Vyrobte si kornouty na bonbony

TVOŘENÍ A VYRÁBĚNÍ S DĚTMI Veselé, barevné kornouty, které si děti samy vyrobí, jistě využijí u příležitosti prvního dne školní docházky. Sladkosti z nich budou chutnat mnohem lépe, radost z dobře vykonané práce a uspokojení vlastní šikovnosti dodají mlsání nový rozměr.

Budete potřebovat

  •  barevný karton formátu A3
  •  několik zbytků barevných kartonů podle vlastního výběru
  •  lepidlo
  •  nůžky
  •  krepový papír
  •  chlupaté drátky
  •  kuličku z upírové hmoty
  •  barevnou širší stuhu

Nejprve si z barevné čtvrtky formátu A3 vystřihněte kruhovou výseč, jejíž poloměr bude tvořit kratší strana čtvrtky. Z výseče stočte kornout, který slepte ve švu.

Kuličku z papírové hmoty napíchněte na špejli a pomalujte ji kolem dokola růžovou barvou, kterou nechte dobře zaschnout. Pak kuličku rozřízněte ostrým řezákem na dvě poloviny. Nakreslete barvou nebo fixem oči, nos a smějící pusinku motýla. Pokud nemáte papírovou kuličku, je možné hlavičku motýla nakreslit jen na papírové kolečko z růžového kartonu.

Z barevných čtvrtek vystřihněte tělíčko a křídla, která můžete ozdobit jednoduchými motivy z dalších barev. Tělo spolu s křídly slepte. Na kornout nalepte hlavičku motýla z poloviny papírové kuličky. Tělíčko přilepte tak, že nalepte na kornout jen jeho středovou část a křídla ponechte volně trčet do prostoru.

Do hlavičky udělejte dva otvory špičatým hrotem malých nůžek a vsaďte do nich chlupaté drátky jako tykadla, která na jednom konci stočte do spirály a druhý konec namočte do lepidla, aby drátky pevně držely v otvorech.

Na protilehlých stranách kornoutu udělejte děrovačkou otvory, kterými protáhněte stužku na zavěšení kornoutu a na koncích dobře uvažte. Kornout však můžete ponechat i bez stužky na zavěšení, aby byl jen do ruky.

Z krepového papíru vystřihněte velký čtverec, do něj nasypte balené bonbonky a svažte papír do velkého uzlíčku, který převažte barevnou stužkou. Uzlíček s bonbony nakonec usaďte do kornoutu.

22.8.2014 12:29 | autor: Hana Rašínová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist