Závadná cyklosedačka

Česká obchodní inspekce zjistila, že na trhu ČR je v nabídce pro spotřebitele výrobek, který nesplňuje několik požadavků na bezpečnost: Cyklosedačka 01 D

Výrobce je HOTA Ostrava s. r. o. Minimální výška opěradla byla naměřena 125 mm, požadavek normy je přitom min. 160 mm. Minimální rozměry opěrky nohy cyklosedačky jsou 70 x 142 mm, požadavek normy je ale min. 75 x 100 mm.

Navíc se v oblasti dosahu dítěte vyskytují otvory o průměru 6,0 – 6,2 mm, které představují nebezpečí zachycení prstů dítěte.

Norma ukládá, že v dosahu dítěte se u sestavené sedačky nesmějí vyskytovat žádné otvory o velikosti mezi 5 mm a 12 mm.

Dále při zkoušce připevnění sedačky k jízdnímu kolu, při montáži ocelové desky k sedačce a následnému připevnění ocelových držáků stupaček bylo zjištěno rozdílné stoupání závitů šroubů a matic s pojistným nekovovým kroužkem. Nelze připevnit držáky se stupačkami k sedačce.

Zádržný systém zadržuje dítě pouze v pase. Chybí zajištění na ramenou a v rozkroku. Uvolnění uzávěru tohoto zádržného systému vyžaduje pouze jednu činnost a síla k uvolnění uzávěru byla naměřena pouze 10 N, i přesto, že požadavek normy je min. 40 N. Dítě tedy může zádržný systém lehce otevřít samo, ze sedačky vypadnout a poranit se.

Informace v návodu pro montáž a k používání této sedačky je nedostatečná a neúplná.

Pokud spotřebitel výrobek již zakoupil, může ho reklamovat pro rozpor s kupní smlouvou.

Zdroj: TZ čoi (Praha 21. září 2009)

Více o tématu: nohysedačky

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist