pupečníková krev

 • Toto téma neobsahuje zatím 2žádnou odpověď. Do diskuze (8 účastníků) se naposledy zapojil uživatel a anička a poslední změna proběhla 13 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (z celkem 20)
 • Autor
  Příspěvky
 • #858233
  Anonym
  Neaktivní

  Ahoj holky, já bych chtěla darovat pupečníkovou krev. Nebo si ji možná nechám…
  Zdá se mi to důležitý. Víte o tom někdo víc?

  #858234
  m Marmla
  Registrovaný uživatel

  Aničko, pokud se nepletu tak když si krev chceš uschovat pro sebe tak si to musíš platit. Když je to pro všechny je to zdarma. Každá porodnice krev neodebírá, takže by ses měla informovat v té konkrétní nemocnici kde budeš rodit:D

  #858235
  k katie
  Registrovaný uživatel

  ahoj, osobně si myslím, že čím více žen bude darovat dobrovolně pupečníkovou krev, tím méně bude zapotřebí za její uskladňování platit soukromým firmám. já jsem krev darovala při svém prvním porodu a zřejmě bych se tak rozhodla i podruhé. Nemá to ani tak co dělat s vysokými částkami při skladování krve pro možné budoucí potřeby, ale těší mě pocit, že se takhle může pomoci někomu, kdo tu krev opravdu potřebuje a věřím, že kdybych ji jednou potřebovala já nebo někdo z mé rodiny, najde se v zásobách přesně ta, kterou budu potřebovat – to vše samozřejmě za podmínky, že bude nás dárkyň čím dál tím více. 🙂 chápu že si člověk říká, co když ji budu potřebovat, ale opravdu věřím, že potřebná krev se téměř vždy dá sehnat a není potřeba ji skladovat, nicméně je pravda, že kmenové buňky, které pupečníková krev obsahuje samozřejmě přijme tělo stejného dárce i příjemce lépe, než kdyby to bylo od jiného dárce. Je to na zvážení každé z nás.

  #858236
  a anička
  Registrovaný uživatel

  Ahhoj, taky si myslím, že by každá mamina měla vědět, že pupečníková krev je vzácná tekutina a že je škoda ji vyhodit!!! Při svém prvním porodu jsem vůbec nevěděla, že se pupečníková krev dá odebrat. Zjistila jsem to teprve nedávno…nějak se o tom nikde moc nemluvilo… Ale co se týká placení za odběr pro sebe: hledala jsem na internetu a ta cena za odběr se pohybuje kolem 20 tisíc, ale to jen v případě, že se povede, když se nepovede, neplatí se nic. A pak se platí za uskladnění asi 800 ročně…. to je pro mě docela dost, ale prý se to dá splácet…. no možná obětuju porodné, nevíte kolik je teď porodné? Nezrušili ho už mezitím? Nevíte, kdo by mi řekl, která porodnice odběry provádí?Díííky

  #858237
  m Marmla
  Registrovaný uživatel

  Aničko
  koukni na porodnici kde chceš rodit a tam by to mohlo být napsané, zda tuto službu poskytují a nebo vydržet a zeptat se svého lékaře.
  Určitě si myslím, že má smysl tu krev uskladnit, když je možnost, že by někomu mohla zachránit život. Je pravda, že jsem neslyšela žádné těhulky ani při jednom mém těhotenství, že by toto řešili. Mně tenkrát odmítli, že to nemá kdo odvézt do Prahy, což mi přišlo dost smutné. třeba tentokrát budou ochotnější, nedělám to pro sebe, ale pro druhé.
  Porodné snad schválili, tak od roku 2011 by měli mít jen prvrodičky a lidi s opravdu nízkým příjmem.
  Nejsem si jistá tím schválením, ale myslím, že jestli to tak bude tak je to smutné. Chtějí aby jsme rodili a pak nám vezmou i tuto dávku, kterou snad každá mamina použije pro sebe a dítko. Jestli to zruší, tak by nám mohli dát plíny na rok zadarmo, to by asi čuměli co to stojí…
  Známá co je z ukrajiny říkala, že rodit tady nechce, že až otěhotní vrátí se domu. Porodné tam mají 40 tisíc korun a na každý další dítě se částka zvyšuje a po dobu tří let něco okolo dvaceti tisíc měsíčně. to je síla co? Prý tam moc lidí vymřelo a ženy nerodili a tak jim udělali motivační balíčky. To by Ti naši poslanci čuměli jak vypadá podpora rodiny.
  Ale hold my to nevyřešíme, jen se můžem modlit aby jsme porodili na silvestra:D to je sranda, radši budu mít dítě v termínu a zdravé.:D

  #858238
  m Marmla
  Registrovaný uživatel

  Tak veškeré informace a porodnice kde krev odebírají jsou na stránkách http://www.bpk.cz

  #858239
  s Sisa
  Registrovaný uživatel

  Hezký večer, k tomu porodnému… Ještě neschválili nic, co se týče porodného pro prvorodičky a obyvatele s nízkým příjmem. Zatím je vše při starém, tj. 13.000,-. Teprve dnes usedla nová vláda a tyto návrhy jsou pouze dohodnuty v koaliční smlouvě. Takže pokud toto ustanovení nepodepíše sněmovna a poté prezident, nemusíte se o své porodné obávat…

  #858240
  k katie
  Registrovaný uživatel

  Osobně mám obavu, že zrovna takové dávky jako je porodné se ruší velice snadno a rychle. Ale je fakt, že těch pár tisíc, i když by pomohlo, tak není zase tak důležité jako mít doma zdravé miminko.

  #858241
  a anička
  Registrovaný uživatel

  To máš úplnou pravdu- mně taky záleží na zdraví víc než penězích a mít zdravé dítě je nad poklad! Ale fakt je, že pár kaček navíc vždycky bodne:) . No ale zpátky k těm pupečníkům, když už jsem to tady tak pěkně nadhodila. Každopádně nechci, aby se pupečníková krev mého dítěte vyhodila! Podle toho, co jsem se zatím dozvěděla, mám dvě možnosti: buďto krev daruji a nebudu nic platit(ještě aby! nám by měli platit, že zachraňujeme životy!!) ale ztratím nejspíš možnost se k té vlastní krvi v budoucnu dostat- možná se mezitím použije pro někoho jiného, nebo – zaplatím si za odběr a uskladnění, tak jak jsem už psala, a budu ji mít uloženou pro sebe (přesněji mimuško pro sebe) a kdyby něco, tak ji tam mám. Tak jak psala katie, svoje buňky tělo přijme lépe, než cizí. Tak já budu ještě přemýšlet…..A dík holky, že se o tom se mnou bavíte, jsem ráda, že to nemusím řešit sama!!

  #858242
  k katie
  Registrovaný uživatel

  já myslím, že ty soukromé společnosti si z toho udělaly celkem výnosný podnik, každá matka přece bude zvažovat jestli by neměla pro své dítě uskladnit jeho kmenové buňky na budoucí možnou potřebu. A jestli je fakt pravda že se platí i roční poplatek za uskladnění a v podstatě tu krev nemusíte třeba za celý život ani potřebovat, nevím, jestli bych chtěla cpát penízky firmě, která vydělává na mém strachu z budoucna. I když pojišťovna je taky něco podobného, že jo?

  #858243
  k kateřina – babyweb
  Registrovaný uživatel

  Ahoj holky, pokud byste chtěli vědět víc o pupečníkové krvi, tak tady je článek:
  http://www.babyweb.cz/Clanky/a2778-Pupecnikova-krev-nejlepsi-darek-pro-novorozence.aspx

  Osobně si myslím, že je škoda to vyhodit, když to nebolí a někomu to může zachránit život, takže do toho jdu. Probblém je jen v tom, že hodně porodnic se k tomu netváří zrovna přátelsky a lékaři mají pocit že je to obtěžuje, že je to jen úkon navíc…

  #858244
  m Marmla
  Registrovaný uživatel

  Kateřino
  Asi máte pravdu co se pupečníkové krve týká. Když jsem jí chtěla darovat tak vše bylo připraveno, připravené papíry, odebraná krev a těsně před porodem mi řekli, že jí nemá kdo odvést do Prahy a tak jí neoderali. Docela mně to mrzelo, chtěla jsem pomoci a vyšlo to úplně na prd. Tentokrát to zkusím znovu, ale obávám se, aby opět nepřišli s tím samím jako posledně.

  #858245
  a anička
  Registrovaný uživatel

  Marmlo, prosím Tě a u koho jsi měla ten odběr obědnaný? A kdy přibližně to bylo? Chtěla bych, aby nám to pokud možno vyšlo! Myslím, že jsem někde četla, že vznikly nějaké přechodné legislativní problémy, ale že by to už mělo být v pořádku… taky by mě to mrzelo, člověk chce pomoci.. ale jsi dobrá, že se nenecháš odradit.

  #858246
  m Marmla
  Registrovaný uživatel

  Aničko, my to měli v jablonci nad nisou. To se neobjednává, jen jsem řekla, že chci darovat pupečníkovou krev a když mi řekli, že není nikdo kdo by jí odvezl, tak jsem koukala jak pitomec. Bylo to v roce 2006. Uvidim jsem zvědavá zda to tentokrát výjde a bez problémů s odvozem

  #858247
  a anička
  Registrovaný uživatel

  Aha, tak to je už docela dávno, tak snad to už bude v pořádku- docela se tomu divím, odmítnout dárce- u té pupečníkové krve je odběr přece úplně jednoduchý, sehnat dárce kostní dřeně je daleko složitější, už jenom proto, že se mu to odebírá, až když je potřeba- což mě přijde nemotorné a časově náročné – může se odstěhovat, onemocnět, odmítnout atd.
  Jo, přečetla jsem si ten článek, jak psala kateřina – pro mě důležitá informace je, že pupečníková krev není jen pro dítě, že to bude mít k dispozici celej život.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (z celkem 20)
 • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist