Velikonoční aktivity, které děti milují

Velikonoce už klepou na dveře, a proto můžete směle začít s některými velikonočními aktivitami.

velikonocni_aktivity-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock

Že žádné neznáte? S tím si nemusíte dělat hlavu, vyřešili jsme to za vás. Máme pro vás několik osvědčených tipů, jak vaše děti o velikonočních prázdninách zabavit. A možná se u toho pobavíte i vy sama.

Přeci jen všechny svátky jsou o rodině a Velikonoce rozhodně nejsou výjimkou. Takže si připravte vše, co je potřebné, a vrhněte se s dětmi na pořádnou velikonoční jízdu!

Krásné velikonoční řetězy

Snad každý z nás dělal na základní škole barevné papírové řetězy. A pro toho, kdo v tu dobu ve škole náhodou chyběl, máme jednoduchý návod.

Pořiďte si v papírnictví několik barevných papírů. Nastřihejte je s dětmi na proužky (pokud se jim ještě bojíte svěřit nůžky, stříhejte raději sama) a následně vždy okraj potřete lepidlem a udělejte kolečko. Jednoduché, že?

Takto můžete s dětmi postupovat dál a dál, dokud váš řetěz nebude tak dlouhý, jak potřebujete. Potom ho můžete dětem pověsit do dětského pokoje a oni se tak budou moct všem chlubit, že je to jejich ruční výroba.

Barvení vajec

Patří vaše ratolesti mezi ty, které už se nemůžou dočkat barvení vajíček? Pokud už jste z jejich neustálých dotazů unavená, pusťte se do toho.

Pořiďte si pár vajec z umělé hmoty (polystyren) a vaše dětičky mohou začít vesele barvit. Sáhnout můžete také po voskovkách, nálepkách, vodovkách, temperách a tak dále. Tvořivosti se přece meze nekladou.

Běh s vajíčkem

Venku svítí sluníčko a je krásně, tak proč neuspořádat velikonoční závody? Pokud máte k dispozici zahrádku, terasu nebo zkrátka nějakou větší plochu, můžete se do toho hned pustit.

Kdo by neznal závod s vajíčkem. Na lžíci dáte závodníkům vejce a ten, kdo s ním rychleji doběhne do cíle a nespadne mu, vyhrává.

Zapojit se mohou jak vaše děti, tak i třeba vy s přáteli. Uvidíte, že si zorganizujete příjemné a veselé odpoledne a ocení to všichni účastníci. Výherci i poražení.

Hledání ukrytých vajec

Hra, která vaše děti zabaví i na pěkně dlouhou chvíli. Hra „hledání vajec“ je běžná spíše v jiných zemích, u nás se zatím příliš nepraktikuje. A přitom jde o tak skvělou dětskou zábavu!

Jak hra probíhá? Jde o to, že některá namalovaná velikonoční vajíčka před dětmi ukryjete. Hra může probíhat jak venku, tak i uvnitř. Pokud děti najdou všechna vajíčka, čeká je sladká odměna.

Pečení velikonočního beránka

Většina maminek své ratolesti vyhání z kuchyně, když připravují něco k snědku. Děti totiž dokážou způsobit dvakrát takový nepořádek, čemuž se maminky chtějí pochopitelně vyhnout.

Pečení velikonočního beránka by ale mohla být výjimka. Přeci jen je to takový typický sváteční moučník, a když při tom děti budou pomáhat, bude to mít ještě větší kouzlo. Nepořádek v kuchyni sice bude, ale můžete se také domluvit na společném úklidu. Zda ale děti budou souhlasit, to vám zaručit nemůžeme.

1.4.2021 3:16 | autor: Terezie Gáborová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist