Vyrobte si hravá pouzdra na velikonoční pomlázku

TVOŘENÍ A VYRÁBĚNÍ S DĚTMI Pokud už vás nebaví ukládat pomlázku pro malé koledníky do celofánových pytlíků s velikonočním motivem, vyrobte si originální pouzdra ve tvaru kraslic technikou decoupage. Že to zvládnou i naprostí začátečníci, jsme se přesvědčili na vlastní kůži.

Budete potřebovat:

  • průhledné plastové obaly ve tvaru kraslic – my jsme je sehnali v klasickém papírnictví
  • ubrousky s jarními případně velikonočními nebo dětskými motivy
  • lepidlo na decoupage
  • nůžky
  • široký štětec
  • akrylovou barvu v odstínu slonová kost
  • řezák
  • barevnou stuhu na převázání vajíčka (nemusí být)

Postup práce:

Rozhodněte se, ze které strany budete vajíčko dekorovat. My jsme se nakonec rozhodli pro těžší variantu, tedy dekorování vajíčka z vnitřní strany, protože dětem schováváme pomlázku na zahradě do trávy, tak jsme nechtěli, aby se nám dekor rozmočil.

velikonoce_1.jpg

Sloupněte z ubrousku nejtenčí vrstvu s motivem a vystřihněte nůžkami požadující tvar. Budete-li dekorovat vajíčko z vnitřní strany stejně jako my, umístěte lícovou stranu ubrousku na vnitřní stěnu vajíčka a lepidlem potírejte jeho rub. Lepidlo roztírejte od středu směrem do strany, pracujte rychle a lehce, aby se vám ubrousek nepotrhal.

velikonoce_2.jpg 

Pokud se vám stane, že motiv přeci jen nepokryje celou plochu, jednoduše ho nastavte, ve výsledku bude nastavení motivu neznatelné.

velikonoce_3.jpg 

Lepidlo na decoupage schne obvykle kolem 30 min. My jsme čas využili na zpracování druhého vajíčka s odlišným dekorem. Můžete pokrýt celou plochu vajíčka ubrouskem nebo vystřihnout jen část dekoru a zbylou plochu obarvit bílou akrylovou barvou.

velikonoce_44.jpg

velikonoce_5.jpg 

Jakmile je lepidlo dobře zaschlé, natřeme vnitřní stranu plastové skořápky akrylovou barvou, abychom zvýraznili vzor ubrousku – po vsáknutí lepidla dekor na průhledném plastu zanikal.
velikonoce_6.jpg

velikonoce_7.jpg 

Po zaschnutí barvy opatrně řezákem odřízněte přečnívající zbytky ubrousku a máte hotovo.

velikonoce_8.jpg

velikonoce_9.jpg

25.3.2016 12:27 | autor: Adéla Stolaříková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist