OTĚHOTNĚNÍ SE SNÍŽENOU FUNKCÍ ŠTÍTNÉ ŽLÁZY

 • Toto téma obsahuje celkem 12 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel e eliskanovohradska a poslední změna proběhla 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 13 příspěvků - 1. až 12. (z celkem 12)
 • Autor
  Příspěvky
 • #841089
  Anonym
  Neaktivní

  Ahoj, je tu někdo, kdo otěhotněl se ŠŽ? S přítelem se snažíme, ale pořád nic….ŠŽ bych měla mít v normě…tak nevím:'( ..Mám navštívit gynekologa a nechat se detailněji vyšetřit nebo ještě počkat..:^)

  #841090
  r rybycka
  Registrovaný uživatel

  Ahoj, já také se léčím se sníženou funkcí štítné žlázy, mám opačně zakloněnou dělohu, nepravidelný cyklus dlouhý kolem 37 dnů, ale s otěhotněním jsem neměla nikdy problém, jednou se mi podařilo chtěně otěhotnět už během kojení a to snažení trvalo dlouhé 3 měsíce. Co se léčím jsem bez problémů počala, donosila a porodila 3 děti, jen na endokrinologii je radno zajít vlastně ještě dříve, než na gyndu.
  Pokud se Ti během léčby nějak nehapruje ta hladina hormonů a bereš náhradní hormon podle předpisu, tak by v tomhle opravdu neměl být problém a znám spoustu lidí, kteří nemají a děti normálně mají….Třeba si jen brala hormonální antikoncepci a tělo potřebuje delší čas, aby se srovnalo…
  Také záleží, jak dlouho se snažíte, sama znám, jak je to nekonečné, když pro mě nekonečné byly ty 3 měsíce, ale radšji bych tomu nechala volný průběh a k dr. bych šla až opravdu po tom roce snažení.

  #841091
  w werunqa
  Registrovaný uživatel

  no hladinu bych měla mít dobrou..takže šž to asi nebude..nevím…jinak HA neberu už dobrý 4 roky-takže tím to určitě nebude:^) ..jinak snažíme se 8 měsíců-já vím, že každej říká, že je to málo-ale mě to dost stresuje, že to pořád nejde….zklusím počkat ještě.a uvidím..:S

  #841092
  w werunqa
  Registrovaný uživatel

  jinak na tu endokrinologii mám jít i když mě léčí můj normální lékař??? mě každej doporučuje spíš tu gynekologii, tak nevím..:O

  #841093
  b bonduelle
  Registrovaný uživatel

  Ahoj Werunqo,
  já mám sníženou funkci štítné žlázy už od dětství a teď jsem zrovna v 7. měsíci. Na otěhotnění to vliv více méně nemá, kor jestli jak píšeš, máš hodnoty v normě. Ta žláza se pak musí hlídat během těhotenství, ale to kontrolují jak na gyndě, tak i na endokrinologii když už tam chodíš. Mě jen zvýšili dávku prášků a teď už je to naprosto v normě a další kontrolu mám až po porodu.
  S návštěvou gynekologa to asi záleží na tom, jak dlouho se snažíte a jestli máš nějaké problémy.
  Kdybych ti tu psala svůj příběh, jak jsem zázračně otěhotněla i když doktoři mi nedávali téměř žádné šance, tak je to na román. Takže určitě nevěš hlavu. Kdyby jsi ještě něco chtěla vědět, tak odpovím 😀

  #841094
  w werunqa
  Registrovaný uživatel

  ahoj Bonduelle,
  u gynekologa jsem nikdy žádné problémy neměla..HA neberu 4 roky, akorát někdy v lednu jsem měla nějaký vřídek na děl. čípku, který mi doktor vypálil..jinak nic….
  Jedině co mě už delší dobu trápí, je nepravidelná a velmi bolestivá menstruace..doktor na mě vyzkoušel různé prášky a kapky, ale od bolesti mi nic nepomáhá….
  Menstruaci mám každý měsíc úplně jinak..takže nikdy nevím, kdy ji mám čekat8o| ..vždycky když se nedostaví, ve zhruba očekávaný termín, tak si myslím, že jsem těhotná…a až si koupím test, tak to dostanu….ach jo..:@

  #841095
  b bonduelle
  Registrovaný uživatel

  A jak dlouho se už snažíte o miminko, celý ty 4 roky, co nebereš antikoncepci? Já brala prášky 10 let a myslela si, že jsem naprosto v pořádku. Ale to jsem se bohužel spletla. Když jsem antikoncepci vysadila, MS se sama vůbec nedostavila. Říkala jsem si, to je v pohodě, prostě si tělo musí zvyknout, že jsem vysadila HA. No ale jaký byl pro mě šok, když jsem zašla na gyndu a doktorka mi řekla, že mám PCO (polycystické vaječníky) a přirozené otěhotnění nejspíš vůbec nepůjde (problém je totiž v tom, že mám sice spoustu vajíček, ale ty nedozrávají a tudíž nedochází k ovulaci). Manžel byl dokonce na spermiogramu, jestli není náhodou problém i tam, ale ten je naštěstí úplně v pořádku. Doktorka mi doporučila nejdříve laparoskopický drilling vaječníků jelikož mi MS sama bez vyvolávačky nepřišlo. O to bylo pro všechny větší překvapení, když jsem v lednu nakráčela k doktorce, že jsem 2 měsíce bez MS a potřebuju vyvolávačku před tou laparoskopií. Tak jsem dostala jednu, ta nezabrala, tak druhou a to už byl šibeniční termín abych mohla jít na operaci. Pro jistotu mi vzali krev na HCG a den před nástupem na operaci mi z gyndy volali, že mi jí zrušili, jelikož je HCG pozitivní. Takže jsem nakonec otěhotněla 3 měsíce po vysazení HA a defakto bez menstruace. To jsem ti chtěla napsat jenom jako povzbuzení. Moc dobře vím, jak se ženská cítí, když se otěhotnění nedaří.
  Jinak k tvojí MS jak jí popisuješ je docela možné, že ani u tebe nedochází k ovulaci (tzv. anovulační cyklus). Možná by stálo za to navštívit gynekologa, který buď může vnitřním ultrazvukem zjistit, jestli ti vajíčka dozrávají a případně doporučit přesnou dobu kdy dochází k ovulaci, případně nasadit nějakou léčbu. Věřím, že se miminka brzo taky dočkáte.

  #841096
  Anonym
  Host

  Ahoj Werunqo, přidávám se k Bonduell a nezoufej. Napíšu ti svůj příběh a uvidíš, že nic se nejí tak horké jak se to uvaří 🙂
  Asi v 16 letech mi zjistili špatnou št. žlázu, hodnoty byly tak kritické, že jsem měla na několik let zákaz otěhotnět, ale jelikož jsem ještě chodila do školy, tak mi to bylo celkem fuk. Jenže jsem se spletla jak je důležité, aby štítná žláza byla ok. Asi od 15 let jsem brala HA a menstruace chodila pravidelně. Jenže pak jsme se rozhodli s manželem, že bychom chtěli miminko, tak jsem zašla na gyndu, tam mi vysadila prášky a my čekali a čekali. Samozřejmě jsem to řekla i svému endokrinologovi, aby o tom věděl, že chceme mít miminko, tak mě poučil a já odcházela s pocitem, že se za chvilku uvidíme…Po roce „snažení“ když jsem šla na klasickou preventivní prohlídku na gyndu, se to ale paní dr. nelíbilo, že to pořád nejde, tak mi chtěla nasadit nějaké drijáky, ukecala jsem ji, že bych to chtěla nechat na přírodě a že vlastně se nechci stresovat nějakýma lékama, přesto mi dala nějaké hormony, ale miminko pořád nikde.
  Takže asi po dvou letech snažení, kdy už teda se nám to nelíbilo a už nám to celkem lezlo i na mozek, tak jsme přistoupili k radikálnější léčbě, opět neúspěšné. Byla jsem na vyšetření vejcovodů, ale ty byly ok. Dr. teda navrhovala, že to přírodní cestou nepůjde a rozhodli jsme se že půjdeme na umělé oplodnění. Jak já to doma oplakala, hrozně jsem se bála jak to bude probíhat a hlavně že to nevyjde a my do toho dáme spoustu peněz, museli jsme si na to vzít půjčku, jinak bychom to nezvládli.
  Takže jsem „poníženě“ šla vypsat papíry na to umělé oplodnění, zaplatit zálohu a co se pak nestalo? My za 5 minut 12 otěhotněli. Si neumíš představit jakou radost jsme z toho měli..
  A co z toho vyplívá??? Já být na tvém místě šla na gyndu, ať ti hodí do pohody cyklus. Pak si skočila na endokrinologii ať ti udělá znovu testy jestli je to ok, bo ono je to hodně důležitý pro otěhotnění, to my aspoň říkala na gyndě, ale každý dr. má jïný názor, tak pozor na to. A potom bych se na to vrhla. Ale nezoufej, hlavně neposlouchej lidi: “ Musíš být v klidu, nesmíš na to myslet“ na ty lidi se prostě vyser, když budu sprostá, vím jaké to je a ten kdo ti to řekne je pako, který tohle nezažil a neví, co prožíváš. Kup si nějakou maličkost týkající se miminka a uvidíš, že ti to půjde. Zkuste tř. změnit místo, polohu, udělat si romantický večer, masáž… prostě změnu.
  Nám se to povedlo v podstatě náhodou a to v době, kdy jsme měli večírek a oba dva jsme byli doost popití a doma jsme blbli a to do slova. Prostě to nebyl takový ten klasický sex, kdy po sexu jsem si dávala nohy nahoru aby sperma dýl bylo v pochvě a tak. Vůbec, milovali jsme se 2x po sobě a sperma v pochvě dlouho nevydrželo, protože jak jsme byli opilí, tak jsme si to chtěli jen tak užít. Budeme na tebe myslet a kdyžtak dej vědět až se to podaří. Měj se hezky a hodně štěstí v sexu.

  #841097
  Anonym
  Host

  A ještě jsem chtěla napsat, že já jsem tř. i dva měsíce neměla měsíčky, takže výpočet plodných dnů byl k ničemu, ale potom kdyby ti nasadila nějaké hormony, ono se to upraví a aspoň takhle uměle ti vyvolají ovulaci, takže opravdu nevěs hlavu, dneska ti dr. dělaj zázraky.

  #841098
  w werunqa
  Registrovaný uživatel

  Lentilka,
  díky dost mě to povzbudilo určitě si zajdu na tu endokrinologi i na gyndu…
  Bonduelle,
  snažíme se 8 měsíců….předtím jsem na dítě neměla ani pomyšlení..

  #841099
  Anonym
  Host

  Ahoj, no teda já mám taky sníženou funkci ŠŽ, antikoncepci jsem vysadila někdy před dvěma lety, od té doby jsme to s ochrnanou s přítelem moc neřešili, ale rozhodně jsme neplánovali mimčo. Tu ŠŽ mi zjistili v květnu 2011, vlastně jsme se pořád divili, jakto, že jsme tak nezodpovědní a přesto jsem neotěhotněla, no a v říjnu 2011 jsme se společně nastěhovali do bytu, ironií je, že jak jsme spolu začali bydlet, tak jsme spolu spali velmi málo, někdy i jen dvakrát do měsíce a hups, na nový rok se nám to zřejmě vymstilo. Malé si necháme, přestože je neplánované, každopádně asi je to u každého jiné. Já beru půl prášku denně, možná je to i tím, kolik hormonů doplňuješ a asi každé tělo to má individuální. Ale určitě to teď naštve plno lidí, kteří se o dítě snaží, možná tím, že jsme se nesnažili, tak se nám to povedlo, přece jen prý ten stres tomu vůbec nepomáhá a nejlepší je vůbec nemyslet na to, že při sexu se snažíš o dítě…

  #841100
  m LeaMike
  Registrovaný uživatel

  Dobrý večer,čtu. Snažím se s přítelem otěhotnět a pořád nic. Mám též sníženou fci štítné žlázy.Doktor mi pro jistotu naordinoval vetsi dávku Euthyrox 100.Jediné co mi zbývá je věřit a nevzdávat to 🙂

  #1142168

  Dobrý den, pomohl Euthyrox? Jsem v podobné situaci.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 13 příspěvků - 1. až 12. (z celkem 12)
 • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist