S kočárkem nebo bříškem po městě

 • Toto téma obsahuje celkem 11 odpovědí. Do diskuze (5 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 13 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 12 příspěvků - 1. až 11. (z celkem 11)
 • Autor
  Příspěvky
 • #893401
  Anonym
  Neaktivní

  Máte bříško nebo mimi v kočárku? Jaké to je se s těmito „zavazadly“ pohybovat po městě a hlavně – městskou hromadnou dopravou? Jsou k vám lidé ohleduplní a pomáhají nebo dělají, že vás nevidí? Není už jednodušší jezdit autem nebo, když už MHD, tak s miminkem v šátku?

  Akce S kočárkem Prahou mimo jiné podpoří povědomí veřejnosti o tom, jaké to je vozit po městě, metrem, autobusem, tramvají… kočárek. Přidejte se ve středu 22. 9. v pražských Žlutých lázních i vy, čeká vás i spousta zábavy, dárečků a kolegyň – maminek!

  Vaše redakce

  #893402
  Anonym
  Host

  Chodím po Praze s kočárkem a jízda autobusem je strašná ještě když jede autobus,který má místo na kočárek jen malý čtverec a lidi tam jsou narvaní a i když je v autobuse místo tak Vám prostě neeuvolní místo na ten kočárek nechají Vás stát na chodech.Boužel dceru v šátku nosit nemohu kvůli zdravotním potížím. Cestovat kočárkem hromadnou dopravou je kolikrát nepohodlné:S A také jsou lidé velice neohleduplní na eskalátorech v metru, kde nejsou výtahy.

  #893403
  Anonym
  Host

  Dobrý večer všem,já mám dvojčátka a cestuji po Praze jen občas,protože většinou jezdím autem.Ovšem musím říct,že moje zkušenost je dobrá.Všude jsem se dostala a bezbariérové přístupy pro vozíčkáře jsem krásně využila i s dvojčatovým kočárkem.Většinou pomáhají muži což mě překvapilo,ale je to fajn.Pokaždé se našel někdo kdo pomohl a jediné překvapení pro mě byly ženy!!Ty co zapoměly,že měly malé děti,nebo ty co je vůbec nemají každopádně se bály o zamazání oblečení o kočárek.Že nemají dost místa a pohodlí,ale třeba neměly dobré ráno..či co já nevím.Jsem prostě jen malinko překvapená,že více pomáhají muži.Dost často se i usmívali na holčičky a prohodili nějaké slovo.Tak pozor na to až nám ty děti vyrostou,abychom se chovaly lépe.

  #893404
  Anonym
  Host

  Dobry den, jako těhotná jsem, řekla bych, měla štěstí na ohleduplné lidi, tedy především na mladé muže, překvapivě. Starší ženy jako by neměly vůbec děti :o)
  O co více jsem byla spokojená na cestách v těhotenství o to větší je moje nespokojenost s dopravou MHD s kočárkem. Lidé se hrnou do autobusu před kočárkem, takže už se ani nesnažím nastupovat dříve jak jako poslední a pak, když konečně také nastoupíme, řeším se stejnými lidmi, kteří viděli, že jsme na zastávce, že potřebuji uvolnit místo pro kočárek. Bohužel jen nepatrný počet řidičů zapíná žádost o uvolnění plošiny pro kočárky :o) Občas mám problém i dostat se jen z autobusu ven, lidé už jsou připraveni na nastupování a nedej bože, aby se o kousek posunuli a nechali vás projet.
  Nic by se nám nestalo, kdybychom byli k sobě ohleduplnější, ke všem, nejenom k maminkám s dětmi a starým lidem.

  #893405
  v vcelka_13265
  Registrovaný uživatel

  zdravim,
  jako těhotná jsme měla celkem štěstí, možná také proto, že bydlíme na konečné, ale s kočárem je to mazec, měla sem císaře takže jsem potřebovala pomoct a pokud jsme nejela s tatínkem tak jsem hledala pouze nízkopodlažní spoje a ne vždy to bylo v pohodě, jednou mě nějaka baba seřvala že nemám s kočárem co dělat v tramvaji ve špičce (bylo pul ctvrte odpoledne),nebo když jsem čekala na bus tak jel vysoký a jednu dámu jsem požádala o pomoc tak mi suše sdělila „NE“ naposled jsem měla konflikt s jednou paní důchodového věku toto pondělí, kdy byl autobus obsazen pouze ní, ještě jednou paní a pak mnou s kočárem a další mamkou s mrnětem. No dovedete si představit, jak byl autobus „narvanej“ ale byl probelm vychazet dvermi ktere si ta dáma vybrala k vystupovaní. Měli jste slyšet tu přednášku. Nevím proč ale vždycky je problém s ženskejma, chlap ten když nechce pomoct tak se zdekuje ale neotravuje ale ženský prudějí pořád. PROČ? To neměli děti, nebo si potřebují vylít to že jim nikdo nepomáhal, nebo jim ten život utekl moc rychle a tak jsou zlé a zapšklé? Já když jedu MHD a potřebuje nastoupit jiná mamka tak jsem to většinou já kdo pomáhá nebo lidé s nějakým viditelným postižením. Hrůza

  #893406
  Anonym
  Host

  naprostý souhlas, problémy a potyčky jsem v mhd měla vždy jen se staršími ženami. Všichni se nacpou před kočárek, nenechají vystoupit…Vrchol pro mě byla zhruba 60ti letá žena, která mě odmítla pustit na plošinu s kočárkem, protože prý tam má tašku (autobus poloprázdný, místa na sezení byla), a místo aby se mě někdo zastal, natlačil se mi na záda nastupující dav, takže jsem nemohla tam ani zpátky a ve finále se s ní dost ostře pohádala. Komenty důchodců při vystupování typu „ježiši zase kočárek“, kdy jsou všichni nastartovaní přede dveřmi, aby nastoupili dřív, než někdo vůbec má šanci vystoupit, už ignoruji. Na jobovky na jezdících schodech, kdy mi kočár visí do prostoru, držím ho zuby nehty ještě s bříškem (čekám druhé) a lidi se přes mě sápou, aby byli dole o minutu dřív a často do kočáru i strčí, tak na ty jsem si stále nezvykla. Potom nechápu, proč jsou stanice jako např. Vyšehrad označeny jako bezbariérové, když nemáte možnost nikudy vyjet, aniž byste musely zdolávat schody. Nízkopodlažní spoje podle jízdních řádů zásadně nevyhledávám, protože se na to vůbec nedá spolehnout. Obecně musím pochválit mladé včetně teenagerů, nemají problém pomoci i sami od sebe.

  #893407
  Anonym
  Host

  Krásný večer maminy,také jste ještě plné krásných dojmů ze včerejšího supr dne.Fakticky se to moc povedlo i to přenádherné počasí.No prostě ÚŽAS.Hrozně moc za to děkuji,všem,kdo se na této akci podílel.DĚKUJI,DĚKUJI,DĚKUJI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Já mám jízdu po Praze s kočárkem fakt ráda.Vždycky hodím úsměv a poprosím a ještě se mi nestalo,že by mi nikdo nepomohl.Jednou mi pomohl i řidič tramvaje,no prostě bomba.Mějte se fajn a věřte s úsměvem jde všechno líp:)Pa Blanka Gačová a její dvě dítka(Honzíček a Kačenka)

  #893408
  g BERUŠKA
  Registrovaný uživatel

  Tak jsem se zaregistrovala a budu ráda za všechny supr nápady a tak,díky B.
  Včera to bylo fakt super,mějte se fajn maminy:)A korát mi je trošičku líto,že jsme s malinkým nic nevyhráli.Prostě máme smůličku.Ale to největší štěstí mám doma – 2 krásné děti,papapa

  #893409
  p patricie25
  Registrovaný uživatel

  Zdravím všechny kterých se toto téma týká a kterým to není lhostejné 🙂 Podstatou celého problému je,že lidé zapomínají na fakt,že tito mrnouskové jsou naší budoucností a nejsou tady na obtíž. Jsou součástí našeho společenství a jednou se o nás budou starat. At už v nemocnici na úřadech při požáru na soudech nebo v kavárnách…. Navíc všichni zapomínají,že taky byli malí a někdo se o ně staral. Opravdu špatné je,že především ženy-matky zapomínají na to jaké to bylo když měli malé děti. Jestli si říkají mě taky nikdo nepomohl tak je na čase se k celému problému postavit jinak a říct si co bylo bylo…budu lepší a pomůžu. No,snad se toho někdy dočkáme…věřím,že ano ale je to na nás matkách vštěpovat tuto myšlenku našim dětem. Muži jsou muži a u nich se to dá do určité míry pochopit i když je to neomlouvá. např. Když na někoho koukám,že ho chci požádat o pomoc a on hned radši otočí hlavu tak to je taky na pováženou.

  Jinak jako těhotná jsem vše ustála relativně dobře ale např. má kamarádka měla zajímavý incident v tramvaji. Byla už ve vyšším stupni těhot. a chtěla si sednout…tramvaj poloprázdná takže na ní bylo dobře vidět ze všech koutů(avšak sedadla obsazená). No když jí nikdo nepustil tak prohlásila jak je strašný že jí nikdo nepustí a odpověd od pána jí přilítla hned: „já myslel,že jste jen tak obézní“ ….ono obézní břicho a těhotenské břicho vypadá stejně….tak to říká vše. Jinak si myslím že cestování by chtělo zlepšit a to předevšim hledět na to aby se bezbariérové východy stavěli tam kde to je nejvíce třeba. Např. metro -stavět na straně kde jsou výstupy k autobusům a né na opačné straně,především pokud to prostor umožnuje,tramvaje – ubrat třeba 2 sedadla aby se vešlo více kočárků a nakonec se pak vejde i více lidí když kočárek nebo nějaký invalida zrovna nepojede…takže mnohostranné využití…jen myslet i na ostatní, autobus – ochota řidičů se může zlepšit a jedno sedadlo by se taky mohlo ubrat,pak jsme tam všichni jak sardinky. Bohužel v autobusech se asi nejhůře cestuje (alespon pro mě). Často zastaví v zastávce před lampou takže s těží se jí vyhnu při vystupování,navíc s 3 kolečky to jde obzvlášt špatně. Že se staví daleko od chodníku tak to mi přijde už jako špatný standard. Patricie

  #893410
  m milena r.
  Registrovaný uživatel

  Já v těhotenství v pohodě, vždycky mě někdo pustil sednout. S kočárem je to ale horor, nevím, proč není v centru na béčku jediná bezbariérová stanice. Tedy, vím, asi to neschválili soudruzi ze Sovětského svazu… Po eskalátoru se jezdit sama bojím, tak jezdím na Florenc, kde je výtah a odtamtud bezbariérovou tram, někdy je to děs běs naplánovat a rychlejší je to pěšky. Musím pochválit magistrát MČ Prahy 13, máme u nás chodníky s nízkými nájezdy, takže se tady s kočárem jezdí v pohodě. Zato v centru abys pohledal, miluju např. přechod u tramvajové zastávky Karlovo náměstí. To je doslova adrenalinový sport. Abych to zkrátila, co mám malou, tak raději nikam moc nejezdím, když vyloženě nemusím.

  #893411
  Anonym
  Host

  Ahoj, maminy. Musím říct, že až téměř ke konci těhotenství se mi stala jedna úžasná věc, na kterou nikdy nezapomenu. Po mém nástupu do autobusu, se jeden důchodce obořil na mladého kluka, začteného do knížky…… a on se na mě podíval a říká. I když jsem Vám to nezpůsobil, tak způsobně vztanu, aby jste viděla, že mě maninka slušně vychovala. 🙂 S kočárkem už je to těžší. K lékaři jsem nucena s dcerou cestovat autobusem na určenou hodinu a vybírat si nemůžu. Je smůla, že není autobus nafukovací a víc než 3 kočárky se do něj nevejdou. A musím říct, že lidi často pomoc nabízejí a opravdu především muži a nejen ti ,,čerství“ taťkové, ale i starší pánové. Ale jinak jsme všichni jen lidi, tak proč se zbytečně naštvávat. Myslím si, že to nejsou naschvály, ale nevědomost. Pěkný večer. Lenka s Aničkou

  #893412
  Anonym
  Host

  vím že takové akce jsou převažně v praze,ale ne jen tam jsou problémy,
  v každém městě jsou lidé ochotní i neochotní,pokud to jde tak ostatní lidi NEOBTĚŽUJI když nechcou pomoct,
  řeknu vám ze sem jela tramvají asi ve 38t(asi 3dny na to sem rodila 🙂 )a stala sem nad mladým mužem asi 35let,a jak to bývá tak sem ho skoro několikrát prašila břichem do hlavy,ale stejňe nevstal.
  ochotní jsou jen muži a to ve věku 60-70 a 15-18let,ženy vůbec 🙁
  a co se týče sjezdu a přístupu na zastávky,to už taky neřeším,jde vidět že o takových věcech bohužel rozhodují ti co necestují MHD
  taky jezdím s kočárkem k lékaři a celkem často,jelikož je malý nemocný,spoje jezdí asi co 20min,když to jde tak jedu nizkopodlažním spojem,ale ty jezdí pramálo,tak jezdím i o tech 20min dříve
  všem přeji aby potkávali pouze ochotné a vztřícné lidi
  papa

Aktuálně je na stránce zobrazeno 12 příspěvků - 1. až 11. (z celkem 11)
 • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist