Výběr kočárku je skutečná věda. Jak vybrat ten správný?

Očekávání děťátka je pro rodiče jednou z největších radostí jejich života. Tato událost s sebou přináší i starosti s přípravou výbavičky. Maminka Veronika nám povídala o tom, jak si poradila s výběrem kočárku, který bývá často tou nejdražší položkou na nákupním seznamu budoucích rodičů.

„Výběr kočárku je věda, a když jsem hledala ten náš, vytvořila jsem si dokonce tabulku v Excelu.“ Přivítala nás do rozhovoru Veronika, která nám prozradí, jak spolu s manželem kočárek vybírali.

Veroniko, jaké byli první kroky při výběru Vašeho kočárku?

Jako každá budoucí maminka, která postupně chystá výbavu pro miminko, jsem chtěla mít všechno na výbornou. Postupně přišel na řadu také kočárek. Všechny naše výlety a procházky se přeměnili na výběr kočárku. Radila jsem se s kamarádkami, které už měli nějaké kočárkové zkušenosti, ale každá mi řekla něco jiného a tak jsem zjistila, že si musím názor vytvořit sama.

Co znamená mít vlastní názor na kočárek?

Znamená to, že se budete na kočárek dívat svým vlastním pohledem a přitom myslet na své potřeby, zvyky ale samozřejmě také na potřeby děťátka. Pro nás byla důležitá funkčnost, kvalita, jednoduchý design a dlouhá vanička, protože dcerka se měla narodit na podzim a chtěli jsme, aby v ní vydržela po celou zimu i s fusakem. Důležité pro nás bylo i lehké ovládání, skladnost, nízká hmotnost a odpružení, protože velmi rádi chodíme do přírody. Takže je nutné nejprve si stanovit kritéria, které by měl kočárek splňovat a potom už pouze jen vybírat.

joolz-foto-4.jpg

To zní logicky, kde jste si vybrali ten Váš? Existuje prodejna se všemi kočárky, které jsou na trhu?

Prodejna ne, ale místo ano. Budete se divit, ale skvělý výběr kočárků je například v ZOO. Tak jsem objevila nás kočárek Joolz Day. Je to skvělé místo pro sledování jízdních vlastností – je tam různorodý terén a vidíte, jak se s kočárkem manévruje, posloucháte, jestli hrká, vrže. Jestli vám to nedělá problém, můžete se zeptat přímo rodičů, jaké mají zkušenosti, což je velmi pozitivní. V obchodech s kočárkama vám budou nabízet ty, ze kterých má prodejce nejvyšší zisk a ne nejvhodnější kočárek pro vás.

Čím byl pro vás kočárek Joolz Day tolik výjimečným, že nakonec zvítězil?

Splňoval vše, co jsme chtěli, ale hlavně byl jiný než všechny ostatní kočárky. Velmi se nám líbí jeho elegantní design, jedna z nejdelších vaniček na trhu, která přitom nepůsobí robustně nebo praktické kožené madla s jednoduchou údržbou. Vysoké sezení ve sportovní části poslouží jako jídelní židle v restauraci a dcerka má z něj krásný výhled na stůl a na vše co se kolem děje. Tento kočárek má velmi pohodlné ovládání. Ještě jsem nikdy nedržela v rukách kočárek, který by měl lepší manévrování než Joolz. Pro mě je to velmi praktický kočárek, lezce se skládá a bez problémů se vejde i do kufru menšího auta.

Není žádné tajemství, že tento kočárek patří mezi ty nejdražší. Co byste doporučila mamince, která nemá potřebné finance na takový kočárek?

Sále více se přesvědčuji o tom, že koupě Joolz kočárku byla velmi dobrou investicí. Před pár měsíci jsem se potkala s maminkou, která měla jeden z prvních modelů Joolz a prozradila mi, že kočárek má už 8 let a vozí v něm své již třetí dítě. Kočárek vypadal stále velmi dobře a dokonce ho ani jednou neservisovala. Přesto si myslím, že pokud nejsou finance na nový kvalitní kočárek, je podle mě lepší koupit si ho přes bazar, než si za podobnou cenu koupit laciný sice nový, ale méně kvalitní kočárek.

Kočárek je pravou rukou každé maminky po období na mateřské, a proto se nevyplácí podcenit výběr kočárku.

Pokud byste se chtěli dozvědět více o kočárku Joolz, můžete zde na: www.my-joolz.com, www.joolz.cz nebo také na facebookové stránce Joolz CZ.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist