánování s námi. Po sdělení, že momentálně mají do konce ledna 40% slevu, jsme domluvili termín hned další den 31. 1. Vše probíhalo standardně, zadali jsme rozměry / podotýkám, že byly správné /, prodejce vysvětlil, navrhl řešení, zodpověděl naše dotazy a předběžně jsme měli naplánováno. Naše druhá návštěva nás upokojila, že jsme asi zvolili dobře, i když jsme měli zbystřit nad první lží prodejce, že sleva končí lednem. Po zhlédnutí stránek Oresi jsme zjistili, že sleva pokračuje i v únoru a následně i v dalších měsících. Pokud by to byl poslední přešlap tohoto studia, pochopili bychom, že chtěl prodat. Asi po týdnu se dostavil „odborník“ na zaměření kuchyně vyslaný Oresi. Zaměření proběhlo, ale těžko nás mohlo napadnout, že rozměry si po „odborníkovi“ musíme přeměřit, než podepíšeme, že se zaměření uskutečnilo. Bylo bohužel chybné. Naše finální návštěva studia už probíhala krátce s malými obměnami v kuchyni. Plánované dodání bylo 7. – 9. 4. 2020 – kuchyně byla vyráběna v Německu. S tímto termínem jsme neměli problém, chystali jsme se i na podlahu. Odcházeli jsme tedy naposled z Oresi a slova prodejce, že po dvou dnech montáže odchází montér a vy můžete vařit / mimochodem montér – zaměřovač – odborník /. Slova nás uklidnila, ale to jsme ještě netušili, co všechno nás čeká. Teď už jen stručně k výčtu všech negativ:
  – Přivezou skříňky a sokly k nim jsou rozbité.
  – Montér při zavěšování horní skříňky navrtá elektřinu, přestože je na vedení upozorňován.
  – Montér se to chystá diletantsky opravovat, což manžel nevydrží a opraví si to sám odborně podle normy.
  – Z vymalované a čisté kuchyně se stává opět staveniště.
  – Ke dřezu byly dodány špatné komponenty na přípoj do odpadu / dodání správných mělo trvat 6 týdnů /. Manžel si dokoupil a připojil.
  – Od varné desky byla krátká šňůra, přestože montér zaměřoval a věděl, kde je zásuvka. Opět odstraněno svépomoci.
  – Zcela diletantsky byla připojena roura od odsávání, mám nafoceno, manžel opravil.
  – Troubu jsme měli svou a dodali jsme před výrobou přesný typ. Pod troubou je ovšem zásuvka s kovovým madlem, které je při delším pečení rozžhavené tak, že se nedá chytit. Trouba byla o kousek vyvýšena, ale při pečení musím nechat zásuvku pootevřenou.
  – Přitom částka za celou kuchyni musela být uhrazena 10 dnů před dodáním.
  Takže u nás jsem po dvou dnech montáže ani nevařila ani nepekla a ani voda netekla. A problém největší, který nebyl v silách manžela:
  – 2 chybějící skříňky – důsledek špatného zaměření! Bohužel jsme podepsali s vědomím, že je to odborník a nemusíme kontrolovat rozměry.
  – Solidní studio by chybu vzalo na sebe, studio Oresi reagovalo tak, že na vině jsme my, protože jsme zaměření podepsali.
  – Dodání 2 chybějících skříněk avizované na 25. 5. bylo uskutečněno 20. 6. 2020
  – Tentokrát faktura nepřišla ani den předem, ale večer před dodáním v 19.38 zpráva SMS, že zítra od nás montér vybere přes 8000,-, myšleno samozřejmě v hotovosti. Po dodání faktury bylo zřejmé, že byla vystavena již 16. 6., takže bylo možné fakturu před dodáním skříněk zaplatit, aniž bychom museli narychlo vyzvedávat hotovost. To by ovšem „někdo“ tu fakturu musel poslat.
  Mohla bych psát o dalších „drobnějších nedostatcích“, ale myslím, že tyto zkušenosti jsou už dostatečně vypovídající.

  #1136448
  S Simčana
  Účastník

  Ráda se taky podělím o svůj zážitek, kdy jsme si pořídili kuchyň od Oresi, ale určitě tu nebudu psát žádné slohy. Do Oresi jsme šli, protože to v podstatě bylo naše nejbližší kuchyňské studio a nabídka se nám líbila, takže jsme nevymýšleli žádné další cesty jinam a oslovili je tady. Vypracovali nám nezávazný návrh kuchyně, ukázali nám možnosti, barvy i materiály, já ani nevím, co by v podstatě dneska běžný uživatel víc potřeboval. Vzhledem k omezeným prostředkům s námi prodejkyně prošla i naše možnosti, takže ač se nám výběr zúžil, tak jsem měli furt pestrý výběr a volili jsme kuchyň z řady Dolti. Termíny byly asi o něco delší než jsem čekala, ale furt to přikládám tomu, že kovid je mrcha a vím jak to celou dobu vypadalo u nás v práci, kdy pár vypadnutých lidí dokázalo nadělat nemalou paseku. Takže jsme se s tím nějak popasovali a svojí nové kuchyně se dočkali. Montážní parta byla super a vše do sebe zapadlo, brali jsme u Oresi i spotřebiče, takže jsme měli kuchyň v kompletu a je za mě senzační.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (z celkem 41)
 • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist