říjen 2012

Úvodní příspěvek tématu

Obrázek uživatele Administrátor BW
Administrátor BW
říjen 2012

prvo i více rodičky těším se na pokec:D

Nejnovější příspěvky

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

No mě se teda líbí kombinace Matyáš a Tadeáš ikdyž Benjamin a Sebastian je taky super, jen za tu druhou kombinaci nevím jestli nebudeš později "bita":-) Nebo tak jak mám já Štěpán a druhého kluka bychom asi měli Šimona. Původně se mi jméno Štěpán ani trochu nelíbilo, zato teď mám pocit že to má ty nejkrásnější zdrobnělinky a že hezčí jméno není:-) Ale to určitě každá máma. Můj chlap má příjmení Lazar, což mi z počátku přišlo taky děsné a žádné jméno mi k tomu nepasovalo. Ale už jsem si zvykla.
Rozmazlené děti...ono né vždy je všechno tak jak to na první pohled vypadá. My našemu synovi nedáváme všechno ani mu všechno nedovolujeme a přesto se mi vzteká lehne na zem kope nohama když nedostane to co chce a to pak vypadá, že opravdu všechno dostává hned jak fňukne. Je to prostě takové období a věřím, že brzy přejde:-)
No jo strachy z porodu, to já vůbec neměla a dodnes tvrdím že zubař je horší. Neumím se bát něčeho co neznám, bojím se bolestí, které vím jak bolí. Ale o porodu odemě uslyšíš jen samé ódy ikdyž ve skutečnosti to rzplakalo i toho mého tvrďáka když viděl jak mě odváží hned po porodu na operační sál s masivním krvácením. Nebylo to tak strašné lékaři vše zvládli na jedničku. A samotný porod byl v pohodě na bolesti si nepamatuju, protože to co přišlo pak bylo něco tak úžasného, že krom toho pocitu štěstí a radosti si nejsem schopna na nic jiného vzpomenout. Takže se vlastně hrozně těším, až mi terezku položí na břicho:-)
Vlastně bych tě moc ráda poznala, ale pokud si dobře pamatuji, psala jsi, že jsi někde od Prahy a já zase z Ostravy, takže na společná kafíčka to nevypadá, ale kdo ví, třeba někdy někde....
Já mám ultrazvuk 20.6. a moc se zase těším až to moje zlatíčko zase uvidím, zatím si ji jen představuju podle toho jak se mi každý večer hemží v bříšku.:-) Panečku sádru jsem nikdy neměla, tak ani nevím jak to svědí, ale v kombinaci s těhotenstvím to musí být pěkné peklo. Ale hlavně, že se ti všechno dobře zahojí, ať je z tebe fit a veselá maminka. Opatruj se a na fotky se moc těším.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

nee, to příjmení je naprosto strašné! :) ale ani to moje nebylo nic moc, manžel říká, že si s ním docela užil... on chodí na fotbal, a chlapi mu říkají Papi, tak už jsem si na to tak nějak zvykla, sžila jsem se s ním, ale stejně znám asi 100 000 normálnějších jmen. no, také se mi nelíbí moc tvrdá jména, a nemusela bych mít anio Honzíka nebo Tomáška, sice to není ošklivé, ale takové "tuctové". na druhou stranu se mi nelíbí jména jako Samuel nebo Marián. chtěla bych, aby si ta jména byla podobná, jako aby jedno nebylo české a druhé cizí. buď obě, nebo ani jedno :) přemýšlím nad Sebastianem a Benjamínem, nebo Matyášem aTadeášem, jdou z toho i zdrobnělinky a přezdívky. Seby, Sebík, Séba, Basty, Ben, Benji, Mínek, Maty, Máťa, Matík, Táda, Tádík, Tedík... ale líbí se mi i třeba jméno David nebo Kryštof. každé jméno je hezké, když se říká s láskou, ale jká mám strach, že mi ti darebáci jednou vynadají :)

bože, to musí být úplně k sežrání! já chci takýýýý! fotky pošlu, jen co je stáhnu do počítače, nějak nám blbne ta karta. no, ono je to "buzerování" někdy vážně na nervy lezoucí, ale jinak jsem ráda, že je doktor, protože kdykoliv si na něco začnu stěžovat, už na svém těle cítím jeho obratné dlaně :D moc ti tu holčičku přeju, je moc hezké mít páreček. taky bych ještě potom chtěla holčičku, jestli teď budu mít piráty. doufám, že se nám z nich povede vychovat slušňáky. nesnáším rozmazlené děti, které si vždy prosadí to, co chtějí.

vážně tě obdivuju, já bych teda nikoho neobskakovala :) vypadá to, že je náročné mít děti takhle brzy po sobě.... i s dvojkama to bude peklo. ale to už alespoň nebudu těhotná a navíc mi může kdokoli pomoct. trošku se děsím porodu... bylo to těžké? ne, že bych se bála bolesti- i když ta mi husí kůži nahání taky- hlavně mně trápí, jestli bude vše ok. ale zase si říkám, že to zvládaly ženy po staletí, a tak to já zvládnu taky. za čtrnáct dní jdu na ultrazvuk, a za tři týdny by mi měli vyndavat nohu ze sádry, už se nemůžu dočkat, protože to strašně svědí. pozdravuj Štěpánka, měj se moc hezky. jo, tak mě napadlo, nesejdeme se někdy, až budeme po porodu? mohli bychom si pokecat na živo... odkud vlastně jsi? tak papa Bára

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Jeee tak to jsem ráda, že jsem tě pobavila, smích je zdravý a aspoň budeš mít veselé děti:-)
Taky teď necvičím a ani plavat nechodím protože mám pořád nějaké poševní kvasinky a ten chlór mi na to moc dobře nedělá:-( Občas vyjedu na kole, ale žádné extra tratě jen po okolí s těmi svými miláčky. To je náhodou moc pěkné, že na tebe manžel dohlíží, ona kritika od milovaných se poslouchá nejhůř, ale zato je nejupřimnější. Taky mě bolí záda a to nosím jen jedno máslíčko, takže tě naprosto chápu, že je toho na tebe někdy moc. Ačkoli já krom mááslíčka nosím ještě občas toho dvanáctikilového chlapíka:-) ale když on mě tak krásně objímá a pusinkuje...říká na jíčeko a na čejo, taky na badu a nosik:D je to prostě moje zlatíčko.
Jo s dětmi partnera se vídáme, ale Matěj je dospělý a Natálka teď měla patnáct, takže už mají svůj život, ale Natka s námi ještě jezdí na dovolené, letos jedem do adršpachu, kdoví třeba je to taky už naposled. A svatba mě netrápí, máme spokojený vztah možná časem kvůli dětem ve školce aby neměli zmatky jinak mě stejně všude oslovují příjmením partnera, protože to příjmení má i syn a já to neřeším.
Náhodou máte fajn příjmení, pasuje mi k tomu každé jméno které mě napadne. Hrozně se mi líbí třeba Filip, Kryštof, ale pokud jsi na takové klasiky tak Petr, Pavel Michal je taky krásné. No a nebo třeba po rodičích a prarodičích....Já nemám moc ráda tvrdé jména jako Karel nebo Roman,ale tobě se třeba právě tohle líbí, to si musíš vybrat sama:-)
Já no jsem i nejsem akční, když jsem pro něco zapálená tak akční jsem i přes únavu a bolest, ale zase mám i spoust líných dní. Taky hodně odpočívám to první těhotenství mě tak nezmáhalo jako teď to druhé. To víš než obskáču všechno kolem malého tak jsem docela vyčerpaná, předtím když jsem nechtěla vařit tak jsem nevařila ale teď to nejde, budíček máme v šest ráno ale každý den se děje něco nového, učí se nové dovednosti a nová slovíčka takže je to prostě nádherné, ikdyž občas hodně náročné až se vloudí slzička a pocit že to nezvládnu. Ale to jsou hormony to přejde říkám partnerovi aby se netrápil když mi nějáka ta slza ukápne:-)
Taky se mi s tebou příjemně povídá, je to takový relax. Moc kamarádek nemám, protože nejvíc času trávím s partnerem a pak s řadou mých koníčků, takže takové povídání je moc prima. Tak opatruj to svoje bříško a taky sebe, nehleď na druhé, hlavnš sama musíš být v pohodě. Hrozně se na ty tvoje dvojčátka těším musíš mi pak poslat fotky tady je můj mail luci.n@seznam.cz, ale můžeš mi klidně poslat i fotky s bříškem ať vím jak to vypadá s dvojčátky:-) A to je konec mého románu:) :D musím jít spát tak zatím pa

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

tak tou poslední větou jsi mě pobavila tak, až jsem se málem počurala! to mi nedělej :DDDD
děkuji, podívám se i po podprsence i po tom krému. já spím v takovém velkém triku, ale přes den jí asi užiju. nestraš mě! to bude ještě horší?!? ááááá. ne, já na ty záda normálně cvičím, manžel mě drží zkrátka, ono se sice říká, že kovářova kobyla chodí bosa, ale u nás to tedy neplatí. docela často se i kvůli tomu hádáme. nesnáším, když cvičím, snažím se, hrozně se potím, jsem úplně zničená a on potom přijde, chytne mě tu a tady a tiše prohodí: "děláš to blbě, lásko!" :D za to bych vážně zabíjela :) ale teď v těhotenství moc necvičím, manžel mě sice honí, ale kapituluje jakmile se objeví první slzička- to zase ne, přeháním, uznává, že je toho na mě moc. občas mi záda uvolní, ale myslím, že z našich budoucích zlatíček má taky trošku respekt. :)

tak to je docela dost blbý, ale jsou i jiná hezká jména. je to taková hříčka osudu... vycházíš s jeho dětmi dobře? berete si je někdy na víkend? no, nebuď smutná, já ve svatbě takovou důležitou věc nevidím. pro někoho je to třeba fajn, ale já vyznávám teorii, že když spolu máte být, tak spolu budete, a že když byste byli neštastní, tak vás svatba také nezachrání. já jsem manžela dokonce 2x odmítla s tím, že si ho prostě nevezmu :) jo, tvůj přítel ví, že to bude holčička? já to tomu svému neřekla, byl "vyhozen" od ultrazvuku, tajím to. víš to jen ty a ještě jedna moje kamarádka, která si teď užívá čerstvého prcka. a jestli chceš, můžeš něco vymyslet, když jsi tak akční :) příjmení je Papáček. :)

a jak se jinak máš ty? teda, vážně tě obdivuju, co všechno zvládáš, já jsem ráda, když dojdu nakoupit, pak se sesunu do křesla a jsem schopná usnout. úklid jde stranou, dělám jen ty nejdůležitější věci, jako vaření a žehlení- včera jsem na sebe málem zvrhla žehličku. :) tak ještě jednou děkuju a přeju kupu zdraví, aby vše bylo v pořádku. moc hezky se s tebou píše, jsem ráda, že jsem tu, nejen pro ty rady, ale i pro ten pocit, že se někomu můžu svěřit. díky

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

No tak s bolestmi prsou bojuji taky a nic jsem nenašla, ale za to mi opravdu ulevila pevná sportovní podprsenka v přesné velikosti která mi perfektně sedí. To mi opravdu ulevilo a nejen přes den ale i v noci. Větší problém přišel až po narozeni při kojeni, bradavky mi popraskaly a to byla teprve bolest, na to je ale úžasný bepanthen ten si fakt pořiď, využiješ ho jak dětem na dupku, výborně hojí opruzeniny a když si s ním budeš mazat bradavky tak předejdeš tomu popraskání. No záda, o těch mi ani nemluv, a počkej až se bobci narodí a budeš je nosit to teprve bolí záda, já chodila cvičit a plavat a stejně jsem se tomu nevyhla.
Přítel má syna Matějě a dceru Natálii....ty jména mám vysněné snad od dětství:-) no vy jste manželé, tak možná nebudete muset nic vypisovat, my museli kvůli příjmení, aby mohl mít partnerovo příjmení tak jsme museli na úřad podepsat souhlas.
Jmen je taková spousta, když jsme vymýšleli tak jsem hledala spíš tak aby to sedělo k příjmení ale jinak se mi líbí třeba Tobiáš, Matyáš, Šimon, Jiří, Jakub,Daniel...říká se že chlap zasel semeno tak jméno má vybrat maminka:-)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

já už se na ně těším, už se nemůžu dočkat. dobře mi je taky, i když je to docela nápor na záda, ještě k tomu se mi hrozně zvětšily prsa... a jak se jmenují přítelovi děti? ale Terezka je vážně moc pěkné. akorát nevím, co vyplníme my :) asi Bzuka a Ťuka :) manžel říká, že on byl jako dítě hrozně klidný a hodný, tak jsem bez obav :D děkuju, pozdravovat je budu, dneska jsou nějací hodní, moc do mě nemlátí. i ty pozdravuj Štěpiho a bříško. jo a chtěla jsem se zeptat, jestli neznáš nějaký šikovný krém na ta prsa, aby tolik nebolela. já je masírovala krémem s heřmánkem, ale třeba na to je něco spešl :) děkuju a měj se moc hezky

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj, my už máme jasno od prvního těhotenství, museli jsme tenkrát vyplnit takový formulář do porodnice, kde se uváděly obě jména, tak jsme uvedli Štěpán a Tereza a tak jsme u toho zůstali. Jasně že mě napadá řada nádherných dívčích jmen, ale pokud to není nic výstředního tak si říkám že na tom zase tak moc nesejde, hlavně aby byla zdravá. Moje nejoblíbenější jména už stejně jak na potvoru dostaly partnerovy první dvě děti:-)
jinak já se cítím docela dobře, proto jsem tak akční. Ikdyž dělám to hlavně jako odreagování a proto, že mě to baví.
Panečku dvojčata to musí být pupek a do konce ještě tak daleko, já už mám taky bříško, že se občaas nemůžu ohnout, takže si ani neumím představit kdyby bylo větší. A ke všemu kluci:-) no já mít dva kluky a oba po tátovi, tak asi do čtyřiceti zešedivím:-) Ale jinak je to krásné:-)
No musím běžet čekám kamarádku a ještě budem slavit tak musím nachystat nějaké dobrůtky. pozdravuj ty svoje malé máslíčka jak říká můj muž měly by mít hmotnst tak okolo 250g:-)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

teda, ty jsi ale aktivní! ahoj, jsem ráda, že ses ozvala, už jsem si říkala, co se s tebou stalo. téda, vy už to máte úplně jasné, že? Terezka je moc pěkné jméno, takové české, ale dá se říkat i Terry a zdrobněliny jsou také fajn. už se to pomalu blíží, že? já mám úplně obrovské břicho. naprosto k prasknutí. mám strach, že když se hodně nadechnu, že ti "drobečci" vypadnou. :) co ty, jak jsi na tom? co to milování, už se to zlepšilo? byla jsem na utz, a máme potvrzené, že jedno je na 100% kluk, to druhé se ale ne a ne otočit! ale myslím, že to bude také chlapeček. půjčila jsem si v knihovně nějaké knihy o jménech, ale s manželem jsme nenašli nic, co by nám vyhovovalo. každý máme svého favorita, který se tomu druhému vůbec nelíbí. jak ti je? já se cítím docela dobře, až na to, že mám problémy ohnout se k čemukoli a projít dveřmi :) manžel mě sice uklidňuje, navíc jsem klidná, protože kdyby se něco stalo, ví co a jak (je doktor, sice ne porodník, ale to si nepřipouštím) tak já už musím letět, jdu na véču.. pozdravuj ode mě Štěpánka i Térinku. smekám před tvými aktivitami, dorty musely být naprosto žúžový, také bych si dala :D

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj maminky, tak se zase hlásím, cítím se docela dobře, na bolesti v tříslech jsem si už docela zvykla.
Teď jsem měla na pilno protože můj dvouletý chlapeček Štěpánek měl narozeniny tak jsme dělali velkou oslavu s balónkama a dortem:-) Pekla jsem hned dva dortíky. Jeden krtkův s krtečkem a lopatkou a druhý jako náklaďák s korbou plnou lentilek. Taky jsem mu uháčkovala kukyho a nakoupila látky a budu šít povlečení a zavinovačku pro Terezku. Takže si těhotenství maximálně užívám mám pěkné kulaté bříško a pohodovou náladu a co vy ostatní? Podělte se s námi o své těhu zážitky. Přeji pěkné a pohodové dny všem a zdravím dvojčátka barbuchy:-)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

tak hodně zdraví a štěstí :) to je skvělé! gratuluju k holčičce! a ať se Štěpánek brzy uzdraví. já už jsem zase doma, akorát ta sádra mi zůstala.. :) zatím to vypadá, že budeme mít chlapečka, druhé dítko na nás ukazovalo zadeček, takže nevím, ale asi taky kluk :) a jak se jinak máš? je ti dobře? měj se krásně, pohlaď Terku :)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

ahoj holky tehulky maminky,tak jak se vyviji vase zlaticka? Ja byla vcera na genetickem a echo ultrazvuku,miminecko se vyviji dobre a je to Terezka tak mam velikou radost protoze jsem po holcice moc touzila.
Barbucha:to me moc mrzi takova hloupa nehoda,me se to stalo na konci prvniho tehu v autobuse ale nic se mi nestalo nicmene me to poucilo a davam si na to pozor, ale ted jsme taky v nemocnici se synem na infekcnim syn ma prujmy a shodou okolnosti mame oba narozeniny tak slavime v posteli. Snad nas uz brzy pusti a tobe taky preju brzke uzdraveni a brzy napis jak se citis a co tvoje dvojcatka

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

tak se na to prostě vybodni. počkej až budeš ve svém těle sama :) zatím se můžete jen mazlit. já jsem teď v nemocnici, protože jsem, jak byla ta horka, šla nakupovat a najednou se mi udělalo šíleně špatně. tak jsem sebou na chodníku sekla. no, a jelikož je na mně to těhotenství docela vidět, navíc jsem měla takový divný tričko, který to ještě zvýrazňovalo, tak mi nějaký pán bez meškání volal rychlou. mám nohu v sádře, sešitou hlavu a ze sebou asi 1000 vyšetření. snad je všechno v pořádku, ale na nějaké výsledky ještě čekáme. když jsem manželovi volala z nemocnice, málem dostal infarkt. prý že už mě nepustí ani na krok samotnou. tak tu ležím, nudím se a surfuju po netu. Luci.n, hlavně ať jsi i s mimčem v pořádku. pozdravuj Štěpu. pa

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

lubrikacni gel pouzivame a porad je to stejne,jsem uplne bez chuti. A uz jsme to probrali tech bolesti u me si neslo nevsimnout.
Jinak me uz taky roste brisko tak jsem si koupila prima volne tricko a citim se taky fajn,jen uz se nemuzu dockat na dalsi ultrazvuk to je 23.5. Stepanek se koupe na balkone a ja relaxuji.
Jinak mam bezva tip pro ty ktere moc boli prsa. Kupte si kvalitni bezesvou sportovni podprsenku,mozna to neni moc sexy ale moc pohodlne,me se velice ulevilo a davam si ji i na noc. Tak krasne slunecne dny vsem

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

ahoj Luci.n, to mě moc mrzí. vůbec nevím, jak bych ti mohla poradit. snad jen zkus poprosit babičky, jestli by ti s malým nepomohly... a snaž se odpočívat, relaxovat a nemyslet na tu bolest... a s tím sexem, zkusila bych lubrikační gel, jinou polohu.. musíš se uvolnit. když to nepůjde, tak se s tím nedá nic dělat. ale manželovi bych to řekla, aby mezi vámi nedošlo k nějakému nedorozumění.

mně už docela narostlo bříško, alespoň že je teď tak pěkně, chodím ve volné tunice a jsem spokojená. akorát mi hrozně otékají nohy, musela jsem vyměnit boty s podpadky za tenisky :)

tak ať se vám dobře daří, přežijete horka i bouřky. pozdravujte svoje mimi a mějte se fajn! :)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

ahoj maminky, ahoj barbucho, to jsem rada ze ti screening dopadl dobre me taky dopadl na vybornou vse se vyviji dobre i nevolnosti ustoupily ale opousti me optimismus protoze mam hrozne bolesti v trislech a vevnitr nekdy takove ze od bolesti brecim a zadny z pokusu doktorky o pomoc nezabral. Trapi me to protoze uz jedno ditko mam a nemuzu s nim chodit na vylet nebo jezdit na kole jsem podrazdena a zla.
A ted jeden dotaz na sex. Nikdy jsem se sexem nemela problem,ale ted v druhem tehu me to boli pripadam si jak by mi tam nekdo strkal zachodovou stetku nebo smirgl papir. Zazil to nekdo z vas? Je to normalni?

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

ahojte holky! jak se vám daří? moc děkuju, Kájo, je to milé. ať se ti také daří dobře. já jsem byla včera na screeningu, a všechno dopadlo tak jak mělo, miminka jsou v pořádku. je to takové zvláštní. mít hned napoprvé dvě děti. ne, že bych je nechtěla,ale bude to fuška. je mi líto žen, které nemohou otěhotnět i kdyby chtěly... a když pak někdo jde na potrat. ach. :( nikdy bych nešla na interupci. i když člověk míní a osud mění. spousta jich je v nedobrém postavení. ale klidně bych byla na děti i sama.

co je u vás vlastně nového? jak se máš Luci.n? už se to trošku zlepšilo? já když mě bolí lava, zatáhnu závěsy, pustím hodně hodně potichu nějakou jemnou uklidňující melodii, dám si na hlavu mokrý hadr a podložím si hlavu. zavřu oči a snažím se nemyslet na tu bolest. horší jsou migrény. to vypni i tu tichou hudbu a vůbec se nehýbej, jinak se ti bude chtít zvracet. teda možná i teď, pokud je ti nedobře. naštěstí jsem ještě migrénu neměla od tý doby co jsem těhotná. jinak se totiž vždycky nadopuju práškama( i když stejně moc nezabírají. ale to si vždycky říkám co kdyby... ) a to by teď asi nebylo nejlepší. migrény jsou hnusný.....

měj se moc hezky, já jdu na nákup, protože manžel včera večer říkal, že doma není nic k jídlu :) a to jsem přitom pekla! :) a vařila!!! :) pa, mějte se krásně.

PS: už přemýšlíte nad jmény?

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj holky,
moc vám všem gratuluju k těhotenství a hlavně Barbuše k dvojčátkům, je to krásné. Já normálně patřím do skupinku "únor 2011", mám skoro 15i-měsíční dcerku. Ale nějak se zadařilo a koncem října čekáme druhé, tak jsem vás tu chtěla alespoň pozdravit. Když jsem diskusi na BW před 2 roky našla, byla jsem za ni moc vděčná, protože jsem neměla žádné zkušenosti a nadto mi bylo skoro polovinu těhotenství tak strašně špatně, že jsem ležela v posteli, funěla, spala a brouzdala na netu. Tentokrát je to lepší a ani času na net moc nemám, hold dítko mě nenechá.
Trochu mám obavy, jestli všechen ten kolotoč znovu zvládnu, ale snad mi hormony a rodina pomůžou. Ještě jsem ani nazapomněla na porod (i když byl vlastně dobrý). Jen kdyby to nebolelo:) (jsem hrozná cíťa). Ale zas to stojí za to!!! Moc se na prcka těším.
Tak si to holky-mamky užívejte, já budu nakukovat a sem tam napíšu, ju? Držím pěsti, aby těhotenství bylo v pohodě. Papa

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

no já nemůžu říci, že bych byla nějak nadaná na ruční práce, ale vyvažuju to tím, že mě to velice baví a jsem do toho zapálená, takže ikdyž výsledky nejsou dokonalé tvořím a tvořím dál a dělá mi to radost.
Na nevolnost jsem už vyzkoušela i homeopatika, brala jsem je totiž i po porodu na kojení a bohužel mi nepomohly ani v jednom případě dokonce ani mému synovi. Naštěstí se z nevolností pomalu dostávám ale pro změnu mě šíleně bolí třísla a hlava a omdlívám. Dostala jsem magnesium ale pořád žádný úspěch. Snad to bude jen daň za zdravé a spokojené mimi:-)
Jojo děti rostou rychle, užívám si to a těším se na každé další období. Jen mám pocit že to miminkovské v kočárku uteklo moc rychle tak se na to zase těším až budu zase vozit kočárek.

Obrázek uživatele Peťula
Peťula

Barbucho užívej si těhotenství jak jen to jde.Jezdi na výlety,objížděj kamarádky pak na to nebude takový čas.To těhotenství tak rychle uteče a pak jen budeš vzpomínat na to kdy byli v bříšku.Jako já když vidím Maxíka jaký byl před třemi měsíci neohrabané miminko co jen kouká a teď tu Maxík dovádí-přetáčí se na bříško a začíná lézt-teda jen do zadu a tím způsobem,že zaboří obličej do podložky,zvedne zadeček a znova sebou plácne na podložku,ale ruce posune.A takhle se posouvá do půlky pokoje.

Zkuste na nevolnosti homeopatika ty jsou skoro na všechno.Pak se vám budou hodit i na kojení,teda né tenhle typ,ale jiný

Jo a já také na šití a pletení nejsem talent.Plíct mě učila máma,ale jedno oko,druhý oko a třetí jsem měla tak utažený,že jsem neprotáhla jehlici

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

ahoj Terezo, moc děkuju! ty máš chlapečky? jéé, to je roztomilý. nám je tak nějak jedno co to bude, ale znáš to, manžel to sice nepřizná, ale už si v duchu plánuje, jak to bude fajn, až s těma KLUKAMA bude chodit na fotbal.:D a jak to zvládáš? asi je to dost složitý, ne? tak přeji vše nejlepší tobě i klukům. ať se vám daří :)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj Gratuluju ke dvojčátkům! Já sama mám 5 měsíční kluky - dvojvaječný.Takže jsem zatím začátečník :D. Dojímá mě když čtu, že někdo další čeká dvojky :D......

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

taky se musim pochlubit uz mam za sebou screening 1.trimestru a mam doma prvni fotecku naseho druheho miminecka. Je to fajn pocit,vse je pry v poradku. Boli me trisla a hlava nema nekdo radu? Unava nemizi a synacek vstava cimdal driv.
Barbucha:skoda ze jsi tak daleko.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

no to je mile,hned mi to pripomelo vyrok meho tatky o mem vareni:vypadalo to spatne,ze snad ani nikdy varit nebudes, ale ted musim rict zd jsi vynikajici kucharka. Krom siti i hodne varim a pecu dorty. Kazdy mame talent na neco jineho, psani cteni,hudba,siti,nezalezi co si najdes a vlastne ani nezalezi jestli v tom jsi dobra musi te to hlavne bavit. Musis se na to tesit a mit to v hlave. Pak ti i cas utece.
Jake ja mam chute? Slane tycinky zajidat cokoladou.:-) ale jinak jim vsechno. Zelenina me teda nadyma a je mi pak vic zle. Jo ale ujizdim na jakychkoli cucacich bonbonech.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

ježíš, já jsem tak strašně manuálně nezručná ! :D ne, jak se týká šití, pletení, háčkování nebo drhání, tak bych si dříve zlomila ruku, než něco vyrobila. ale jsem schopná pověsit obraz nebo vymalovat byt. teda né v tomto stavu... :) já moc ráda čtu.... a teď jsem dostala super nápad, tak jestli to vyjde, pak dám vědět.

teď mě napadlo, já ti musím říct, jak jsem začínala vařit. já jsem byla tak nešikovná :) pamatuju si, že když jsem poprvé dělala jídlo, dělala jsem šunkofleky. což o to, chuťově byly dobrý, ale při krájení masa jsem se řízla, těstovin jsem udělala tolik, že zbyly i na salát a když jsem je vyndavala z trouby, tak jsem si opařila úplně všechny prsty, protože mi nedošlo, že je ta varná miska horká. a jak jsem to tak držela v těch rukách, nevěděla jsem honem kam to položit... no, pamatuju si to doteď:)

tady vidíš jak dokážu být šikovná :) co teď ráda jíš? já preferuju saláty, buď těstovinový nebo jen zeleninový. jsem na ně teď úplně vysazená. a pak čokošky :)

tak pa, měj se krásně a ať je ti líp!

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

barbucha: taky se nemuzu dockat a jsem netrpeliva to je normalni. Nevolnosti jsou zakerne. Me jeste nepresly. Taky jsem se citila sama, chce to konicek. Ja se nasla v siti a tvoreni a tak me to chytlo,ze jsem se tesila az mi muz odejde do prace:-) usila jsem si spoustu vecicek na mimi. A siju do ted.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

ahoj Peťule, no, mně to zatím moc neutíká....a taky je mi špatně....už skoro týden, zvracím jak ráno tak během dne, a bolí mě snad úplně všechno. už bych si přála, abych měla mimča doma, jsem dost netrpělivá :) a navíc jsem doma sama, hrozně se nudím :( manžel totiž odjel do Brna na nějaký seminář a za pacientem, či co... jen doufám, že ne za nějakou utajenou milenkou :D co mám dělat, když se nudím, je mi smutno a těším se, až budu konečně máma? nemůžu se dočkat...... navíc manžel jezdí často, takže už se těším, až budu mít ty prcky doma, protože pak nebudu tak sama, ale je pravda, že se potom asi jen tak nezastavím :)

a mám takový dotaz, máte někdo zkušenosti s příručkama typu: jak být dobrou mámou, těhotenství krok za krokem, nebo něco podobného? já jen, jestli je to ztráta času, nebo je tam něco k použití. nebo se tomu mám vyhnout, aby mě to nevyděsilo? je to docela zodpovědnost... nejvíc se děsím toho, že něco nebude v pořádku... znáte to? nebo třeba až budou malá, že se mi třeba začnou dusit, nebo prostě něco! říkám si, že je fajn, že je muž doktor, ale zase není pořád doma....

PS: je pravda, že se říká, že děti jsou hodné jen do té doby, než se naučí lézt a odmlouvat? :)

tak se mějte pěkně

Obrázek uživatele Peťula
Peťula

My jsme nevěděli co budeme mít a měla jsem připravený jak pro holku tak pro kluka a žádný značkový věci.Jak se řekne Adidas a Nike tak se mi ježí chlupy.Myslím,že na to,že to dítě má na sobě jen párkrát tak nemá cenu kupovat drahé věci.Vždyť v bazárkách je plno krásných věcí.Do půl roku to dítě nezašpiní-věčinou,ale jakmile se začnou dávat příkrmy tak mrkvička hodně barví.Jak začnou lézt tak prošoupou kolena tak stačí obyč věci.Já a ségra si věci přenecháváme a já už je dávám do krabice pro naše děti z nějakých 15-20let.Je to sice dlouhá doba,zas bude něco modenějšího,ale vlastně je to pořád stejné.Když už budou opravdu ošklivý kus tak se vyhodí.
Já na dceru přebalovák neměla jen podložku na stole a na synka mám jen takový vál který se nasadí na skříňku a je tam podložka jak bývá u doktora-tak velká.Tady ve vesnici býval jednou za měsíc doktor na děti ale už jsem nejzdí tak se mi to hodilo.Přítel je truhlář tak jen udělal ten vál.

Jinak kojit dvojčata bude asi složitější,ale jde to-jen nepodlehnout depresi.Prsa se nalejou podle potřeb miminkek a je dobré je kojit najednou a to tak,že si sedneš zády ke zdi dáš si na boky polštář nebo kojící polštář a děti si zasuneš tak ,že budou hlavičkama u sebe.Je to složitější,ale vytrvat.Jasně když to opravdu nepůjde,ale předpoklady máme k tomu všechny a jak někdo tvrdí,že nemá mlíko tak to spíše neměl trpělivost,tak nasadit UM.Kamarádka odsávala do půl roka jen mateřské mléko a dávala ho z flašky.No taky teda viděla kolik jak vypila,ale to se nemá řešit.Jednou mi syn vypije z prsa hodně a zrovna dnes tomu moc nedal-taky někdy bych mohla vyžrat ledničku a někdy nemám na nic chuť.

S tím spaním.Já měla taky v plánu,že nebudu učit jak dceru tak syna u nás v posteli,ale jaksi jsem to porušila a dceru jsem odnaučila snadno a syna uvidíme.Z večera ho dávám do postýlky a noci si ho beru už k sobě a je pro mě lepší kdy vyndám prso a nakojím.A pak taky se víc k němu tulím,protože vím,že to rychle uteče a půjde do školky-no hrůza pomyslet.

užívej si když jsou miminka ještě v bříšku pak to tak rychle uteče a to že se pořádně nevyspíš a nebudeš mít naklizeno o tom ani nemluvě.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

barbucha:dekuji, mezi detickama se pohybuju uz od 15 a ackoli vlastni jsem nechtela kvuli prostredi a spatnym partnerum,ale pak jsem potkala nekoho kdo je bajecnym otcem a materstvi si moc uzivam. Mame stejne nazory takze vic nez nakupovani veci si uzivame cas s detmi. Zamer se na kojeni a az to nepujde budes resit flasky. Muzes vse nakoupit ted ale jak rikas clovek mini,priroda meni...teprve az kdyz je budes mit doma prijdes na to co je nejlepsi a co potrebujes. Prvni prikrmy se stejne nejlepe podavaji injekcni strikackou to ti ukazou v porodnici.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

děkuji Peťule, moc se mi líbí tvé přirovnání dětí ke kachnám :)
já to asi hrotit moc nebudu, s manželem jsme si řekli, že když budem někde v nějakým centru, nebo blízko nějakého obchodu, že se třeba na kočárky nebo postýlky půjdeme podívat, ale nebudeme už teď lítat po všech čertech. máme poměrně velký byt v Praze, 4+1, takže děcka budou mít svůj pokojík vedle ložnice už od malička, ale postel tam budu mít, takže asi ty první měsíce budu spát u nich... kamarádka mi říkala, ať si děti nestěhuju do postele, že si zvyknou a nebudou chtít spát ve své postýlce. u nich to prý dopadlo tak, že v krásné nové postýlce spal akorát velký plyšový medvěd.chtěla bych přebalovací pultík, myslím, že mi to někdo radil :) a jinak, jak mi všichni říkáte: času dost :)))

luci.n, i já chci kojit, ale co když to nepůjde? :) myslela jsem lahvičku třeba na čajík, nebo na odstříkání mléka, ne hned na Sunárek, i když člověk míní a příroda mění....
hmmm, jo, taky nechci šetřit na kosmetice, myslím, že kosmetika z DMky je kvalitní, nakupuji tam a asi v tom budu pokračovat.:) jééé, když už jsme u toho, já se na ně ták těším!!! až je budu koupat, kolíbat, přebalovat, uspávat! páni, holky, já to asi nevydržím :))))

víš co ti řeknu, Luci.n? že jis to napsala moc hezky. hlavně ty poslední věty. skoro tvým dětem závidím, že tě mají. škoda že ony tomu ještě nerozumí. už je ti líp? hodně štěstí...

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

jejda otazka flasek,to jsem neresila chtela jsem kojit. Me to ale nevyslo po operaci jsem mela jeste kapak s antibiotikama a horecky a po dvou tydnech se mi to kojeni uz nechtelo rozjet. Tri mesice jsem bojovala jak drak. Pak jsem zasla pro flasku z rosmana za 90kc a sunar a bylo. Dneska uz jsou i ty levne flasky oznacene bez BPA. Ale vis jak to je, dnes je flaska v pohode a zitra v te stejne najdou ftalaty. Takze bych to moc neresila. Jedine za co jsem opravdu utracela byla detska kosmetika. Na dupku mast bepanthen tu pak vyuzijes i na bradavky aby nepraskaly vyborna vecicka a pak olejicky a koupelove gely hypoalergeni protoze treba po obycejnem avirilu se mi maly osypal. Jinak si myslim, ze deti nepotrebuji super moderni a drahe veci. Potrebuji lasku

Obrázek uživatele Peťula
Peťula

Barbucho gratuluji ke dvojčátkům.
Já jsem mamina 37let a mám 12letou Lucku a nyní 4,5měsíce starého syna Maxíka.Také patřím mezi ty šťastné co když si usmyslí otěhotnět tak jsou hned těhu.Své první těhu ve 24letech jsem nějak neřešila-dítě ze mě musí tak či tak,ale těšila se.Blbě mi nebylo.Miminkovské věci jsem měla po sestřiným synovi a něco dokoupila postupně a také co jsme vyhrabali po nás v krabicích na půdě.Staré dupačky se upravily-ustřihly se šňůrky na nohouch.Vědět překvapení co to bude se tenkráte nějak neřešilo a ani jsem to vědět nechtěli.Kočárek jsem si koupila už tenkráte za 8000kč a byl to tenkráte první co měl přehazovací rukojeť rakouské výroby Big Foot.Autosedačka na něj ale nešla jen jsem ji vozila v autě.Byla jsem na něj hrdá.Jen co mě trápilo,že ještě v té době se dělal z promokavé látky co se šisovala,dnes už takové látky nedělají.Porod jsem neměla lehký 33hod.od začátku bolestí,ale stálo to za to-mimi hned na břicho a cítila jsem se v pohodě.V tomto těhotenství už jsem se strachovala,protože jsme o jedno mimi přišli v 9tt a směli se pokoušet po 3měsících a zase hned to vyšlo.Do 10tt jsme to nikomu neřekli.A výbavičku jsem opět měla po sestře která má o 5měsíců staršího syna.Zase jsme si to nenechali říct.Prostě o stejně nemůžem ovlivnit a bylo to opět překvapení.Těšila jsem se na porod jak mi mimi dají opět na břicho a že si ho vybojuji,že ho chci mít hned u sebe,ale příroda to zařídila jinak.Malý měl omotanou pupeční šňůru okolo krku a hlavně hlavy a škrtil se a nesestupoval dolů,kontrakce se stráceli a zelená voda takže šup hned na sála a akutní císařský řez a celková narkoza.Každý to prožívá jinak,ale do dnes se s tím nemůžu smířit
.Akorát jsem si koupila nové látkové plíny ne ty obyčejné ta mám po dceři ,ale ty co se nemusí vyvářet a žehlit.Mám jich doma asi 4druhy,ale jen s jedním (a těma posledníma) jsem naprosto spokojená.Taky jsem měla látkové,protože za začátku jsou děti jako kachny-co do nic vejde to hned odejde,ale po šestinedělí už jsem začla používat látkové plíny.Kočárek jsem si koupila až také v 7měsíci a ještě jsem ho nechala na prodejně a týden před porodem jsme si ho přivezli k našim.Nechtěla jsem moc drahý.Dala jsem si strop 10000kč se vším .Byla jsem se podívat v Hradci kde jsem prodavačce vyjmenovala dotyčný kočárky a ona,že je vedli,ale,že s nima měli špatné zkušenosti a s výrobcem byla špatná domluva tak je přstali vést.Nabídla mi kočárek do 10000kč.Dva měsíce jsem měla na rozmyšlenou,ale pak jsem řekla,že jo,že ho prodávají i u nás a jen vybrat barvu.Mám kočárek Danny DorJan sport černo-sv.zelený a jsem spokojená.Jezdím s ním v lese,ve městě i na bruslích.Patří mezi největší korbičky 80cm.A Maxík je obr miminko a na 4,5měsících má 8,2kg a 65cm a stále má dostatek místa(narodil se 11.11.2011).A vatáhla jsem i starý kočárek po dceři takže jezdíme i v něm a můžu říct,že se mi stále líbí.
Je dobré se také připravit na kojení.Mnoho budoucích holek si myslí,že to je brnkačka vytáhnout prso a jde to,ale ouha v porodnici někdy narazí na nevlídné sestřičky,které neporadí.Já dceru kojila 3roky a Maxíka zatím jen kojím.Je opravdu dobré se podívat na techniku kojení a hlavně po porodu pravidelně jíst a nedržet žádnou dietu to se podepíše na mlíce a proto maminky říkají,že neměli mlíko nebo měli slabé mléko-blbost.Toto mám od laktační poradkyně ke které se Maxík jezdí koupat.Miminko nepotřebuje čajík-řekne si,kojit jak si řekne miminko a né po intervalech jak si usmyslíme,že kamarádky dítě vydrží ta já holku to také naučím(řvala hlady).Přesně tohle jsem si s dcerou prožila a omezilo se mi mlíko,ale sestra mi poradila abych po kojení ještě odstříkala a šla do sprchy a znovu odstříkat.Během dvou dnů jsem měla tolik mlíka,že bych nakojila čtyřčata-a to vážně.Ze začátku je to jen pár kapek,ale potom......Je to o nabídce a poptávce.
No,ale asi jsem se rozkecala dost takže jak tu někdo psal UŽÍVEJ,UŽÍVEJ A UŽÍVEJ,je to nejkrásnější období a to tak rychle uteče(ikdyž se ti teď nezdá,ale uteče).

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

no, náročný to asi bude, ale já to zvládnu :) v nejhorším pomůžou kámošky a tchýně :) jen škoda, že se toho mamka nedočkala.... teď by se hodila :)

no, já bych do domácího porodu taky asi nešla. chápu, že každý to má jiné, ale úplně to nechápu :) asi bych si to vyčítala, kdyby se něco stalo...:(

jojo, užívám si, užívám :) mám fakt radost- děsnou. tak přeju vše nej....

teď mě ještě napadlo- slyšela jsem dost o tom, že některé kojenecké lahvičky byly s nebezpečnými plasty, či já nevím s čím. kde bude nejlepší vybrat to nádobíčko? :) v DMce nebo v lékárně?! máš zkušenost? děkuji Barbara

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

no Barus,to je teda novina. Moc ti to preju a to v dobrem vazne ikdyz se pod nosem uchechtavam protoze vim jak da zabrat jedno mimi natoz dve najednou takze preju spoustu sil a hlavne aby te ta radost neopustila.
Co se tyka porodu doma mam nazor zalozeny na zkusenosti tak nevim zda ti to pomuze. Nechci te tim rozhodne vydesit. Ja jsem nad touto variantou nepremyslela a udelala jsem dobre. V porodnici o me skvele pecovali. Porod byl uzasny bez analgetik prirozeny hned mi dali mimi na telo. Ale pak prisly komplikace a nebyt vcasne operace nechci ani domyslet. Porodnice jsou uz dnes zarizeny tak domacky a komfortne.
Mas na vse jeste tolik casu. Uzivej si to.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

milé spolutěhulky, mám super novinu a potřebuju se svěřit, protože je to táááák super!
dneska jsem byla u doktora a na utz bylo slyšet 2 srdíčka!!!! čekám dvojčátka!!!!!!!!!!! no není to dokonalý?

jsem úplně dojatá, šťastná, překvapená a já nevím co všechno..... ! :D

akorát nevím jak tozvládnu, bude to asi pořádná makačka.... ale to je teď jedno- SUUUUUUPEEEEER :))))))))

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

zdravím všechny nastávající maminky. já nejsem těhotná a ani v dohledné době dítě neplánuji... co tu dělám? no, dělám výzkum, jak těhotenství mění člověka, co maminky cítí.... je to moje seminární práce a pokud byste se chtěli zúčastnit, poslala bych vám nějaké otázky, nebo bych si s vámi jen psala přes mail, nebo tento web. nebylo by to zase tak časově náročné, jak říkám, potřebovala bych nějaké dobrovolnice:D

tak pokud by vám to nevadilo, tak mi, prosím napište a dál bychom se domluvily. myslím si, že by to mohlo být i příjemné... no, každopádně přeji mnoho štěstí a hlavně zdravíčko! :)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

no, moc děkuju. asi taky pověřím kamarádky :) pár už má odrostlejší broučky, takže bych mohla něco "podědit" a pak zase předat dál do oběhu až z toho vyrosteme. s tím, že je kočárek jen tak na rok jsem počítala, chtěla bych vybrat nějaký, který bude dostatečně velký, v klasickém stylu, protože ty moderní s divnou konstrukcí se mi moc nelíbí a jsou hrozně malé. nejradši bych nějaké tmavé barvy, protože je mi už teď jasné jak to dopadne, když se dá dítěti v kočárku do ruky rohlík, popřípadě čokoládová sušenka :)
to s plenama je dobrý nápad. u nás se do nich vždy smrkalo :) - jsem silná astmatička, rýmu mívám víc než je pěkné a když se vysmrkám do kapesníku, mám hned plnou pračku :D nějaké seženu.
děkuji i za radu s porodnicí, ale jsem z Prahy, takže by to bylo trošku z ruky :) zatím jsem se sice ještě nerozhodla, ale vím, že nechci domácí porod. co si o tom myslíš ty?

ještě jednou moc děkuji za rady, pokud ti to nevadí, až mě něco napadne, zase se ozvu, ale jinak se s tebou píše příjemně, tak můžem komentovat jak se která cítí :)

už jste, holky, přemýšlely nad jmény? já vím, je to asi ještě brzy, ale hodila by se inspirace :)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Barbara: to je nejhezčí, my to měli s partnerem stejně, prostě jsme si řekli, že by mohlo být mimi a ono do pár měsíců přišlo a to jak poprvé tak i podruhé:-) ale taky si říkám hlavně aby bylo vše v pořádku.
Jsi na úplném začátku, takže moje rada je užívej si to na vše je dost času. My stihli za moje těhotenství kompletně zrekonstruovat byt i zařídit výbavu malému takže času je opravdu dost. Co se týká kočárku, možná tě překvapím,ale ačkoli jsem pečlivá máma kočárku a postýlce jsem nepříkladala tak velikou důležitost,podstatné pro mě bylo aby byl dobře skladný, měl autosedačku a byl za dobrou cenu,nový kočár bych si nikdy nekoupila protože vím jak funguje trh s věcmi pro děti, mnohdy je cena daleko vyšší než by měla takže jsem zvolila kočárek z bazaru po jednom dítku naprosto nepoškozený a velice pěkný a podruhé budu postupovat také tak. Je to stejně jen na rok. A první kočárek jsem kupovala v sedmém měsíci těhotenství a teď to plánuji také tak. Co se týká výbavičky tak od chvíle co jsem oznámila těhotenství mi sem tam někdo něco přinesl,oblečky cumlíky osušku či plenky. Ale já se přiznám, že od první chvíle co jsem věděla, že jsem těhotná chodila jsem okukovat co mají v obchodech pěkného na miminka. Takže jsem výbavičku nakupovala postupně a spíše po bazárcích. Určitě je výborné mít přebalovací pult a dobrou dětskou kosmetiku z lékárny. Dosti látkových plen (já měla 30) na ublinkávání a pod hlavičku a tak různě ať nemusíš denně prát. No a porodnici jsem taky hodně zvažovala, měla jsem na výběr 3, ale pak vyhrála ta, co byla nejblíže a byla to dobrá volba, takže kdybys byla z okolí Ostravy tak vřele doporučuji fakultní nemocnici. Jinak jsem hlavně vybírala podle zkušeností známých.
Tak se opatrruj at ti dobre dopadne vysetrení já jdu na velký ultrazvuk až za dva týdny.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

děkuju, taky gratuluju :)
no, mně je zatím v rámci možností dobře, tak jsem za to ráda, doufám, že to takhle bude pokračovat. předem bych se ráda zeptala na takové to obecné: jaký kočárek si myslíš že je nejlepší, jakou porodnici si mám vybrat, kdy začít shánět výbavičku.... bohužel moje maminka už nežije, já jsem jedináček a tchýně se nechci moc ptát :) takže s radostí vstřebávám každou novou informaci :)

my jsme se s manželem nijak nesnažily, prostě jsme si řekli, že by bylo fajn mít mimčo, a do 2 měsíců jsem otěhotněla. takže si myslím docela úspěch. ještě aby bylo vše v pořádku... ve čtvrtek nás čeká vyšetření a vystavění průkazu.... už bych to nejraději měla za sebou :)

tak hodně štěstí, ať je ti líp, a holky, pozdravujte svá dítka i budoucí novorozence :)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

barbaro gratuluji, já čekám už druhé mimi, ale za zkušenou se nepovažuji, ono se vždycky najde něco co mě překvapí. Třeba teď jsem si říkala, jak ty prvotní těhotenské nevolnosti zmáknu a zatím ležím jak placka a je mi +o( . Zatím jsi na začátku a čeká tě toho ještě spoustu. Ptej se na cokoli ráda poradím. Ráda se o tom bavím první těhu jsem měla krásné přes všechny bolesti a moc ráda na to vzpomínám a teď je to tady znova...moc si to užívám...teda začnu až mi bude líp:D

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

ahoj nastávající mamky :) jsem v 8tt, a zatím je všechno v pořádku! jsem hrozně šťastná, ale dost se bojím, je to moje 1. těhotenství. mohla bych poprosit nějaké zkušenější maminky o pár rad? předem moc děkuju. Barbara

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj Holky, porodnice.cz má perfektní novou službu. Je to kalendář, který vám přesně říká co vás čeká, můžete nahrávat fotky, psát poznámky je to super. Jukněte na to.

Obrázek uživatele Peťula
Peťula

mariquito,raději bych jedla stejný porce jako jsi zvyklá nebo menší,ale častěji a místo piškotů bych si raději zakousla jeden plátek sýra

luci.n malýmu musíš říkat,že bude velký brácha a že budeš od něho potřebovat pomoc s nošením plínek,lahviček atd. Já tohle měla lepší,protože holka je o 11 a půl let starší,ale stejně žárlí,ale je to spíše tím,že se hádáme,nechce nic dělat v domácnosti a o učení ani nemluvě

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahojte holky,
ráda bych se k Vám přidala.Dnes začínáme 9.tt a termín máme 8.10.12.Doma už máme skoro 5-ti letou princeznu. Zatím je vše ok,až na ty nevolnosti :S . V pátek jdeme na ultrazvuk a budeme mít už průkazku,tak jsem zvědavá jak ten náš mrňousek povyrostl.Před 14ti dny už měřil náš poklad 5,2mm a srdíčko mi bilo jako zvon :) . Jak to zvládáte vy?

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahojky, já měla bolesti v podbřišku až tak silné, že jsem se kroutila jako paragraf. Pak to začalo postupně odeznívat a každý den to bylo slabší. Doktor mi ale minulý týden stejně napsal Urogestan, hned jak jsem mu to řekla, ten by to měl zlepšit, to můžu teď i potvrdit.

Takže se zkus zeptat svého gynekologa. Na žaludeční nevolnost a nespavost piju meduňkový čaj a je to fakt lepší, jen ty bradavky jsou čím dál víc citlivé, ale s tím asi nic nenadělám, holt se formují:D

Holky, jste tu někdo z Prahy? Já jsem z Prahy západ. Bára

Obrázek uživatele mariquita
mariquita

Peťule: Přesně tak, jak píšeš, přemýšlím, jak kojit dvě najednou, taky si říkám, jestli s tím velkým kočárkem vlezu všude, kam budu potřebovat (k doktorovi, do obchodu a hlavně k nám do baráku), snad jo :O Ale těším se moc. Mám čím dál větší pocit, že to budou kluci, i když nevím proč si to myslím. Dneska v noci jsem se probudila hladem! Tak jsem si šla sníst pár piškotů. Říkám si, že asi budu muset jíst teď větší porce, než jsem byla zvyklá, ti dva mě úplně vysávají, ale hlavně, ať rostou :)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

peťule: vše dostupné v lékárně jsem vyzkoušela ale na moji nevolnost nic nezabírá:-(

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

mimi: já měla u prvního dítka sstejné pocity, chtěla jsem to těhotenství přeskočit a mít už miminečko v náručí. Přišlo mi to dlouhé, zatímco teď bych přeskočila jen první tři měsíce, protože je mi hrozně zle, ale jinak se na těhotenství moc těším, jsem zvědavá jak bude reagovat můj dvouletý miláček na to jak mi poroste pupík:)

peťula: zajímá mě moře věcí, hrozně ráda vím co a jak bude dopředu:-) trošku se bojím, že to nezvládnu se dvěma dětma hned po porodu. A taky zatím náš ccvrček spí v postýlce a vůbec netuším jak ho mám naučit spát v posteli, je zvyklý usínat sám, což ve velké posteli nefunguje.

Obrázek uživatele Peťula
Peťula

Mimi,možná ,že se to bude zdát nekonečný a chtěla bys mít to těhu za sebou a mít prcka v náručí,ale to tak rychle uteče.Já si teď budu s vámi připomínat to jak jsem každý týden odškrtávala týdny těhotenství a říkala si jak je ten náš drobek velký a jak vypadá teď a jek bude vypadat za týden,dva,měsíc.
Jestliže je vám blbě tak se prodávají homeopatika na těhotenské nevolnosti.Pak jsou také zázvorová lízátka.

Mariquito gratuluji ke dvojčátkům.Určitě už si pohráváš s myšlenkou jak zvládneš kojit-jde to.Mám známou a kojila děti-dvojčata dost dlouho.V časopise Betynka o tom něco píšou.
I já sama jsem dceru kojila 3roky a Maxíka zatím jen kojím a kojím asi salko,protože na 3měsících jsme měli 7,5kg.Kdybyste chtěli cokoliv vědět,zeptejte se mě já vám zkusím poradit.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

ahoj devcata, jsem v 6 tydnu termin, 27.10.2012 a je to nase prvni, pokec uvitam je to vsechno pro me nove, tak nevim na mimco se tesim ale to tehotenstvi bych nejradsi preskocila cheche moc dlouho to trva:P

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

ahoj milé budoucí maminky, jsem ráda, že se to tady trošku pohlo. Já byla dnes u lékaře a jsem 7+5 a termín máme 15.10., moc si přejeme holčičku ale hlavně ať je to zdravé. Takže všem vám moc gratuluji. A chci se zeptat jestli je vám taky špatně a jak to řešíte. U prvního těhu jsem si prostě vzala nemocenskou, než mě to přešlo, ale ten můj malý cvrček mi nemocenskou nedá a já mám problém udržet se na nohách.

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené