únor 2011

Úvodní příspěvek tématu

Obrázek uživatele Administrátor BW
Administrátor BW
únor 2011

ahojky holky,
tak konečně i nám se zadařilo a čekáme rovnou dvojčátka. Termín máme 19.2.2011 a už se tak nějak nemůžu dočkat, až to bude za mnou a drobci budou na světě. Bohužel tatínek se s dvojčátkama pořád smiřuje a tak nějak u něj ještě to štěstí a radost nevypukla. Můžu se zeptat na reakce tatínků u Vás? Jinak těhulkám třikrát zdar!!!:D

Nejnovější příspěvky

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

bez přihlášení to sem vůbec nejde. no a je to nepřehlené, snad si na to časem zvyknem.

jinak u nás dnes dítě na facku, napsala jsem ale na fb. že mi hovno přistálo v posteli. fakt je s malou sranda. jinak si sama opět řekla o nočník a velmi mě to těší. snad to tak půjde dál. dneska už poutíkám spát. ráno jdeme na očkování (2 dávku spalničky...) snad nebude reakce jako minule. za 14 dní máme navíc galavečer v brně, takže musí být už po případné reakci. taky nás chci jít vyfotit. objednala jsem přes slevomat fotopláno 60*90 cm a dám si to do pracovny.

dobrou noc a snad se nám to tady zlepší. jé ono to dělá samo odstavce :D

Obrázek uživatele bambulka
bambulka

no ten novej web je děsnej. Kde je můj poslední příspěvek?????? Vůbec se tu nevyznám. Cho já chci zět ten straý web

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

zkouška nového spojení :)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahojky!
Ivčo já jsme taky Bohouška nechala celkem brzo jíst samotného. Nejdříve jsem mu pomáhla se lžící se trefit do pusinky jako, že jsme to držela na konci lříce a on někde uprostřed a pak jak píše Petra chtěl už jen sám. Teď už jí v podstatě jen sám jen mu pomáhám jinak by u toho seděl snad hodinu. takže máme dvě lžíce a když vidím, že se s tím courá tak než by to měl studený tak mu mezi tím než si strčí sám lžíci do pusy dám já. Jí i polévku sám a v pohodě. Má ten bryndák i ikei a pod tím hadrovou plínu páč už je dole popraskanej a sedí u stolečku a jí. Občas to vybryndá,alwe to se utře to neřeším. Kolem sebe to naštestí nějak nehází akdyž tak sjem ho hnedka zarazila. No koukám, že každá máme s těma dítkama něco. Některé už hezky mluví,ale zase čůrají pořád do plínky, jiné zase čůrají do nočníku, jiné sami baští...... každé to naše zlatíčko jejiné :D . Já by jsem zase chtěla aby Bohoušek sám usínal a kadil do záchodu či nočníku. No říkám si, že to přijde, A taky by mohl trochu lépe mluvit. je to lenoch líná na mluvení nejlepší je ukázat a říct hmmmm :P
No jinak u nás jsou zbytky ze včera. Večer asi upeču krůtí nohy protože zítra odpoledne až se Bohoušek vyspinká jedeme do Žatce já na krev a manžel a pracák tak aby jsem nemusela nahonem něco vymýšlet. Zítra dopoledne jen uvařím polévku pro Bohouška a až se vrátíme tak ohřeju ty nohy.
Bohoušek už dneska strašil před sedmou hodinou. Ale dnes vstával tatínek :D a mne nechali vyspinkat do 8:30.
No pujdu si asi máznout rohlík s rybičkovou pomajdou ať mě má zase po čem pílit žáha :P
Včera sjem vypnila papíry o jménu tak jsem tedy napsala u holčičky Kateřina,ale pořád se rozmýšlím zda nenapsat Jiřinu. Jak včera umřela J.Jirásková tak mě to nějak k té jiřině zase táhne. No papíry jsou sice vyplněné,ale zažádat si o nové není zas takový problém, že :D . Nad toujiřinkou přemýšlím i kvůli tomu, že u kluka máme jiřík tak hoka jako Jiřinka (po dedečcích) cshodou okolností jsou to oba Jirkové. Holky jaké jméno se vám víc líbí???? Kačenka nebo Jiřinka????
Tak ju já budu končit. Přeji hezký den. u nás pořád teploty nad nulou. Odpoledne přijede kamarádka se stejně starým kamarádem pro Bohouška tak jsem zvědavá zda si budou kluci hrát :D

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahojky,
Evi, držím ti moc palce, aby to bylo co nejméně bolestivé! Já bych do toho nešla, mě stačil ten jeden zub a užila jsem si dost:( Ale asi ty musíš.
Dneska dělám svíčkovou s knedlem. Adámek zas zlobí. Nejdříve se ráchal v misce,co má kocour na pití. A teď tu zas dělá salta na gauč. Ráno gauč i počmáral :((
tak zatím páá

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

dobré ránko!!!
holky, držte mi palce. za půl hodiny si jedu nechat trhat 2-3 osmičky. snad pak budu "provozuschopná", abych se postarala o kubu. na oběd už dělám vývar, pak ho jen dochutím.
jinak dneska noc na ho.no. od nedělního večera mě bolí oko a v noci mě ta bolest vzbudila. tak jsem si musela vzít prášek. zatím je to dobrý, tak uvidíme co z toho bude.
tak se zatím mějte hezky.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

ahojte holky,
Bibo je vážně super, že máš kluky sehrané :) mě taky kolikrát příjde že je nuda a jako upřímně říct, nemít práci, tak se zblázním, jsem za to ráda, že člověk vypadne od toho stereotypního života (i když mít 2 děti a práci srovnávat nelze). Val bývá také hodná, když se nevzteká, vydrží dlouho být sama v pokojíčku, jen si příjde na pití, či jídlo.
Ivi, Adámek už je velký kluk, určitě bych nechala trošku víc samostatnosti. kup igelit, dej židličku na něj, oddělej od zdi. jinak se to nenaučí a řekla bych že by taky mohl být pak problém (třeba se školkou). nech ho samotného a uvidíš že to za chvíli zvládne, ty si teda nachystej pevné nervy, ale výsledek příjde. my začly před prvním rokem, v 15? měs mě vyhnala, že ani krmit nechci. dnes se nesmím na ní ani dívat jak jí. a maso a brambory má zase svou vidličku, onehda měli v lídlu dětský set za 99 kč. je super. navíc je na nich zvířátko a tak malá se už těší, jak bude napichovat se slonem :)
Leni, vytírání po 4 se ti nedivím. mop je pohodlí. taky jsem sited objednala nový, tak snad budu spokojená. a tašku si už nachystej. pak tam jen přihodíš župan a jedete.
tak já utíkám na nějaké jídlo. dojela jsem před chvílí z práce. máme tady ledovku, tak snad to brzo poleví. po schodech domů jsem se doslova škrábala

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahojky,
Bibo, to máš fakt super,že Mareček je tak hodný :)
S tím uspáváním Vám fakt holky nezávidím, to je snad jediné, co Adámek zvládne uplně sám. Jen ho prostě odneseme do postýlky a on tam usne sám. Rozumí slovu hají a občas ho i řekne a večer dokonce mává jako,že opravdu chce spát.
A až tedy na pár vyjímek spí celou noc. Dneska dokonce se vzbudil až v půl deváté ráno, bez probuzení na mléko. To se i tatínek divil. To pak dostal méně mléka, aby si dal snídani, ale na tu zas prděl. Ale za půl hodiny už do sebe ládoval piškoty.
Dneska nám tatínek uvařil hrachovku, ale jaksi jí přesolil. Já mu říkám,že je vždy lepší si dosolit..
Dali jsme si tam osmaženou housku a i Adámek jedl. Zítra asi udělám buď kuře na paprice nebo svíčkovou.. Večer budeme mít pomazánku z makrely.
Holky, poraďte mi, jak mám naučit Adámka jíst samostatně, tedy lžící? Drží si fakt krásně lžíci a i rozumí tomu, když mu řeknu, udělej ham,tak si to strčí do pusy.. Já vím,že je to nejlepší asi když to dítě má hlad.. trošku se bojím mu dát jen tak jogurt, on je schopnej ho hodit na zem nebo na stěnu, tu už máme fakt docela ohozenou :(( Možná se nesmím tolik bát, třeba to umí, jen dělá,že to neumí,že? Blbá je tedy polévka, to asi to dítě hnedka nezvládne..
Adámek je taky už v postýlce, snad už zabere. Už mám zase brigádu :)) Tak jen co usne,tak se zas na to vrhnu :)) Penízky se mi fakt hodí.
pááá Ivča

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahojky!
Jo jo mě sestřička také říkala, že na otočení miminka se prý doporučuje vytírat podlahu na všech čtyřech. Když já jsme tak líná a ještě navíc mam novej mop tak přece nepolezu po čtyrech :P . Asi si budu hrát s Bohouškem na koně nebo pna psa. polezu po čtyrech a třeba se zadaří a nebo si zkrátka poradí mimčo samo. Uvidíme. Nějak to nebudu hrotit. Přinejhorším budu muset na císaře,ale nebudeme předbíhat.
No jinak včera k večeřo jsme nakonec vymyslela teplou večeři - hranoky a z krůtích prsou jsem udělala takové plátky a namarinovala je osmažila. Je to celkem dobrý recept. Dnes jsem vymyslela ze zbytku těch prsou udlěat na přírodně s trochou štávy a k tomu mrkev s hráškem a brambory. Polévku jsem udělala z husího krku a z vnitřností a udělal domácí drobení. Bohoušek ji tedy moc nedal potvůrka.
No jinak mi pořád upsáváme na ruce v křesle u televize. Už me švihne. Ale já i mnažel jsme líný ho odvézt do pokojíčku a nechat ho tam spinkat samotného,ale asi to už fakt na tvrdo začnu realizovat. Takhle jak to děláme j to pohodlný. Koukáme u toho na televizi a jen sedíme a on během chvíle usne :$ . Včera teda strašil až do desíti a šel si lehnout až s námi. A spal s námi v posteli. Je to malej rozmazlenec.
Dnes jsme odzdobili stromeček a ještě musím umýt okna od výzdoby a nějaké maličkosti sebrat co jsou po bytě na výzdobu.
Ve středu jdu na krev. Jak mě se zase nechce. nemám to ráda jak mě vysávaj. Doufám, že ji nevezmou moc :O . Manžel jede na pracák tak to spojíme dohromady. Doufám, že už mu konečěn pořádně vysvětlí proč mu neposílílají ty peníze nebo mě trefí.
Tak pa pa a hezký den u nás je celkem teplo. Zatím ani netopíme. Trochu šetříme dřevo než začnou pořádné mrazy. Je tady teplo tak je to i zbytečný. tak páááá

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahojky!
Bibo, to je hezký, když Fíla takhle pomáhá. A hlavně je dobře, že je Mareček tak hodný. Fílu to kňourání u tatínka třeba taky brzo přejde.
U nás už je po obědě a děcko je v postýlce. Sice tam pořád nějak rachotí, ale mě je to dnes jedno.Já totiž za chvilku taky zalehnu. V noci byl Kuba zase vzhůru, tak jsem jak přejetá a potřebuji se dospat. Dneska jsme měli na oběd zbytek ze včera, jen jsem k tomu udělala v troubě hranolky. Kubovi jsem dala tak 4, aby neměl samotné maso. No a jak mu šmakovalo.
No nic. Doprala pračka, tak to pověsím a hurá do postýlky!!!

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj holky, no Bambulko, neboj, nejsou to takový galeje :) , jen prostě času je míň, každý dítě spí jindy a tak..Člověk si na to ale zvykne, když jsem teď jen s jedním, tak si přijdu jak na dovolený :P . No Mareček je fakt tak hodnej, nechci to zakřiknout, ale on se pořád směje, nevyžaduje ani pozornost, bekne jen, když chce spinkat. Víc tu piští Filip, když si chce něco vynutit. Na mě to už tak moc nezkouší, protože na to moc nereaguju, ale na manžela to docela platí, tak to je hned vidět, jak za ním jde, pokňourává a už si ho omotá..Ale jinak je taky hodnej, teď od novýho roku sám usíná, my jsme ho do tý doby uspávali tak, že jsme s ním leželi a byl to někdy boj, on se mlel, fakt to bylo k vzteku, trvalo to dlouho, ale teď se nám ulevilo, tak snad to vydrží..Taky kluci už víc interagujou spolu, Fíla ho třeba drží, když je na bříšku a pomáhá mu se jakoby plazit, taky mu nosí hračky a dává mu je rovnou do pusy, protože tam si je Marýsek beztak hned narve..
S tím otočením miminka mi říkala kamarádka, že musela jakoby klečet na nějaký nízký skoličce a být sehnutá tělem dolů minutu denně, ale oni ti snad něco poradí..
Jinak jste mi inspirací, i když nepíšu, číst můžu :) a leckdy něco taky vyzkouším, co píšete nebo vidím u vás na Facebooku..Pa a dobrou <:o)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahojky,
Leni, miminko se určitě otočí :) Kdyžtak prý se mají dělat kočičí hřbety. To tehdy doporučil mojí ségře doktor. Nakonec se to podařilo .))) Někdy ženské říkají,že druhé se rodí dříve a i rychleji.. ale asi jak u koho. Moje sestřenice má tři děti a každý porod jí prý vyvolávali,že prý ani jedno mimčo nechtělo na termín.. Takže držím palečky :))
Jinak ta ruka mě prostě bolí, jak když je namožená. Teď mě bolí spíše k loktu. Ale i za prstama,to se mi i hůře píše na klávesnici :( Dneska jsem právě zas Adámka tahala,tak asi proto mě to tak bolí. On se občas brání,že třebas nechce do židle nebo na postel,takže jak s ním zápasím,tak si to tím asi zhoršuju :(( Už začínám přemýšlet nad návštěvou doktora..
Já dneska dělala langoše. Tak jsme si pochutnali, kluci měli i polévku. Adámek langoš jen ochutnal a po druhé ho už flusal. Já bych si večer dala míchaná vajíčka, ale zas nemáme pečivo.. a venku prší..
Už nemáme vánoční stromeček :( Už je hold po vánocích. Adámek mi při odstrojování pomáhal, ale spíše vyhazoval uklizené ozdoby z krabice.

Tak páááá

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahojky,
Bambulko, Kuba má hračky v pokojíčku i v obýváku. V obýváku máme takový ten box na kolečkách. Ale vůbec netuším kolik stál, protože ho kupoval manžel. 15.2.se narodil Kuba, takže by to bylo hezké datum :P . No ale letí to hrozně. Já si nedokážu představit, že bych zase měla mít pupek... Jinak přeji brzké přetočení hlavičkou dolů. Kuba byl takhle otočený snad od 20tt. No ale takový císař taky není špatný :) .
Jinak já mám přesunutý pracovní stůl včetně noťasu do ložnice. Takže proto sem už tolik nepíšu. Není tady totiž televize :'( . A taky nechci, abych Kuba lezl do ložnice. Takže budu psát asi jen když budu pracovat nebo bude Kuba spát.
Ivčo a jak Tě ta ruka bolí? Jestli Tě to jako brní od zápěstí do prstů, tak to může být karpální tunel. Já to měla jako těhu a teď se mi to občas zase vrací. Tenkrát mi pomáhala ortéza. Bývá to hodně i od práce na pc.
Už jsme v pátek koupili tu zábranu na schodiště, takže nám dítě neuteče :P . Já si v ikea koupila zrovna hlubokou pánev a Kubíkovi kovový dětský příbor. Taky jsme se tam dívali na ty dětské postele, ale pořád nějak nevíme, jestli ji koupit nebo ne.
Já předevčírem dělala gulášek z hovězího krku, včera sekanou a dnes kuřecí kousky s krabíma tyčinkama ve smetaně. Zítra fakt netuším. V úterý budu mít asi jen krupičnou kaši. Měla bych jít konečně na trhání těch osmiček. Doufám, že to vyjde a nebudu to muset pořád nějak posunovat.
Jinak Kubovi leze rožek jedné pětky. Tak měl díky tomu posunuté spaní, místo v 9 vstával tak v 7:30 a po obědě nespal 3 hodiny, ale jen necelé 2. A taky 3x denně kakal totální břečku. No je to trápeni se zubama.
Leni a to už má manžel nějakou práci? Jo a s těma chybama je to jedno. My si aspoň občas můžeme namáhat hlavinky abysme zjistili co píšeš :P .
Ivčo, Kuba je taky potvora líná. Venku nechce chodit vůbec. Prostě je zvyklý, že je v kočáře a "vypouštím" ho až na hřišti. Ono taky jít ven se psem, který musí všechno očuchávat, pořád někam táhne a ještě dítko, který by určitě chtělo jít na úplně jinou stranu... To bych asi brzo skončila v blázinci. Ale jednou to stejně přijde. Manžel mi bude jezdit z práce později, takže psa budu muset vyvenčit a jinak než s děckem to nejde.
Dítko mi brečí...

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Bivi jo jo letí to. Je to za měsíc a kousek,ale mam nějakého tucha, že to přijde dřív. No uvidíme. Termín mám 15.2. Chtěla by jsme aby se narodila 19.2. jako Bohoušek,ale tak nějak tuším, že to přijde dřív. Na tašku do porodnice sice čas,ale já to chci mít raději nachystané. Už vidím manžela jak tu lítá po bytě a nese mi do porodnice nějaké věco co já nechci :P . Ještě si musím nechat ofotot občanky (to chtějí u nás v porodnici) a vyplnit ty papíry o jménu dítětě a taky nevím zda chtěj kopii oddacího listu nebo originál ajo, že si ty údaje jen opíšou. Asi raději udělám kopii a originál tam nebudu ani tahat aby se ro někde neztratilo.
Dnes zatím nevařím. Máme ze včra omajdu. jen uvařím rýži. Přemýšlím co k večeři. pečivo mam v mrazáku tak nevím zda ho vyndavat a nebo udělat nějou teplou večeři. Mno,ale jakou???? Že by konečně ty bramboráky???? To zase nejí moc manžel. No popřemýšlím a uvidíme.
Málá se v bříšku mele jak o život. No doufám, že se točí hlavičkou dolů páč v pondělí si klidně ještě hověla hlavičkou u hrudníku. Opět mě doktor vystrašil, že ještě není otočená. To samé jsme měla s Bohouškem,ale má prý čas se otočit do 36. týdne. jsem 33. začínám 34.
Koukám, že holky co už mají dvě dětičky tak sem moc nechodí. Asi už není tolika času. tak to si to tu budu muset ještě pořádně užít než mi přijdou galeje :D
No tak přeji hezký den. pa pa

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahojky,
Leni, to když už chystáš věci do porodnice,tak to už je za pár:) Stejně to rychle uteklo, že ? Už jen asi měsíc? .)
Adámek má hračky ve svém pokojíku, už má asi čtyři bedny na menší hračky a pak ty větší má různě po pokoji, vždy mu to tam uklidím a on pak přiběhne a zas to rozhází nebo to přinese do obýváku. Už nám ty hračky přerůstají přes hlavu. Například kostky má teď na skříni, páč je vždy rozhází a pak si na tom já zvrtnu nohu nebo jednou i Adámek. Ale zas když začnu uklízet,tak mi taky pomáhá to uklízet, i když občas se do toho tak zabere,že si začne hrát.
Ten déšť byl fakt od včerejška dost vydatný :( Chudáci ti, co bydlí někde u vody, to mají hned vytopené sklepy :(
My byli teď autem v albertu pro pár maličkostí. Adámek tam dělal jednu scénu za druhou. Tak dvakrát dostal na zadek a byl klid. Začíná se nám pěkně vztekat. A přijdeme domů a pusa od ucha k uchu:D Ty děti jsou fakt lupínci :)) Už je v postýlce,tak snad si dá šlofíčka.
Jsem dneska zas prala, tatínek mi prý přinesl maskáče na vyprání .. Jsou snad moje nebo co ? Tak si je aspoň šel pověsit na balkon :D
tak papa

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahojky!
Bivi ale mě to štve, že píšu blbosti. Když jsem chodila do práce tak jsem nedělala tolika chyb. Nějak mi z té mateřské hrabe bo co.
No jinak já dnes vařím něco jako roštěnou,ale z toho divočáka tak jsem zvědavá jak to dopadne. Polévku jsem uvařila gulášovku.
Bivi tak si z tou rukou raději zajdi k lékaři ať se ti to nezhoršuje.
No jinak dnes jsem vyprala hlubokej kočárek. Prala jsem ho na 3x jinak by se mi do pračky nevešel. Tak ještě oschnout, sestavit, připravit věci do porodnice, nachystat postýlku a jiné drobnosti a madam může přijít na svět. Tedy ať si raději počká do termínu,ale blíží se to jako voda.
No jinak u nás v regoinu jsou potopy. Tedy taťka dělá na povodí Ohře a má pohotovost. Prý je zaplavenej Litvínov (nějaká část) a na jejich objektech se zvedlka voda takže má pohotovost už od rána a mají plné ruce práce. Ach jo. No hlavně ať jsou všichni v pořádku.
Teď jsem koukala na leták Penny marketu, že mají úložný box 60l za 150,- http://www.akcniceny.cz/letak/13471/p/16/ a 24l za 80,-.http://www.akcniceny.cz/letak/13471/p/15/ Pořád přemýšlím kam nastrkat ty Bohouškovo hračky aby to tu nezavazelo. Máme dětský pokojíček č.ě v obýváku tak by jsme to chtěla trošku zredukovat a alespoň mu to naskládat do nějké bedny. Sice mi je jasný, že to vykrámuje,ale tak se to zase uklidí. No se to tak to maminka zase uklidí, že. No je to dobrá cena??? Nevíte??? A jak to řešíte vy? Máte také hračky po obýváku nebo mají vše v pokojíčku? Díky
No tak já budu končit. Rozepsala jsme se až až a jdu ještě využít chvilky klidu a jdu si zahrát Poker. Hi hi mě to naučil manžel a nějak mě to chytlo :P

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Leni, my tě za ty chyby kamenovat nebudeme:) Fakt to neřeš .)))
Tak si myslím,že se mi ta koprovka povedla, mě chutnala, Adámek taky jedl, ale snědl tak půl kolečka knedlíku. Pak jsme jeli do globusu. Nejdříve šel Adámek pěkně po svých, ale už za barákem se dral do kočáru, potvůrka jedla líná:D Doma lítá jako ďas a venku abych ho furt tlačila. Navíc mě furt bolí ta ruka a teď víc než před tím :(( Už si beru i prášky, ten gel mi vůbec nepomohl..
U poklady v globuse kasa nechtěla vzít mimiclub,že prý se musí udělat nová, ale paní naštěstí to měla rychle. Prý ty staré předělávají na nové.. Jsem ráda,že tak, přeci jen sleva je sleva:D :D Adámkovi jsem taky slíbila autobus, protože ho Ježíšek napřinesl. Moc jich tedy neprodávají. Naštěstí na jeden city tour měli slevu a pak ještě na jeden, ale ten byl mega dlouhej a ten by se Adámkovi blbě ovládal.. Adámek si autobus chytl a nechtěl ho pustit ani u pokladny.
Nakonec mi Aďa cestou domů usnul a pokračuje v postýlce.
A zas budu mít brigádu od mojí práce, sice prý jen na 14.dní, ale mám radost :)) Penízky se fakt hodí.
papa

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahojky!
Tak Bohoušek pije klasika z hrnečku nebo ze skleničky. Když mu dám hrnek ze savičkou tak na mne kouká jestli jsem se nezbláznila, že už je velký kluk a pije z normálního hrnku :D . Naliju mu vždy tak půl hrnku jinak to vybryndá. Je to šikulka.
JInak dveře otevírá se samozřejmostí takže se dostane kdykoliv kamkoliv. Hlavní dveře se mu zatím nepovedlo otevřít. Asi ho to ani moc neláká jít ven sám. Ještě navíc cestou musí zdolat dvoje dveře a to už se pak chodím koukat co kde dělá. Dokonce se mu už povedlo i zamknout. Manžel byl venku a přijela návštěva. Já v domnění, že šel s manželem přivítat návštěvu jsem seděla u televize a najednou telefon a volal manžel. Si tak říkám, že si ze mne dělá srandu bo co tak se jdu podívat ven co chce a on volá přes dveře. Bohoušek nás zamknul :D :D :D . Jak se mu to povedlo to fakt nevím,ale už byl venku 2x zamčenej :P (manžel).
Jo králík mi moc nechutnal. Asi jsem ho blbě okořenila. Cítila jsme z toho toho králíka nebo jsme si to vsugerovala..... nevím a nebo zkrátka mému malému miláčkovi co je ještě v bříšku moc nešmakoval. Jen jsem ho osolila, protáhla špekem na dno pekáče nakrájela cibuli a nakonec ještě posypala něco jako grilovacím kořením. No manželovi a Bohouškovi chutnal. Příště ho udělám asi na česněku,aby to přetlouklo trn králičí pach.
Už mě štve jak pořád píšu chyby. Jsme líná to po sobě kontrolovat co napíšu a když náhodou s emichce tak čumím jak blázen co píšu za blbosti. Navím pořád jak nastavit aby mi to ty chyby podtrhávalo. Ten Crom prohlížeč co jsme si myslela, že mám tak nemám :P . Používám Mozilu a ta mi chyby neopravuej. Pak jsem za trubičku :$
a co se týká velikosti tak bohoušek jemalý pívo. Nemá být pokom velkej.Měřila sjem ho koncem prosince a měřil jen 84 cm. Otázku je zda máme dobrý metr.
tak pa pa pa. Dnes si asi usmažím bramboráky nebo nevím. Je tam polévka ze včera co vařil manžel tak si aso trošku dám a pak nevím. Buď nic nebo ty bramboráky. a zítra????? Dala by jsme si rýži tak buď rizoto nebo nějkou omajdu s rýží. Něco musím vymyslet.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dobré ránko,
já jsem koupila už x hrnečků či pítek, takže další už kupovat nebudu:D Co bychom s tím dělali, Adámek pije sem tam z toho z ikei a na ostatní mi dlabe.. Je to prostě lumpík.
Včera jsem koupala já, tatínek se učí, příští týden dělá zkoušku na VŠ.
Jinak si včera dal Adámek dvakrát pěkně do hlavy, ale asi mu to nevadilo, ani neřval. Ty děti jsou fakt otloukánci, když si to tak vezmem.
Dneska budu vařit prvně koprovku, tak snad se mi povede..
V globu mají akci na sunar,tak si pro něj do neděle musím dojet, ještě jsme díky nákupu do konce roku dostali pokázku na slevu 10% z celého nákupu,tak to jde :))
Na Dallas jsem se nedívala, mě se tehdy líbily ty staré díly..
tak zatím pááááá

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Peti, my asi koupíme z ikea. Má ji švagr a zdá se, že dobrý. Já sama měla občas problém ji otevřít. My potřebujeme tu rozpínací a tam ji mají za 699 (pro ikea familly). Je tam na takové té "petlici", která hýbe s tím jedním rozpínacím šroubem, jistící čudlík a ještě se musí nadzvednout. No už si otevřel dveře i do jiných místností, kde není práh. Takže musíme dávat bacha.
Jinak Kuba měl před vánocemi asi 87cm, takže je to prcek.
Ivčo, Kuba z hrníčku pije tak už nějakou dobu, ale spíš jakože od nás. On totiž s flaškou běžně štěrchá, hází,... :@ . Nějak mu pořád nemůžu vysvětlit, že to nesmí. No a když mu to někdy vyteče, tak se v tom ještě ráchá a má z toho srandu.
Dallas je zatím takový docela zamotaný. Nějak nedokážu říct jestli se mi líbí. asi jsem od toho čekala víc. Nebo jsem prostě jen neměla náladu.
Králíka já moc nemusím. Jak jsme je u našich měli ob týden, tak fakt nemám potřebu ho dělat. Ale kdyby mi ho někdo připravil, tak bych si dala.
No nic, půjdu dát do myčky a do hajan.
Dobrou!!!

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

krásn večer,
králíka bych si možná také dala. nikdy jsem ho teda ani nepekla a ani nijak neupravovala. když je u nás králík, tak to jdeme k mamce :)
Ivi, kup v ikei plastové hrníčky a uvidíš jak vám to pití půjde samo. u nás je bud klasická flaška která je určená od 3 let http://www.nuk.cz/productpopup.php?id=created_1314358828_unique&path=/products/productworlds/feedingtime/learning/activecup a nebo kelímky či klasické skleničky. ale u skleniček musím být u ní, at jí neshodí a nerozbije. to že vylije (svou zbrklostí), to neřeším, to setřem. ale my pijem z kelímku už od léta a mě by to tehda vůbec nenapadlo. dal jí to tak děda a v pohodě. ono mnohdy ty naše děti šikovnější víc než si myslíme a máme jen ten vnitřní strach něco zkusit.
dneska jsem byla celkem akční, od vysátí, přes vytření, a převlíknutí postele od malé. to je neskutečné. převlíkání trvalo hodinu. než oddělám gaučík, zábranu, odhážu plyšáky, polštáře, no krámů neskutečně. hnedka jsem to vyprala a vyušila. od toho odpoledne jsem dala celkem 3 pračky. zítra budu pokračovat. dnes jsem prala hlavně Valčiné. ale zas jsem nevařila. vytáhla jsem z mražáku bramborové nočky, zasypala jsem si to mákem a byl oběd raz dva. malé jsem na to nastrouhala čokoládu. tak zblajzla celý talíř taky. ovšem pak to stálo za to v plíně :D
Evi, koukni po ohrádce co má jištění a ne jen takový ten zavírací zobáček či háček. my máme branku z lídlu a je tam dvojí jištění, to první to hádě hnedka přišlo. jen na to neměla sílu. a neboj to otvírání dveří bude brát za cvhíli jako standart a nebude to dělat pořád dokola :)
ráno jsem měřila výšku, tak má cca 93,5 cm, je to fakt čára. ted se hrozně vytáhla. co jsme měly kombinézu v 92, tak nohavice má hodně nad kotníky. zítra jí asi vyperu a dám k prodeji. 98 už je doma a jednou jsme v ní už i byly. topolíno má fakt dobré ty soupravy.
při tom převlíkání jsem dala chůvičku k posteli a nějak na to přišla (bodejt by né, má světýlko že) tak jí asi právě vypla. ještě mi do toho předtím stihla říct maminko pá. mě fakt z ní hrábne.
kouknu na počasí a budu koukat na dallas. už se těším :)
mějte se krásně a dobrou

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Tak jsem před chvilkou z jednoho pomeranče vymačkala šťávu a nalila to pak do takové malé sklenky a nabídla to Adámkovi, tak se napil. Bylo to takové vtipné, páč otevřel pusinku jako do úsměvu, tak jsem mu to tam nahnula a on pil. Trošku mu to teklo ven, ale asi 4x chtěl znovu :))
Tak mu to občas budu tak dávat, třebas se naučí konečně na něco jiného než na čaj.. Tedy občas teď pije šťávu s vodou, ale takovou tu drahou šťávu.
:D aby se ten Adámek nakonec nenaučil rovnou pít z klasického hrnku než z těch dětských.. už zas z něho pít nechce. Ráno jsem dala k lahvičce místo savičky pítko a Adámek mě na to upozornit,že tam je něco jiného a dokud tam nebyla zas savička,tak se nenapil.. Lumpík jeden.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoooj,
králík mňam mňam :)) Mám ho moc ráda. Leni,tak přeji, aby se ti povedl a pošmákli jste si na něm .)))
Já dneska dělala kuřecí v té uncle bens s rýží. Adámek taky baštil, tak mě to potěšilo, že jednou zas pěkně jedl. Je to s ním, jak na houpačce .)
Zítra zas nevím, co vařit..
S tou školkou to bude asi fakt ještě zajímavé... hlavně,když nastoupím zpět do práce,tak tam je pracovní doba od 9-do 17,30.. Takže by byl Adámek skoro celý den ve školce, až táta by ho vyzvedával nebo nevím..
U nás prší od rána,takže jsme doma.. Adámka jsem dala do postýlky, zatím tam hejká.. Stačila jsem vyluxovat a ještě chci vytřít.. Kdyby tak jednou za čas přišla nějaká hodná paní a uplně super nám tu uklidila:D :D Já někde začnu uklízet a když je uklizeno, už abych zas někde jinde zas začala..
Evi, Adámek umí taky otvírat už dveře a párkrát se snažil dostat ven na chodbu,tak od té doby náš tatínek zamyká, aby mi prý neutekl, ale pak zapomeneme,že je zamčeno a lomcujeme dveřmi,když jdeme ven..
Jinak já mám u dvou dveří zarážku dole, aby je furt Adámek nezavíral. On jinak dveře furt zavírá a nebo s nima mlátí.. S tou postýlkou to máme taky tak nějak, ráno v ní stojí a snaží se z ní dostat tak,jako by chtěl vypadnout.. škoda,že nemáme s tím bokem,co se dá sundat dolů.. Na postel ještě furt nejsou peníze :(( Ty postele jsou fakt drahé :( ale už to musíme nějak pořešit..
tak zatím pááá

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahojky holky!
Díky ohledně toho mlíka. Já jsem už Bohouškovi taky zkoušela dávat kravské mlíko. Buď jako kakao a nebo oslazené medem. Ani jednomu moc nedal. Napije se akorát když vidí, že hopije tatínek.
U sá je přijetí do školky taky tuším kolem března. Teda ty nábory jinak klasika od září. Já mam vyhlídnuté 3,ale zatím to nějak moc neřeším ani jsem se tam nebyla podívat. Teď bude druhé ta
k uvidíme jak na tom budemem finančně a taky jak by jsme ho tam vozila páč u nás školka není. Jen v okolních vesnicích. Ale zase by jsme ho tam chtěla dát aby si zvykl na dětičky a nebyl jakpecka sám a pozděi se třeba nestranil dětí.
Já jsme si te%d uvařila kávičku a troubě se peče králík. Dal ajsme pod něj cibuli a prošpikovala špkem. Měla jsem ho snad všehovšudy 2x a pekla snad jen jednou tak ani nevím zda se mi povede. A teď když nad tím tak přemýšlím zjištuji, že jsme ho zapoměla osolit. :P . To jsem ale trubička. Jdu na to.
Tak pa pa

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahojky,
Ivčo, tak to by mohla být pěkná legrace, kdyby Adámek ten nočník našel dřív než Ty :P . Já se po školce už taky dívám. Mám v hledáčku 2 soukromé. Chtěla bych tam dát totiž Kubíka už tak v dubnu na 1-2 dopoledne týdně. Uvidíme jak to bude snášet. Přihlášky do státní školky se dávají někdy na jaře (teda aspoň u nás). Taky si to budu muset pořádně prostudovat, jaký tam mají kritéria, jestli mi ho tam od těch tří let vezmou,...
Kuba dneska zjistil, že může otevřít dveře a jít si do pokojíčku. Takže mi končí "leháro" a budeme muset jet koupit zábranu na schodiště. Tam si sice ještě neotevře, ale to už může být otázka dnů. Do pokojíku totiž otvírá dveře od sebe a ještě stojí na prahu. Ven z bytu by musel otevřít k sobě a práh je z druhé strany dveří. Taky se asi v ikea podíváme na takový ty "mezi" postele (délka 160cm). Ta velká co má v pokojíku, tak je moc vysoká, pořád mu dělá problém na ni vylézt. No a kdyby z ní i přes zábranu žuchnul, tak by to byla velká rána. No ale uvidíme jak to bude. Zatím je v postýlce spokojený.
Jinak u nás nic nového není. Pořád se mi nedaří zabavit mu dudlík, aspoň přes den aby ho neměl. Vždycky se rozeřve a dudlík ho uklidní. No asi máme doma rozmazlené dítko, které si stejně vynutí to co chce.
Jo a s tím mlíkem. Tak Kuba dostává večer 250ml mlíčka s kaší nebo samotné hami mlíko. A to jí klasickou večeři. No a ráno (mezi 3 a 6) dalších 250ml hami mlíka a pak kolem té 9 má nějakou sváču. Já to rušení mlíka budu asi řešit až za rok. Nebo si ho zruší třeba sám.
No nic, půjdu si dát sprchu a na chvíli si hajnu :P .

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Tak jsem před chvílí šla uklidit Adámkovi hračky v pokojíku a k mému překvapení jsem tam našla nočník plný :D :D já hlava děravá... ještěže jsem to našla já a ne Adámek, určitě by ho to děsně zajímalo:D
Jsem tuhle měla nějaký přemýšlivý sen, jak to budeme řešit až mi zkončí mateřská za ten rok.. nějak si furt nejsem jistá dalším dítětem.. Tak jsem teďka koukala na školku, co máme za barákem, mají tam i jesličky a berou děti i během roku, ale asi bude pak vhodné se tam zavčas zeptat.. Vůbec nevím, jak to se školkou chodí, kdy se podává žádost o přijetí..
Na jednu stranu bych se asi ráda vrátila do práce, ale na druhou stranu doma je taky príma.. No nic..
Jo a Adámek si stále ještě vychrupkává:D Ty dětičky se mají :))

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahojky,
já jsem se dneska na Adámka rozčílala při obědě. V pohodě jedl jedl a pak začal prskat jídlo ven a už nechtěl. Přitom toho zas tolik nesnědl a ráno sotva snědl půlku kinderřezu.. zas mi přijde,že jí jak vrabec. Pak tedy snědl tři kousky namazaného rohlíku a trošku se napil čaje, ale když jsem se ho zeptala,zda chce mléko, tak prej jo a vyžahl 210ml. Pak jsme šli k postýlce, ale ještě furt povídá, je tam sotva pět minut..
Leni, já Adámkovi taky ještě dávám mléko ráno, teď pár dnů i po obědě a večer má kaši.. nějak s ním nemůžu furt najet na večeře, zkouším to a sní sotva dvě lžíce nebo sousta.. S tím mlékem fakt taky nevím, zda to dítě přijme hned.. Nedávno jsme zkoušeli u ségry přeci to kakao dát Adámkovi a trošku si cůcnul a nechtěl.. asi než si zvyknou..
Dneska jsem zatím Adámka na nočník stačila dát jen jednou, když tlačil,ale stačil to zas do pleny a když jsem ho posazovala,aby se vyčůral,tak to stačil do kalhot:O
Jdu mrknout na lupínka .) a pak si dám kafíčko..

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahojky holky!
Já jsme se včera také držela tradic a nic nedělala. Prádla mam snad na 3 pračky,ale přece nebudu riskovat, že budu mít smůlu. takhle se na nás lepí :D . POdlaha je taky špinavá takže štěstí jsem si nevymetla a k obědu jsem upekla divočáka s bramborem takže to by asi taky nemělo ničemu vadit :P . Dnes už jsem vše napravila. Mam vypranou jednu pračku. Víc se minevejde na sušák a chystám se vytírat. Oběd máme ze včera takže vařit nemusím.
Včera dopoledne Bohoušek nechtěl vůbec spát. Odpoledne už byl protivnej. Vadilo mu snad úplně všechno. Dokonce se rozčílil kvůli tomu, že nemůže rozházet hromádku s oblečením. No fakt trdlo,ale zase večer po kaši krásně usnul.
Holky dáváte ještě kojenecké mlíko???? Přemýšlím, že přesídlím na kravské. Přeci jen doktorka říkala že ideální je do dvou let tak si myslím, že už by jsme v klidu mohli přejít. Bohoušek má zatím k večeři mléčnou kaši a k snídani mlíko. Večeřet normální jídlo zatím moc nechce. Něco sní,ale hodně málo a bojim se že se bude budit na hlad,ale nevím. A ráno.... třeba dnes se vzbudil v sedum a přišel si lehnout k nám tak jsme mumlíko už ani nedělala páč stejně by už potom nespal,ale zase jí poskromnu snídani. Sní z bídou půl rohlíku. :^) . No tak nevím, no.
Jinak asi ani nicnového není. Moc děkuji ke gratulacím. Už se pomalinku začínám těšit jak bude vypadat a tak....hlavně ať je zdravá a je vše v pořádku. Na druhou stranu mam docela strach jak to budu zvládat :| . No zvládli to jiný zvládnu to taky......doufám.
Tak pa pa

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Hodně štěstí v roce 2013!!!!!!!!!!!!!
Bambulko, gratuluji k holčičce!
Tak u nás byl silvestr v pohodě. Byli jsme cca od 16 u známých. Před osmou šli oba kluci (mají rok a půl starýho kluka) do vany, tam řádili skoro půl hodiny a pak hezky spinkat. Rajchejtle práskaly už asi od půl desáté večer. Vůbec nic je nevzbudilo. Se psem to taky ani nehlo. On to má prý v genech, je to lovecký pes... 80% prochrápe na pohovce :P . Jen teda Kuba byl vzhůru už v 6 ráno. Což byla pro mě pecka, protože my šli spát až asi kolem druhé a já se v noci celkem budila. My teda letos čočku neměli. Měli jsme kuřecí s kukuřicí a žampiony v nivové omáčce a k tomu hranolky. Kuba se oblizoval až za ušima. No a jelikož jsme měli kuřecí, tak nám asi letos odletí štěstí. Taky jsem měla prádlo na sušáku,... Takže asi budeme mít minimálně náročný rok.
Jinak u nás nic nového ani zajímavého. Jsem z těch návštěv s akcí vyčerpaná. No a zítra jdeme k zubaři. Manžel jde dopoledne a já odpoledne. Mě bude trhat osmičku, teda pokud to podle rtg nepřesune na zubní chirurgii. Uvidíme.
Tak se mějte hezky a já asi půjdu do hajan!

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

krásný večer,
už budem zas chystat koupání, to je hrůza jak ten čas letí :), procházka byla super. šli jsme na ten hřbitov a pak jeli na kafíčko a čajík k babičce. dnes se malá vůbec nestyděla a hopsala.
úklid se nakonec nekonal. jsem úplně zapoměla na tu tradici, že se nesmí nic zametat a vytírat, jinak tím odstraníš to štěstí. takže máme doma takový ten chomáčový prach, ale zítra to už musím udělat. jen nevím kdy, jedu zas do práce, na katastr, na pojištovnu a do jedné musím být doma. martin bere auto do práce, má odpolední.
celkem jsem si přes svátky oddychla. martin malé pořád stál za zadkem a já se mohla fakt flákat. takže jsem odpočinutá do dalšího období :)
utíkám na to koupání , papa a užíjte klidný večer

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahojky holky v tom novém roce 2013 :)
U nás včerejšek proběhl dobře, Adámka jsme vykoupali před osmou a do půl deváté už byl v postýlce, chvilku si tam povídal a pak už usnul. Díky zasklenému balkonu měl klid a vůbec ho nic nevzbudilo. U nás tu taky stříleli, hlavně mezi paneláky, to tedy taky nechápu, přitom louku máme fakt kousek a tam to můžou střílet a byl by klid.
Jen náš kocourek to taky nesl špatně, bál se, ale když byl u nás,tak to bylo lepší. Pak se šel uklidit do koupelny. Naštěstí letos neblil, loni se asi z toho stresu poblil v chodbě.
Mě už pár dní bolí levá ruka. Přes noc mi uplně ztuhne a sotva v ní něco pořádně udržím. Tak si jí mažu mastí a to mi pomáhá, ale fakt nechápu z čeho to mám..
Byli jsme na procházce, je tam zimněji než včera, Adámek neusnul a ani teď ještě v postýlce nespí. Je to lumpík. Vařili jsme vývar a pak čočku s uzeným. Adámek si dal jen polévku, čočku plival na všechny strany. Ale za to brambůrky mu chutnají a cpe se jima.
tak zatím pá pááá

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

všem krásný Nový rok a i úspěšný celý nový rok co je před námi :)
Bambulko také gratuluji k potvrzení holčičky. tak nakonec se oblečení nebude vracet :) Bohoušek bude jeden velký ochránce jednou.
u nás také nic nového, včera se malá bála a byla na mě přilepená jak klíště. chudák. manža nevydržel asi psychicky ten její řev a zařval z okna vy debilové ještě není půlnoc. bylo něco před 18 hod. ale jako přestalo to hned střílet, i když nejsem naivka, aby to bylo 150 metrů slyšet a ještě když odpalovali. fakt bych tohle zakázala, v životě jsem nic takového nekoupila a ani nejsem tohoto zastánce. bojí se zvířectvo, děti a za pár minut potěšní pro dospělé z toho mají jiní tvorové trauma. kéžby jim to ustřelilo ruce. Leni mám taky takový názor, že to má být na jednom daném místě, kdybych bydlela u náměstí a tam se to konalo, no tak zanadávala bych si, ale musela bych s tím počítat. takhle není ani kam uétce, když nevíš, kde který vůl bude pálit. malou jsem se snaižila dát spát v 8, tak jako vždy, ale nešlo to, bála se, tak byla se mnou do půl 12 u telky, pak jsme šly do ložnice spát, usla během minuty a tu půlnoční spoušt přežila ve spánku :), nakonec jsem ráda že neusla. takle by jí to už probudilo a nebyla by k utišení.
my odpoledne půjdem na procházku, zavezu nás do krnova a půjdem za těmi co už s námi nejsou. přeci jen na dušičky jsme nebyli :(
my už jsme po obědě. malé jsem udělala polívku z hrášku, babykarotky a zahuštěné krupičkou, vše jen na másle a ted jsem nedávno koupila v lidlu takové větší balení koření. je to spíš na salát, ale dávám do polívky. je to mražené, takže barevné, ale přitom to je suché. je tam cibule, česnek, pažitka a dál netuším, ale voní to pěkně a polívku to krásně oživí, když není čerstvé ze zahrádky. no a druhé máme novoroční klasiku, čočku na kyselo, kde je šunka a k tomu volské oko.
jo a jedna novinka vlastně je :D, od včera nejsem maminko pro valču, ale volá na mě peťo, což jí vysvětluji, že pro ní jsem maminka.
tak jdu povytírat. všude se to lepí, včera jsem se na to vyprdla a pak ze sebe trošku udělat člověka.
mějte se krásně a zas někdy papa

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Bivi děkujeme ke gratulaci. No nic není jisté dokud to na nás nevykoukne, že?
No jinak jaký byl u vás Silvestr? U nás byl u televize a já už ve 22 hod koukala kdy už bude půlnoc aby jsem mohla jít spát :D . No jinak od půllnoci děs. Jak začli bouchat a vypouštet rachejtle tak se malej vzbudil a začal brečet. Takže manžel utěšoval Bohouška a já na chodbě utěšovala Beníka (psa). Pitomci sousedi měli snad zásoby ještě od loňska. Ještě že bydlíme na vesnici takže vše trvalo tak max do 1 hodiny. Jinak ty sousedi vypalovali petardy a svěrlice hned u naší králíkárny, kde máme uskladněné i seno takže jsme se báli, že budou ráno králíci natažený strachy a taky aby nechytlo seno od těch petard. natěestí vše OK. králíci žiju, seno taky jen slepicím zarazili vece :D . Já to nechápu proč se musí vypalovat ty petardy a ohňostroje. Neřeknu aby se udělalo něco společného na náměstí aby to uděali odborníci,ale takhle každej nalitej, odpalujou jednu od druhé a vůbec je nezajímá, že se malé děti a zvířata toho bojí nedej bože že si upálí prsty, pitomci.
No jinak v Novém roce nic nového zatím není.já jsem uvařila polévku, manžel nakrmil malého a teď ho uspává a já dřepím zase u počítače.
Tak holky hezký den. Dnes v telce nic moc pohádky :( . Tak pa pa pa

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Leni,tak to velká gratulace k holčičce :)) To je hezké,že vám to takhle vyšlo :)))):)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahojky holky!
Tak u mne dnes už náladam lepší. Dnes jsme byla na kontrole u pana doktora- A koukali jsme na pohlaví...........tak už víme.............je to potvrzené je to HOLKA :) . Takže mam veselejší náladu. Od doktora jsem šla ke kamarádce na rychlou kávu a nesla jsme ji páe jablíček a kapra.
K obídku manmžel udělal řízky a hranolky. Bohoušek taky mlsal. Sice jen tak poskromnu,ale jedl.
S pitím je to u nás obdobné. Také mam kolikrát co dělat aby jsem do něj nacpala trochu tekutiny. Vypije cca. max 500 ml. Dělám mu denně ovocnej čaj. Teď jak měl dietu tak pil černej. Jinak chce pít od nás co pijeme mi. V mém případě vodu z kohoutku a manžel pije vodu ze šťávou. Nejvícw samo vypije když mu koupiím džus nebo když koupim nějakou limošku. Jinak taky pije z hrnečku z toho pítka už nechce. Jsem ráda.
No jinak tedy přeji dobré vkročení do Nového roku. Hlavně přeji zdravíčko to je na prvním místě a pak lásku, štěstí a korunky a hlavně ať Vám vychází vše co si na příští rok naplánujete :)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj holky,
dneska je fakt venku krásně :) Udělali jsme si rodinnou procházku, Adámek usnul a pokračuje v postýlce.. .) Dneska jsem udělala bram.kaši a čevabčici,tak se napucnul i Adámek, až jsem koukala. Jen furt nějak bojujeme s pitím, dopoledne prostě nepije. Ráno tedy vyžahne 270ml mléka.. tak jestli kvůli tomu.. po obědě si cůcne čaje,tak mu dávám menší flašku mléka.. A odpoledne to už pije i vodu se šťávou. Docela už Adámkovi jde pít z hrnečku, ale z pítka to mu teče všude.. Musíme to trénovat, přeci jen už je Adámek na to velký ne ? :) S nočníkem začneme zase od zítřka pěkně trénovat celý den, včera si sedl uplně v pohodě, takže ten vzdor,co pár dnů měl,už je asi pryč..
Jinak holky, přejeme vám všem do toho Nového roku všechno nej nej nej a budu se zas těšit na další psaní s Vámi :))) :D

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahojky,
holky, já mám dnes dobrou náladu. Teď jsem teda 3 hodiny žehlila a ještě tam mám hromádku a další na sušáku. Já teda zítra prát budu, ale prvního nic dělat nebudu. Doufám. Chtěla jsem dnes zajet do práce, ale prý je tam asi jen 14st. Tak počkám, až se tam zatopí.
Jinak u nás nic nového. Dnes jsme měli na oběd zbytek toho kuřete na paprice a večer jsem vytáhla el. gril a udělala krkovičku a k tomu hranolky. Zítra bude na oběd asi kuřecí se sýrovou nebo čína. A pak jdeme na silvestra ke známým.
No nic, asi půjdu spinkat. Jsem už unavená.
Tak přeji hodně štěstí, zdraví a lásky v roce 2013!!!

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahojky,
Leni, taky jsem dneska byla nějaká otrávená ze všeho:( A Adámek zas při obědě vylil misku s polévkou, tak dostal přes ruku. Ještěže jsem mu dala na klín utěrku.. jinak by byl celej zlitej. Ráno vycákal mléko do postýlky, tak jsem ještě prala, snad mi to do zítra uschne a stačím to vyžehlit. Na Nový rok nechci prát, ani nic věšet a žehlit.. jak se říká, jak na Nový rok, tak po celý rok...
K obědu jsem dělala pečená stehna, knedlíky jsem vyndala z mrazáku a k tomu zelí :) Tak jsme si pošmákli, Adámek měl polévku, on druhé nechtěl, ani zkusit.. Řval jak tůr...
Zajímalo by mě, podle čeho si rozmýšlí, co sní a co ne.. A zítra nevím co zas vařit.. To vaření mě fakt občas nebaví..
U nás jinak nic nového :))
Tak zatím páá

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahojky maminy!
U nás taky frčí vánoční dárečky. Hodně si hraje s takovou tabulí jak jde na nímalovat a pak ji takovým šoupětem smažete. Pak frčí autíčka a mluvící baterka. Pak dostal notebook,ale ten je od 3 let a tam mačká na co přijde takže to pořád dokola třeba říká Ahoj ahoj ahoj ahoj až mi z toho hrabe.
Jinak já dnes dělám špagety s nějakou omajdou a posypu sýrem.
Návštěvy u nás včera byli dvě nečekané,ale zpříjemnili den.
Dnes mám nějakou depku. Od rána sjem nasraná na celej svět a nevím ani proč. Dokonce jsme i Bohouškovi plácla za to, že dělal blbosti až si vysypal talíř s chlebem se sýrem takže to bylo všude ajá mu za to jednu střihla (bohužel po hlavě) až mě to teď ještě mrzí. Celkově jsem dnes nějaká vykolejená. :S
No tak se snad trošku odreaguju u počítače. Bohoušek spinká a manžel se jel podívat se známým na nějaké dřevo na kácení bo co.
Tak přeji hezký den. pa pa

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Evi, ten kávovar máme DeLonghi - pákový na umletou kávu,ale mohou se tam koupit i speciální kapsle.. Pokud máš vyšší hrnek,tak se ten spodek dá snížit,takže se tam pak v pohodě vejde. Je velikostně akorád :)) Fakt jsme s ním spokojeni. Levný nejspíše nebyl, ale tchán nám ho chtěl koupit k vánocům.
Adámek si taky hraje s dárky od Ježíška. Nejvíce tedy s tím piánem, takže to tu máme furt jak na diskotéce.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Jo Ivčo, jaký máte ten kávovar? My pořád uvažujeme nad koupí, ale z těch levnějších přichází v úvahu jen na kapsle. U pákových jsem si totiž všimla, že tam nedám normální hrnek. Jsou nějaký nízký.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahojky!
Bambulko, já bych toho tvojeho chlapa už asi nakopala do sedinky s tím věčným chozením do hospody. Ať si třeba chodí, ale ať ráno normálně funguje. Jinak já dnes letěla v 10:56 do obchodu, ve kterým zavírají v 11 :P . Dělala jsem kuře na paprice a zjistila jsem, že nemám papriku :D . Naštěstí je to doslova za rohem, tak jsem to stihla v pohodě.
Jinak u nás už je konečně odnávštěvováno. Maximálně se staví bývalý spolužák s rodinou, ale asi až po Novém roce. Takže teď máme relativně 2 dny volno a pak zase silvestr. Já teda moc volno nemám. Musím konečně pracovat.
Včera u nás byli s 5ti měsíčním prckem. Nejdřív jsem si říkala jaká je to pohodička, takovej "ležák". No ale když ho vlastně u nás musel mít někdo pořád v náručí, tak jsem byla vděčná za to naše torpédo.
Kuba si konečně začíná hrát s dárečkama. Vysílačky ho teda moc nebaví, ale rád rozebírá koleje. Dostal vláček a koleje a postupně se k tomu dá dokoupit skoro celé město včetně silnic, autoservisu,... Sice je to od 4 let, ale tatínkovi se to líbí :) . Pak dostal od všech návštěv jakože malířskou štětku, která vydává zvuky, Kvapníka, tričko s nápisem "Pozor přichází problém" a jiný hovadinky. Taky dostal tabuli na křídy a z druhé strany na fixy. Ale už se při sestavování podařilo švagrovi ulomit nohu stojanu. Takže to budu muset asi slepit.
No nic, budu končit, ať můžu konečně pracovat. Jinak nic neudělám a nebudou pak penízky...
Tak se mějte hezky!!!

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahojky holky!
Bivi není to tak hrozný s těma zvířátkama. Nasypu jim směs, zrní, doleju vodu (na tu jsme se vybodla páč ještě měli) no a pak pustím krocany ty se rptnpu vrhno do korýtka, pak kačeny ty vyběhno ven a nakonec slepice ty taky běží ke korýtku. Posbírám vejce a jdu nakrmit králíky to je 6 kotců kde nasypu zrní a dám seno, vyměním vodu a to je vše. Pak nakrmit psa, kočku,ale ty už vydrží těm můžu dát iodpoledne a je jim to jedno jen mlsně koukají za oknem kdy už jim to konečně donesu :D . Naštestí to manžel dns (včera) moc nepřehnal tak jsem nechala Bpohouška doma a během chvilky měla vše hotové. Manžel byl ještě když přišelpřiložit takže se nemuselo ani zatápět stačilo jen přiložit. Jen ráno jsem byla s Bohoušekm nakoupit snídani a přinesla jsem si domu smradlavou šunku :S . Tak jsem ji šla potom vrátit. Stejně jsme tam musela páč jsem zapoměla koupit hladku mouku aby jsme mohla zahustit guláš. No jo no co není v hlavě je v nohách :P , ještě že to máme blízko.
Jiank asi ani nic nového dnes není. Bramboračku už jsme uvařila abohoušek už si ji dal a teď ho uspává tatínek a já mastím počítač. Guláš začnu vařit až tak kolem jedné hodiny aby byl ve dvě hotovej. dělaám ho v tlakáči takže je za 20 minut uvařenej. Maso a cibuli už jsem si nachystalka takže pak už to jen naházím do hrnce a bude brzo hotovo.
Tak pa pa pa. U nás je dnes mlha a nějak se ochlazuje. Tak pa a hezký den

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahojky,
Leni, já tě obdivuji,že toho tolik zvládáš v tom těhu a s Bohouškem. Vůbec si nedovedu představit,že bych tu měla obstarávat zvířectvo..
My jsme normálně včera spali s Adámkem do půl desáté, to je fakt jeho rekord. Tedy v šest měl mléko.
Dneska jsme už zase vstávali v sedm. Hold máme doma tatínka a tak to se nespí déle:D tatínkovi to nevadí, on se učí na zkoušku.
Já dneska budu vařit kuřecí polévku a pak noky s kuřecím v té sýrovo-smetanové omáčce.
Včera jsem dělala jen gulášovku,ale i tak jsme si pošmákli.
Z toho našeho nového kávovaru je fakt kavička jedna báseň. Dělá to expreso, latté a i capučíno. Jen dneska jsem si to latté udělala nějak blbě. Nejdříve jsem tam dostatečně nenasadila nádobku s mlékem,tak mi to nejdříve nechtělo ho udělat a pak když už to bylo v plném chodu,tak mi došla voda.. jaksi jsem jí tam před tím nepřidala.. 8o| Nejsem ještě zvyklá.
Jinak Adámek už pije z hrnečku :D :D Jen tedy mu to občas i z té pusinky teče, ale jinak to zvládá dobře :)) Mám ohromnou radost, že najednou sám začal pít takhle.. Ještě ho naučit,aby sám jedl a pak ten nočník.. Prý od nového roku přidraží pleny.. Nevím, za co pak ty pleny ty maminy mají kupovat.. Mateřská malá...tak zatím pááá

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahojky holky!
Tak koukám nikde nic nového. No co taky, že. Unás také nic. Včera tu byli naši. Pekla jsem husu, vařila červené zelí a špenát a bramborovej knedlík mi přivezla mamka aby jsme se sním nemusela patlat. Uvařila kuřecí polévku a po huse se jen zaprášilo. Ani nevím pořádně jak chutnala. Měla jsme jen křídlo a na tom nic moc nebylo,ale prý byla dobrá :D . Ale já jsme ráda, že si pochutnali.
Dnes jsme byli u manželovo rodičů a Bohoušek tam dostal Ježíška mi ve formě korunek tak sjem je schovala na horší časy *-) . Bobeš dostal 2 autíčka, cd pohádek a takovej malinkej vrtulníček na natahování. Vše se mu líbilo.
Dnes jsem stačila u pohádky večer vyžehlit a zašít si pyžamo a za chvilku mažu už do postele. Něco si pustím v tece a snad brzo usnu. Manžel mi zase zdrhnul na pivo. Tal snad přijde nějak normálně domu. Opět počítám s tím, že ráno pujdu s Bohouškem pro pečivo a pak nakrmíme zvířátka. Vod jim tahat nebudu to ať si natahá manža až se probere. Uvidíme jak na tom budou.
Jinak je celkem hezké počasí. U nás dokonce svítilo i sluníčko a počasí skoro jako na jaře.
Zítra vařím guláš z divočáka a Bohouškovi asi bramboračku.
Včera mi naši přivezli od moji kamarádky oblečení na mimčo na holčičku. Když to bude kluk tak ji to obratem pošlu zpět :D . Jsou toho dva pytle. Tak jsme se v tom včera přehrabovala a třídila na body, dupajdy, čepice..... Bohouškovi jsme tam vybrala bundu, oteplováky, kombinézu, dupajdy na spaní a kalhoty. Tak jsme dnes vše opět vyprala. jsme zvědavá zda tu kombinézu vůbec uživím. Mam jednu a tu měl na sobě párkrát.
No tak budu končit. Mějte se moc hezky. Páááá

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj holky,
tak u nás byl taky zajímavý Ježíšek:)
Dopoledne jsme si jeli pro salát a rybí polévku k rodičům Honzy,tak jsme tam poseděli, pokecali, domů jsme se dostali asi před třetí. Adámek byl od šesti od rána vzhůru, spát nechtěl. V půl páté jsme šli nachystat stůl, rybu, ohřát polévku a v pět jsme byli všichni u stolu. Adámek baštil rybí polévku, kapra nechtěl. Tak jsme ho měli jen my. A pak jsme šli rozbalovat dárečky. Adámek o rozbalování neměl zájem. První jsme mu rozbalili piáno, tak byl nadšený, hned na něm začal hrát a asi po chvilce začal řvát jak tůr a piáno odhodil,tak ho tatínek musel schovat a od té chvíle Adámek nic nechtěl a najednou vytuhnul v sedě. Takže jsem ho jen položila na gauči a dal si asi tak půl hodiny a pak se probral, chvilku koukal na tv a pak zase začal fňukat,tak dostal mléko a šel do postýlky. Ale stromeček se mu líbil. S dárkama,co dostal si hraje až dneska. Včera jsme odjeli na návštěvu k našim na Ježíška a přijeli dnes a to jsme šli zas na oběd k druhým rodičům a od nich jsme všichni jeli k nám na kavičků z našeho nového kávovaru.
Do Adámka nemohu dostat nic k pití,tak mě napadlo mu to dát do hrnečku a ten hned vzal a začal z něho pít, jako kdyby takhle pil vždycky. Takže mě totálně odrovnal.
Tak zatím páááá :)))))

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoky maminky!
Evčo to je blbý, že se to taklhle nepodařilo ten štědrý večer,ale příště bude určitě líp. Mi měli loni zase Silvestra prořvaného tak letos doufám, že bude klídek. No jinak u nás paráda. Večeři jsem nachystala na pátou hodinu. Nakonec jsem dala taky jen brambory a kapříka - zbaštil obojí. Pak byli dárečky,aby měl Bobeš taky chvilku pohrát si snima a pak klasika na sedmou koupání, kašička a spinkání. Jinak ze začátku byl takovej překvapenej a hnedka si začal hrát s tříkolkou co nebyla zabalená. pořád s ní chtěl jezdit a nemohli jsme ho od ni dostat aby si moh rozbalit i ostatní dárky. Nakonec v nestřeženém okamžiku kdy se šel s tatínkem vyčůrat jsme tříkolku odvezla do pokojíčku a mohlo se pokračovat. Myslím, že byl spokojenej :D . Já jsem byla taky spokojená ani jsem nečekala, že dostanu tolika dárečk§ : no nebejt našich takmáme pod stromečkem polovičku dárků :$ .
U nás s návštěvama to naštestí není tak horký. K manželovo rodičům jsme nedostali ani pozvání (asi se to u nich moc nedrží) tak jsme se pozvali na pátek páč včera tam byli 2 jeho sestry, dnes je tam třetí sestra a zítra přijedou naši takže v pátek pofrčíme mi tam,ale spíš je to kávová návštěva než obídková. uvidíme. Já na zítra našim chystám husu. To vám povím to je taky věc. Buď mam plech co se nevejde do trouby a nebo mam zapékací mísu do které se nevejde husa :( . Nakone jsme to vyřešili tím, že mi manžel ten plech co se tam nevešel ohnul a husa už se peče. Má se péct dlouho třeba i 12 hodin takže už se tam ohřívá. Je to na 100 st. tak sjem na ten zázrak zvědavá. Zítra udělám ještě červené zelí, mamina přiveze bramborový knedlík a uvařím polévku s husího krku a vnitřností (srdce, játra, žaludek). Dnes moná když budou mít známý čas tak pujdeme na návštěvu na kávičku. A hlavně půjdmem provětrat Bohouška. hudák nebyl pěkne dlouho venku. pořád smrdíme jen doma. Včera se naučil i zatáčet s tatínkem na tříkolce. Řekneme zatoč doleva aon zatočí a nbeo doprava a fakt ví kam ty řídítka natočit. Je tam taková oj takže jde krásne vozit píč na šlapky ještě nedosáhne,ale umí se odrážet.
Jo jinak Peťul máš pravdu jak se tu rozrůstáme. Však i u vás se brzo zadaří a budeme čekat jen na zpráviku, že jsi taky těhulka. To víš musíme to mít pěkne od sebe rozdělěné.
Jinak přeji Vám všem zbytek vánoční pohody a do Silvestra se tu určitě ještě ukážu takže pááááá

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahojky,
Peti, my máme relativně režim, budíček mezi 8 a 9, cca v 9:30 sváča, mezi 11:30 a 12 oběd. Hned po obědě jde do postýlky. Spí většinou 2-3 hodiny. Mezi 15:30 a 16 sváča a v 18:00 večeře. Takže jsme chystali slavnostní večeři tradičně na tu šestou, spíš teda na půl šestou. No ale milostpán po obědě spal málo. To dělá vždycky, když něco plánujeme :@ .
My se dívali na Dobu ledovou 3. Asi dvě hodiny jsem žehlila a už mi z toho hrabe. Ráno chci ještě vysát a vytřít a dopoledne zajet na nákup.
No nic, asi už půjdu spát.
Tak se mějte krásně!

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

ahojky,
Evi, to je teda pitomé, že Vám Kubík tak zlobí. to nemá pořád pevný režím? u nás to je prakticky fakt na minuty. domluvili jsme se že jídlo bude tak chvíli po 4, takže před půl 5 se šlo jíst. to si dala trošku hrachovky a pak chtěla jen bramboru a žádnou rybu. od jídla se pokecala čokoládou a protože byl boj jí oblíknout, tak jsem měla hrůuzu. ale nakonec to skončilo vcelku dobře. radost byla ohromná. my ještě zítra a pak už bude "klid" a necháme si tady na chvíli Adélku a ve čtvrtek bych zajela na bazén. už se moc těšíme.
nového u nás není asi nic. jen je z ní čím dál větší dáblík. už se naučila i stojky na hlavě a u toho fakt vředím.
ted dokoukáme na ten muzikál v peřinách a půjdem spát. dva dny vstávám v 7 a jsem jak praštěná a spát až před půl nocí.
ještě se musím pochválit :D, vloni jsem 24.12. odesílala fotky na vyvolání a bylo 50 % sleva, tak si povídám letos 23. už dlouho není foto do albumu, nechám zas vyvolat a nachystám si to. seděla jsem u toho skoro 4 hodiny a ráno mě čekal v mejlu opět slevový kupon :), takže jsem ráda, ušetříme přes 700. nechávala jsem dělat rovnou i fotoplakáty (A4), tak po včerejším rozbalení ježíška jsem nahrála foky, odeslala a už ted jen budu čekat na poštáka :)
jo a Leni, jak píšeš problémy. proč to nenapsat že. člověk si díky ostatním problémům uvědomí, že má doma vola nebo hodného manžílka :) hlavní je mít ten pocit jistoty že ti tanší občas zlobivý tatínkové mají rádi děti :) užívej si ještě pár posledních týdnů do miminka. pak ti to určitě bude utíkat dvojnásob.
jak jsem ted četla že Mareček půl roku, Inka ,..no a čekající Martinka a Leňa. se to pěkně rozrůstá. my už máme zas půl roky snahy za sebou a nic, ale tak třeba to někdy taky výjde. fakt to všem maminkám moc přeji a možná i závidím :)
mějte se krásně, asi pádím hnedka do pelechu

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahojky!
Tak u nás stál ježíšek za prd. Kuba tradičně spal po obědě necelou hodinu, takže pak u večeře řval. Takže jsem ho dala do postýlky. My se zatím navečeřeli, nachystali dárečky a čekali. Asi po půl hodině řev. Chtěla jsem ho ještě uspat, ale bez úspěchu. Asi nějaká noční můra. Takže jsme seděli asi 20 min na zemi a Kuba se mě držel jako klíště. Dárky nechtěl ani vidět. Pak jsme šli na chvíli ke tchánovcům, tam se trochu rozkoukal, tak jsem do něj dostala i nějakou večeři. Pak ho z dárků zaujala dětská aku vrtačka a vysílačky. O zbytek se začal zajímat až dneska. Taky jsme nic nevyfotili, protože jakmile si všimnul foťáku, tak ho hned chtěl. No snad už to bude příští rok lepší. Doufám, že si vaši prcci užili ježíška líp!
Dneska měli přijet naši na oběd, ale jsou nemocní. Zítra jdeme na oběd o patro níž (ke tchánovcům). Možná to bude brzká večeře, uvidíme. Tím, že je to v baráku, tak je mi to jedno. No a ve čtvrtek máme hned dvě návštěvy. V pátek jednu a pak se ještě někdy chce stavit kamoš. By mě zajímalo, kdy budu pracovat.
Přeji hezký zbytek svátků, hezkého silvestra a hodně štěstí v novém roce. A děkuji, že si tu můžeme takhle psát :) !

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené