Zázrak přírody

VÁŠ PŘÍBĚH Popíši vám můj druhý porod, protože se stal pro mne opravdu nezapomenutelným, a to v dobrém slova smyslu.
Ne, že by první porod byl nějak tragický, ale po dvanácti hodinách trápení byl ukončen císařským řezem. Byla jsem si téměř jistá, že mě čeká opět totéž. Proto jsem byla velmi mile překvapena, když bylo vše jinak.

V sobotu 8. 8. 2009 ráno kolem půl osmé mi začaly slabé kontrakce, ale nevěnovala jsem tomu pozornost, jelikož jsem si řekla, že času je ještě dost. Uvařila jsem své malé dceři polévku, ale v půl deváté už kontrakce zesilovaly a začaly po 15 minutách.

Něco se děje

Pochopila jsem, že se asi něco děje, a tak jsme s manželem vyjeli směr porodnice. Ještě jsme ale museli sehnat moji mamku na hlídání naší dcery Rozárky, protože manžel chtěl být u porodu.

To se naštěstí podařilo, sice zrovna chtěla jet na výlet, ale zastihli jsme ji. Pak jsme dorazili do porodnice asi kolem čtvrt na deset, a to už mě vezli přímo na sál.

Zmizel na „jedno“

Tam můj muž asi na půl hodinky zmizel, předpokládal, že opět porod bude trvat dlouho (pak se přiznal, že si zašel na jedno do místního bufetu), ale naštěstí po jeho příchodu všechno nabralo rychlý spád a v 11:11 se narodil náš syn Viktor.

Bylo to fenomenální

Tento zážitek nikdy nezapomenu. Při spontánním porodu je to opravdu o něčem naprosto jiném. Troufám si říct, že pro každou ženu je narození dítěte takto přirozenou cestou něčím naprosto fenomenálním.

Náš syn Viktor měl 3,98kg a 50cm délky. Toto naše miminko je malý zázrak a každým dnem nám dělá radost, ostatně jako naše dvouletá dcera Rozárka.

Měli jsme zprvu strach, že bude žárlit, ale zvládla to skvěle.

Dobře to dopadne

Tak jen ať jsou děti zdravé a hlavně šťastné. I ostatním maminkám bych popřála, aby porod zvládly s pohodou a hlavně s vědomím, že všechno dobře dopadne, protože příchod nového člověka na svět je vždy malým zázrakem přírody.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist