Vyrobte si přání do nového roku

TVOŘENÍ A VYRÁBĚNÍ S DĚTMI A je to tady zase – Vánoce, konec roku starého a začátek nového roku. Nemám ráda zimu – fakt ne. : -) Ale do Vánoc je tak nějak snesitelná. Mám ráda atmosféru Vánoc. Vždycky jsem měla. Charakter se ovšem poněkud změnil.

Dřív jsem si jenom užívala předvánoční a vánoční pohodičky, teď je ze mě máma a snažím se ji vytvářet. A není to snadné. Do Vánoc zbývá jen pár dní a já jsem naprosto vyčerpaná a vysílená. Vždycky jsem měla dokonalé Vánoce a chci, aby moje děti měly ten samý pocit. Jenom to z té druhé strany stojí daleko víc úsilí.

A když to pak skončí a konečně přijde kýžený Štědrý večer, vydechnu si, dám si moučník u celovečerní pohádky, zapiju to sklenicí vína a… začínám nanovo. Navštívit babičku, zabalit celou rodinu a odjet přes celou republiku ke druhé babičce a dědovi. Děti jsou nadšené. Pod každým vánočním stromečkem sklízí dárečky. Už si ani nepamatují, co dostaly doma, žně nekončí. Pak konečně klid mezi svátky a přichází Silvestr. Nikam nechodíme, nic neslavíme, kdyby venku nebyl takový hluk, jdu spát normálně kolem jedenácté a ráno se probudím do nového dne. Ať totiž chci nebo nechci, neubráním se vzpomínání a bilancování… a to někdy bolí. Člověk si uvědomí, jak děti rostou a jak čas rychle plyne, hodnotí, co se povedlo, co dokázal a kde by měl naopak zabrat… a ráno na Nový rok začíná s čistým štítem a naopak popsaným papírem novoročních předsevzetí.

Každý rok si říkám, že na Vánoce NEBUDU péct žádné cukroví a na Nový rok si NEBUDU dávat žádná předsevzetí. A každý rok nakonec upeču alespoň pět druhů a k tomu štólu a vánočku a na lednici připnu papír popsaný předsevzetími do nového roku. No, když to tady po sobě čtu, musím se smát. Prostě tuhle část opravdu miluju, ale občas si to nechci přiznat.

No a co dnes najdete pod tímto krátkým zamyšlením? Zuzka pro vás připravila krásné přání do nového roku. Připravte dětem pastelky, barvičky, fixy, lepidlo, třpytky, korálky… prostě to, co vás napadne. Uvařte si kávu, vezměte pár kousků cukroví a pak spolu se svými dětmi stříhejte, omalovávejte a barvěte. Udělejte si pohodičku. Vznikne krásné a originální dílko, které pak, až splní svůj účel, můžete založit do rodinného archivu a až na Vás jednou přijde potřeba vzpomínat a bilancovat, tak si vzpomenete, jaké jste tenkrát svojí rodině připravili krásné Vánoce a jak jste oslavili Silvestr a Nový rok. 🙂

No jen se podívejte, jak to na těch fotkách Zuzce sluší!

Text a šablonu pro PF pro vás připravily:
Macka a ZuTicha, jejíž další krásné výrobky si můžete prohlédnout.

Stáhněte si v PDF a vytiskněte PF:

Barevné PF pro obrázek na výšku

pf_barevne_na_vys_obr_k_vytsteni.jpg

Barevné PF pro obrázek na šířku

pf_bar_na_sir_-_obr.jpg

 

Dvoubarevné PFpro obrázek na výšku
pf_obr_na_sir_cb_k_vytisteti-opravene.jpg

 

Dvoubarevné PF pro obrázek na šířku
pf_cb_na_sir_obr.jpg

 

20.12.2013 12:26 | autor: Zuzana Šulcová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist