Židličky na krmení

Pokud už vaše miminko zase o kousek povyrostlo, začíná sedět – či už dokonce sedí, je nejvyšší čas popřemýšlet o koupi jídelní židličky. Na trhu se objevuje velmi široká řada výrobků – vybrat si můžete od židliček samostatně stojících, závěsných či nástavců na židli. Tu využije vaše miminko v pozdějším věku nejen ke krmení, ale také k prvním hrám nebo samostatnému jedení.

Samostatně stojící židličky

Samostatně stojící židličky bychom mohli ještě rozdělit na výškově polohovatelné a rozložitelné (na stoleček a křesílko).
Využít je můžete asi od 4 měsíců do tří čtyř let.

Polohovatelné židličky

se vyrábějí většinou z kombinace kovu a plastu (ty levnější potom pouze z plastu) nebo ze dřeva. Pořídit se dají za 2400 – 6000 korun. Samozřejmostí jsou bezpečností pásky a opěrky.

Sedačky, které jdou rozložit na židličku a stoleček, stojí většinou kolem 4000 korun, ale leze je pořídit i za ceny od 1000 korun (jednoduché modely). Záleží na materiálu, ze kterého jsou vyrobené (dřevo, plast).

Rada našeho odborníka, Michala Štefaniče, dlouholetého specialisty v tomto oboru: 

„Osobně bych preferoval polohovací židličky než samostatně rozložitelné stoličky, protože je lze používat déle k jejich původnímu účelu. Navíc jí můžete použít také u kuchyňského i televizního stolku, výhodou je dvojitý stolek před dítětem.“ 

Závěsné židličky „cestovní“

se vyrábějí z plastu či kovu a mají textilní sedák. Jsou určeny pro děti, které již spolehlivě sami sedí. Sedátko, které se dá upnout ke stolu, vás bude stát 700 – 1500 korun. Výhodou je, že se dá lehce vzít na dovolenou, protože zabírá méně místa než židlička.

Rada našeho odborníka, Michala Štefaniče, dlouholetého specialisty v tomto oboru: 

„Změřte a prohlédněte si pořádně váš stůl, než půjdete koupit závěsnou sedačku. Zjistěte si, jestli nemáte pod hranou stolu nějaké překážky, které by bránily montáži. Teprve pak běžte sedačku koupit.“

Nástavce na židli

jsou u nás celkem nové. Je to v podstatě polystyrenový kvádr, který se posadí na normální jídelní židli. Jeho použití je také doporučeno až tehdy, sedí-li dítě spolehlivě úplně samo. Nástavec je velice praktický na dovolenou, protože nezabírá téměř žádné místo. Prodávají se i samonafukovací varianty.

19.3.2009 1:03 | autor: Jaroslava Mazancová
Více o tématu: časkrmenímiminko

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist