Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 7. (z celkem 7)
 • Autor
  Příspěvky
 • #894184
  Anonym
  Neaktivní

  Na jméno v této konečné podobě pro naši dcerku, jsme přišli uplně náhodou, na porodním sále:) Ještě předtím, než jsem zjistila, že jsem těhotná, z přítele vypadlo, že se mu strašně líbí jméno Rozárka. Musím se přiznat, že jsem si ho hned zamilovala. Je takové krásně české a navíc, vždycky když ho slyším, představím si tu krásnou sovu Rozárku z pohádky O Popelce s Libuškou Šafránkovou. Později, když už jsme věděli, že nosím holčičku, shodli jsme se na tomto jméně. Ale až teprve potom jsme začali pátrat, jakou má vlastně pravou podobu. V knížce o jménem jsme našli, že Rozárie a bylo dojednáno. Všechno jsme si nechali potvrdit na matrice a s papírem o rozhodnutí jména pro dítě, jsme v den D naklusali do porodnice. Jaké bylo moje překvapení, když asi dvě minuty po porodu, při šití nástřihu, za mnou přiklusala dětská sestra s tím, že jméno Rozárie neexistuje. Marně jsme jí vysvětlovali, že to máme potvrzené od matrikářky a že to je prostě tak. Nakonec mi přistála v rukách knížka, ať tedy vyberu něco jiného. Můžu vám říct, že po mém dlouhém porodu to byl opravdu nadlidský výkon a v té chvíli mi to bylo tak nějak jedno:) Rozárie v knize opravdu nebyla, tak mi sestřička našla Rozálie a Rozalie. Nevím proč, ale já si hned představila značku toaletního papíru:) Do toho přítel začal vykřikovat, ať se jmenuje po mne – tedy Hanička a celý personál nadšeně přitakával. Já jsem se ovšem „Rozárky“ nechtěla vzdát a našla jsem ROSALIE. Zdrobněle to naše vysněné jméno. Unavená jsem na něj ukázala a řekla, že chci tohle a konec:) Takže takhle vzniklo jméno naší dcerky:) Zezačátku jsem si říkala, jestli jsem neudělala chybu, že všude bude říkat, že se jmenuje Rozálie, ale píše se to se S a bez čárky nad A, ale dneska, když jsou všude všechna možná jména – jsou na to určitě na úřadech a ve školách lidé zvyklý. Ve finále je dobře, že nebude mít problémy, když se dostane do zahraničí, poněvadž tohle jméno je známé i tam, a nemusí ho mít „odrbané“ od interpunkce, když tam žádnou nemá:))):D

  #1101208
  s sagar harish
  Účastník

  Many players like to visit the roblox game and read the awesome article and get the robux codes game if you like the roblox game so access the link and found the more informative blog thanks.

  #1138479
  David Parsons
  Účastník

  Facebook Integration: Easily view calls in Ads Manager
  rebuilt title car
  insurance guarantor

  #1139830
  3 vex
  Účastník

  Spend some time playing nytimes crossword. I’m interested in finding out more because I have strong views about it. Would you please provide more details to your blog post? We will all actually gain from it.

  #1139833
  L Lucie34
  Účastník

  tohle jméno se mi líbí

  #1140980
  Madden Wayne
  Účastník

  The Google Doodle Game doodle cricket was made to honor the 2017 ICC Champions Trophy cricket event. This is a fun and interesting cricket computer game where you play as the batter and try to get as many runs as you can.

  #1142324
  Orabelle
  Účastník

  Your daughter’s name is so beautiful 2048

  #1143599
  2 266368c79408b6
  Účastník

  This conversation exemplifies the influence of varied viewpoints and substantial discourse. Every individual’s voice adds to a diverse and intricate collection of https://medium.com/@walterclabrie/at-ricky-casino-australia-you-can-choose-from-a-wide-variety-of-games-that-are-not-only-thrilling-657dd743468c thoughts, promoting a sense of shared comprehension and admiration. Thank you for your insightful participation, which has enriched this conversation and provided a valuable opportunity for learning and sharing ideas.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 7. (z celkem 7)
 • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist