Sourozenci narození cca 1 rok od sebe

  • Toto téma obsahuje celkem 11 odpovědí. Do diskuze (7 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 12 let, 9 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 12 příspěvků - 1. až 11. (z celkem 11)
  • Autor
    Příspěvky
  • #892033
    Anonym
    Neaktivní

    Ahoj,
    tento týden jsem se dozvěděla radostnou novinu a to, že čekám 2. miminko. Děti jsme chtěli blízko od sebe, ale takhle rychle jsme to neplánovali. Nyní je našemu Matýskovi 7 měsíců a jeho sourozenec se narodí až mu bude 15 měsíců. Dost se toho děsím. Bydlíme v činžáku ve 4. patře bez výtahu a vůbec celé si to neumím moc dobře představit. Prosím, pokud jste měli děti takto krátce posobě, napište mi, jak jste to dělali a zvládali. Také už teď přemýšlím o sourozeneckém kočárku – který byste doporučili. Malý nebude ještě pořádně chodit, když se mu narodí sourozenec.
    Děkuji moc za jakékoliv odpovědi.
    Katka

    #892034
    Anonym
    Host

    Ahoj Katko, máme doma stejný „problém“. Malému bude 16 měsíců, když se mu narodí sestřička:) . Taky uvažujeme o sourozeneckém kočárku, ale zatím jsem ještě nezkoumala, který by se nám líbil – děti uložené vedle sebe nebo pod sebou??? Bohužel nikoho neznám, kdo by měl děti takhle blízko od sebe, ale slyšela jsem názory, že je to horší než mít dvojčata, tak se toho trochu děsím. Že to nebude úplně jednoduché víme, ale na druhou stranu to bude muset nějak jít, nic jiného nám totiž nezbývá:O . Tak držím palečky a kdy máš vlastně termín, my rodíme 30.12. zase Podolí, zatím ahoj, Helča.

    #892035
    t tanaka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Helčo,
    budu rodit v polovině března.
    A jak jsi snášela nebo snášíš 2. těhotenství a takhle malého chlapečka současně. Já jsem teprve v začátku, ale je mi docela šoufl a jsem hodně unavená, takže jsem celkově rozladěná a nemůžu se na Matýska moc soustředit. Doufám, že to brzy přejde a budu mít dost energie. A po porodu tím spíš. Bude to asi pěkný kolotoč. Navíc jednu babičku mám dál a pracující, druhá je sice 5 minut od nás, ale je ze hry, protože nijak nepomáhá a nehlídá. Určitě se to ale dá zvládnout a navíc si to pěkně odbydeme najednou:-) Tak se vám povedl páreček, to je hezké. Taky bych ráda holčičku, i když je to vlastně jedno:-) 2 kluci taky dobrý:)

    #892036
    Anonym
    Host

    Ahoj,
    ráda bych se zeptala jaký jste si pořídily kočárek pro ty Vaše děťátka, budu řešit stejný problém. Malá má půl roku a zjistila jsem, že jsem těhotná, děti budou od sebe 14 měsíců. Pravděpodobně se bude muset koupit kočárek na dvojčata, variabilní, aby na jedné půlce byla hluboká korbička a na druhé sporťák. Chtěla jsem druhé miminko, ale až za 2 roky, bohužel manžel byl rychlejší.

    Děkuji za rady a přeji hezký den
    Majka

    #892037
    a asiatka
    Registrovaný uživatel

    Ahojte holky.Tak ja mám ten samej problém jak vy.Minulý týden jsem se dozvědela,že jsem tehotná.Jak se to malý narodí Adelke bude 18 měsícu,to bude eště potřebovat kočárek.Jednu babičku mám až na Slovensku a tá druhá má sama ze sebou problémy,tak trochu se toho děsím jak to vše zvládnu.K tomu máme eště“výkendové“ dítě je ji 5let a hrozne žárli,musí se s ni k psychologovi..Jak není u nás pořád,tak jsi na malú nemůže zvyknout.U maminky je jedináček..

    #892038
    l lilies
    Registrovaný uživatel

    Ahoj (Asiatko),
    mně zde nikdo neodpověděl, ale jelikož bydlíme v paneláku a dveře jsou většinou úzké tak přemýšlím, že si koupím kočárek Phil & Ted, a to proto, že se s ním dostanu všude do dveří, nechám si i současné 2 kočárky co mám. Možná pořídím i nějaký starší pro dvojčátka. Každopádně teďka 19. je v Brně výstava dvojkočárů, já se tam jedu podívat. A nový budeme pak jistě kupovat v Brně v březnu na veletrhu, kde vyjde podstatně levněji.

    Hezký den

    #892039
    Anonym
    Host

    http://prozeny.blesk.cz/zlaticka2010/profil/769?ok Prosím dejte nám hlas můžete dát najednou 15 hlasů za 1 hodinu na 1 fotografii. Na fotce jsem vyfocená já s dcerkou. Hlasování je pod fotkou. Děkuji a prominte že otravuji

    #892040
    r romanka23
    Registrovaný uživatel

    zdravim….tal ja jsem se dozvedela take ze budeme mit 2 decko..kdyz se to druhe narodi tak nasemu malemu bude 19.mesicu a mam obavy aby jsem to zvladala uz ted je malej cipera a radi jako tajfuj tak snad to bude v klidu ted kdyz vidim jak si dokaze hrat s ostatnimy detmy tak snad se bude i chovat takhle k tomu druhemu…..vsem co jste tehotne a mate stejny problem tak preji spoustu energie a hlavne pevne nervy 🙂 🙂 🙂

    #892041
    Anonym
    Host

    Ahoj,
    takze my jsme porad problem s kocarkem nevyresili a to mam uz za 2 mesice termin. Slysim kolem sebe hodne rad (vetsinou od tech, co takhle blizko od sebe deti nemaji) a ti radi neporizovat kocarek pro dva, ze stejne vetsi (15 mesicu) nebude uz chtit sedet a bude to zbytecna investice. Pry mame poridit jen stupatko. Maly sice uz pekne chodi, ale ze by vydrzel stat v klidu nejaky vetsi vzdalenosti to se mi nezda. Navic bydlime v Praze a ja jsem zvykla si zarizovat veci sama (nakup, urady) a vyjizdim treba na nekolik hodin ven. Tak ted opravdu nevim, co je nejlepsi. Prosim poradte, pokud mate nekdo uz zkusenost za sebou.
    Diky.

    #892042
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Tanako,

    já sice teprv čekám druhý a ten rozdíl mezi dětma bude trochu větší, ale kupovat stupátko pro tak malé děcko je fakt blbost, moje dcera krásně chodí od 10měsíců a teď jí je 20měs. a kočárek využívám stále, když někam potřebuji dál od domu nebo je to v čase kdy nevím jestli stihnem domu na spaní. Ze začátku budu mimi nosit asi v klokance a dceru šoupnu do kočárku, kde ji můžu „přivázat“ když by bylo nejhůř.Nebo máme pro dceru krosnu(co si budeme povídat ne všude v praze je to bezbarierové) Kdybych měla děti blíž k sobě tak sme byli rozhodlí koupit kočárek Phill a Ted, všude se vejdes a pak to může být jako sporták jen pro mladší. Moje máma měla děti taky 15měsíců od sebe a to před 35lety a zvládala to, říká že si pak rozuměj líp než s větším odstupem a kojila je oba, myslím že jde o podporu taky ze strany taťky.Držím pěsti

    #892043
    n noen
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    vidím, že aspoň nejsem sama, kdo bude mít další mimčo rychle po prvním, akorát u nás bude v době porodu malému teprve 11 m…takže už teď mi stojí vlasy hrůzou na hlavě! Termín mám 7.10., ale bude to dříve, budu muset opět na císaře! Ach jo…:'(
    Kočárky jsem si nějaké prohlížela na netu a na aukru, asi pokud NEBUDE prcek chodit tak koupím sourozenecký kočár, kde budou prckové za sebou…není široký, vypadá pohodlně a mimčo má dost místa a starší má výhled ze sporťáku. S tímhle kočárkem se vejdu do dveří a do bytu ho tahat nebudu prostě ho dám do sklepa nebo do kočárkárny! Pokud chodit bude, tak budu mít jen jeden kočárek a malý bude šlapat. Jsem z menšího města, takže to je všude docela blízko, při nejhorším chytnu prďocha do nosičky a mimčo bude v kočáru…
    Tchýně měla kluky od sebe o 15 m. a říkala, že to byl superní rozdíl. Mimi měla v kočárku a starší už šlapal sám a když ho bolely nožičky, tak měla stupínek a tam staršího dala, když nemohl dojít…prý to byl první půl rok mazec, kupa plínek – nebyly pampersky – starší věčně probuzený miminem, žárlil apod., ale prý byla ráda, že to má vše při jednom a pak už si úžasně rozuměli a rozumí si až do dnes.
    Tak se holky držte!

    #892044
    Anonym
    Host

    Ahojky jsem na tom stejne…termin porodu mam v pulce rijna a malemu bude 17.mesicu. nastedti mi uz 8.mesice chodi takze uz ted se snazime chhodit na delsi prochazky at se procvicuje:) kocarek jsi necham po malem…byl uzasny kvalitni a bylo by skoda ho jeste s vajickem a hlubokou nevyuzit:) malemu ted budu kupovat golfac at se s nasim concordakem nemusim tahat a pri nejhorsim kdyz pujdeme na prochazku s manzou vezmeme dva kocarky:) talze kocarek vubec neresim…spise mam pocit a strach ze to maly nezvladne…posledni dobou se na me strasne usnul ma 14 mesicu talze kdyz mu reknu ze mam vbeisku mimi nechape ale hladi ho a mazli se s brichem. Tak uvidome..kazdopadne myslime si ze to ponese strasne tezko…ale takove jeste vesmes malicke dite to asi ted nepochopi…nekde jsem cetla ze se ma zkouset s panenkou treba koupat nebo prebalovT a pripravovat ho …nase panenka lita vzduchem…tak nevim nevim…kazdopadne musim naucit maleho spat sam v pokojicku doufam ze to stihnu v zari se mame stehovat tak ho musim naucit at spinka sam aby se navzajem nebudili…tak uvidime…jinal s hlidanim to bude takytezke…moje mamca je pracujici a tchyne sice bude bydlet podemnou ale od ni pomoc moc necekam…do toho studuji vysokou takze to bude zahul…ale kdyz se zvladlo jedno druhe snad taky:) jen se modlim aby nase holcicka byla bublina ktera zacne chodit v roce a pul…nebo mit dve deti hyperaktivni nevim nevim…:)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 12 příspěvků - 1. až 11. (z celkem 11)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist