říjen 2012

  • Toto téma obsahuje celkem 55 odpovědí. Do diskuze (8 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 10 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 31. až 45. (z celkem 55)
  • Autor
    Příspěvky
  • #845179
    b barbucha13
    Registrovaný uživatel

    ahoj Peťule, no, mně to zatím moc neutíká….a taky je mi špatně….už skoro týden, zvracím jak ráno tak během dne, a bolí mě snad úplně všechno. už bych si přála, abych měla mimča doma, jsem dost netrpělivá 🙂 a navíc jsem doma sama, hrozně se nudím 🙁 manžel totiž odjel do Brna na nějaký seminář a za pacientem, či co… jen doufám, že ne za nějakou utajenou milenkou 😀 co mám dělat, když se nudím, je mi smutno a těším se, až budu konečně máma? nemůžu se dočkat…… navíc manžel jezdí často, takže už se těším, až budu mít ty prcky doma, protože pak nebudu tak sama, ale je pravda, že se potom asi jen tak nezastavím 🙂

    a mám takový dotaz, máte někdo zkušenosti s příručkama typu: jak být dobrou mámou, těhotenství krok za krokem, nebo něco podobného? já jen, jestli je to ztráta času, nebo je tam něco k použití. nebo se tomu mám vyhnout, aby mě to nevyděsilo? je to docela zodpovědnost… nejvíc se děsím toho, že něco nebude v pořádku… znáte to? nebo třeba až budou malá, že se mi třeba začnou dusit, nebo prostě něco! říkám si, že je fajn, že je muž doktor, ale zase není pořád doma….

    PS: je pravda, že se říká, že děti jsou hodné jen do té doby, než se naučí lézt a odmlouvat? 🙂

    tak se mějte pěkně

    #845180
    Anonym
    Host

    barbucha: taky se nemuzu dockat a jsem netrpeliva to je normalni. Nevolnosti jsou zakerne. Me jeste nepresly. Taky jsem se citila sama, chce to konicek. Ja se nasla v siti a tvoreni a tak me to chytlo,ze jsem se tesila az mi muz odejde do prace:-) usila jsem si spoustu vecicek na mimi. A siju do ted.

    #845181
    b barbucha13
    Registrovaný uživatel

    ježíš, já jsem tak strašně manuálně nezručná ! 😀 ne, jak se týká šití, pletení, háčkování nebo drhání, tak bych si dříve zlomila ruku, než něco vyrobila. ale jsem schopná pověsit obraz nebo vymalovat byt. teda né v tomto stavu… 🙂 já moc ráda čtu…. a teď jsem dostala super nápad, tak jestli to vyjde, pak dám vědět.

    teď mě napadlo, já ti musím říct, jak jsem začínala vařit. já jsem byla tak nešikovná 🙂 pamatuju si, že když jsem poprvé dělala jídlo, dělala jsem šunkofleky. což o to, chuťově byly dobrý, ale při krájení masa jsem se řízla, těstovin jsem udělala tolik, že zbyly i na salát a když jsem je vyndavala z trouby, tak jsem si opařila úplně všechny prsty, protože mi nedošlo, že je ta varná miska horká. a jak jsem to tak držela v těch rukách, nevěděla jsem honem kam to položit… no, pamatuju si to doteď:)

    tady vidíš jak dokážu být šikovná 🙂 co teď ráda jíš? já preferuju saláty, buď těstovinový nebo jen zeleninový. jsem na ně teď úplně vysazená. a pak čokošky 🙂

    tak pa, měj se krásně a ať je ti líp!

    #845182
    Anonym
    Host

    no to je mile,hned mi to pripomelo vyrok meho tatky o mem vareni:vypadalo to spatne,ze snad ani nikdy varit nebudes, ale ted musim rict zd jsi vynikajici kucharka. Krom siti i hodne varim a pecu dorty. Kazdy mame talent na neco jineho, psani cteni,hudba,siti,nezalezi co si najdes a vlastne ani nezalezi jestli v tom jsi dobra musi te to hlavne bavit. Musis se na to tesit a mit to v hlave. Pak ti i cas utece.
    Jake ja mam chute? Slane tycinky zajidat cokoladou.:-) ale jinak jim vsechno. Zelenina me teda nadyma a je mi pak vic zle. Jo ale ujizdim na jakychkoli cucacich bonbonech.

    #845183
    Anonym
    Host

    taky se musim pochlubit uz mam za sebou screening 1.trimestru a mam doma prvni fotecku naseho druheho miminecka. Je to fajn pocit,vse je pry v poradku. Boli me trisla a hlava nema nekdo radu? Unava nemizi a synacek vstava cimdal driv.
    Barbucha:skoda ze jsi tak daleko.

    #845184
    Anonym
    Host

    Ahoj Gratuluju ke dvojčátkům! Já sama mám 5 měsíční kluky – dvojvaječný.Takže jsem zatím začátečník :D. Dojímá mě když čtu, že někdo další čeká dvojky :D……

    #845185
    b barbucha13
    Registrovaný uživatel

    ahoj Terezo, moc děkuju! ty máš chlapečky? jéé, to je roztomilý. nám je tak nějak jedno co to bude, ale znáš to, manžel to sice nepřizná, ale už si v duchu plánuje, jak to bude fajn, až s těma KLUKAMA bude chodit na fotbal.:D a jak to zvládáš? asi je to dost složitý, ne? tak přeji vše nejlepší tobě i klukům. ať se vám daří 🙂

    #845186
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Barbucho užívej si těhotenství jak jen to jde.Jezdi na výlety,objížděj kamarádky pak na to nebude takový čas.To těhotenství tak rychle uteče a pak jen budeš vzpomínat na to kdy byli v bříšku.Jako já když vidím Maxíka jaký byl před třemi měsíci neohrabané miminko co jen kouká a teď tu Maxík dovádí-přetáčí se na bříško a začíná lézt-teda jen do zadu a tím způsobem,že zaboří obličej do podložky,zvedne zadeček a znova sebou plácne na podložku,ale ruce posune.A takhle se posouvá do půlky pokoje.

    Zkuste na nevolnosti homeopatika ty jsou skoro na všechno.Pak se vám budou hodit i na kojení,teda né tenhle typ,ale jiný

    Jo a já také na šití a pletení nejsem talent.Plíct mě učila máma,ale jedno oko,druhý oko a třetí jsem měla tak utažený,že jsem neprotáhla jehlici

    #845187
    Anonym
    Host

    no já nemůžu říci, že bych byla nějak nadaná na ruční práce, ale vyvažuju to tím, že mě to velice baví a jsem do toho zapálená, takže ikdyž výsledky nejsou dokonalé tvořím a tvořím dál a dělá mi to radost.
    Na nevolnost jsem už vyzkoušela i homeopatika, brala jsem je totiž i po porodu na kojení a bohužel mi nepomohly ani v jednom případě dokonce ani mému synovi. Naštěstí se z nevolností pomalu dostávám ale pro změnu mě šíleně bolí třísla a hlava a omdlívám. Dostala jsem magnesium ale pořád žádný úspěch. Snad to bude jen daň za zdravé a spokojené mimi:-)
    Jojo děti rostou rychle, užívám si to a těším se na každé další období. Jen mám pocit že to miminkovské v kočárku uteklo moc rychle tak se na to zase těším až budu zase vozit kočárek.

    #845188
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    moc vám všem gratuluju k těhotenství a hlavně Barbuše k dvojčátkům, je to krásné. Já normálně patřím do skupinku „únor 2011“, mám skoro 15i-měsíční dcerku. Ale nějak se zadařilo a koncem října čekáme druhé, tak jsem vás tu chtěla alespoň pozdravit. Když jsem diskusi na BW před 2 roky našla, byla jsem za ni moc vděčná, protože jsem neměla žádné zkušenosti a nadto mi bylo skoro polovinu těhotenství tak strašně špatně, že jsem ležela v posteli, funěla, spala a brouzdala na netu. Tentokrát je to lepší a ani času na net moc nemám, hold dítko mě nenechá.
    Trochu mám obavy, jestli všechen ten kolotoč znovu zvládnu, ale snad mi hormony a rodina pomůžou. Ještě jsem ani nazapomněla na porod (i když byl vlastně dobrý). Jen kdyby to nebolelo:) (jsem hrozná cíťa). Ale zas to stojí za to!!! Moc se na prcka těším.
    Tak si to holky-mamky užívejte, já budu nakukovat a sem tam napíšu, ju? Držím pěsti, aby těhotenství bylo v pohodě. Papa

    #845189
    b barbucha13
    Registrovaný uživatel

    ahojte holky! jak se vám daří? moc děkuju, Kájo, je to milé. ať se ti také daří dobře. já jsem byla včera na screeningu, a všechno dopadlo tak jak mělo, miminka jsou v pořádku. je to takové zvláštní. mít hned napoprvé dvě děti. ne, že bych je nechtěla,ale bude to fuška. je mi líto žen, které nemohou otěhotnět i kdyby chtěly… a když pak někdo jde na potrat. ach. 🙁 nikdy bych nešla na interupci. i když člověk míní a osud mění. spousta jich je v nedobrém postavení. ale klidně bych byla na děti i sama.

    co je u vás vlastně nového? jak se máš Luci.n? už se to trošku zlepšilo? já když mě bolí lava, zatáhnu závěsy, pustím hodně hodně potichu nějakou jemnou uklidňující melodii, dám si na hlavu mokrý hadr a podložím si hlavu. zavřu oči a snažím se nemyslet na tu bolest. horší jsou migrény. to vypni i tu tichou hudbu a vůbec se nehýbej, jinak se ti bude chtít zvracet. teda možná i teď, pokud je ti nedobře. naštěstí jsem ještě migrénu neměla od tý doby co jsem těhotná. jinak se totiž vždycky nadopuju práškama( i když stejně moc nezabírají. ale to si vždycky říkám co kdyby… ) a to by teď asi nebylo nejlepší. migrény jsou hnusný…..

    měj se moc hezky, já jdu na nákup, protože manžel včera večer říkal, že doma není nic k jídlu 🙂 a to jsem přitom pekla! 🙂 a vařila!!! 🙂 pa, mějte se krásně.

    PS: už přemýšlíte nad jmény?

    #845190
    Anonym
    Host

    ahoj maminky, ahoj barbucho, to jsem rada ze ti screening dopadl dobre me taky dopadl na vybornou vse se vyviji dobre i nevolnosti ustoupily ale opousti me optimismus protoze mam hrozne bolesti v trislech a vevnitr nekdy takove ze od bolesti brecim a zadny z pokusu doktorky o pomoc nezabral. Trapi me to protoze uz jedno ditko mam a nemuzu s nim chodit na vylet nebo jezdit na kole jsem podrazdena a zla.
    A ted jeden dotaz na sex. Nikdy jsem se sexem nemela problem,ale ted v druhem tehu me to boli pripadam si jak by mi tam nekdo strkal zachodovou stetku nebo smirgl papir. Zazil to nekdo z vas? Je to normalni?

    #845191
    b barbucha13
    Registrovaný uživatel

    ahoj Luci.n, to mě moc mrzí. vůbec nevím, jak bych ti mohla poradit. snad jen zkus poprosit babičky, jestli by ti s malým nepomohly… a snaž se odpočívat, relaxovat a nemyslet na tu bolest… a s tím sexem, zkusila bych lubrikační gel, jinou polohu.. musíš se uvolnit. když to nepůjde, tak se s tím nedá nic dělat. ale manželovi bych to řekla, aby mezi vámi nedošlo k nějakému nedorozumění.

    mně už docela narostlo bříško, alespoň že je teď tak pěkně, chodím ve volné tunice a jsem spokojená. akorát mi hrozně otékají nohy, musela jsem vyměnit boty s podpadky za tenisky 🙂

    tak ať se vám dobře daří, přežijete horka i bouřky. pozdravujte svoje mimi a mějte se fajn! 🙂

    #845192
    Anonym
    Host

    lubrikacni gel pouzivame a porad je to stejne,jsem uplne bez chuti. A uz jsme to probrali tech bolesti u me si neslo nevsimnout.
    Jinak me uz taky roste brisko tak jsem si koupila prima volne tricko a citim se taky fajn,jen uz se nemuzu dockat na dalsi ultrazvuk to je 23.5. Stepanek se koupe na balkone a ja relaxuji.
    Jinak mam bezva tip pro ty ktere moc boli prsa. Kupte si kvalitni bezesvou sportovni podprsenku,mozna to neni moc sexy ale moc pohodlne,me se velice ulevilo a davam si ji i na noc. Tak krasne slunecne dny vsem

    #845193
    b barbucha13
    Registrovaný uživatel

    tak se na to prostě vybodni. počkej až budeš ve svém těle sama 🙂 zatím se můžete jen mazlit. já jsem teď v nemocnici, protože jsem, jak byla ta horka, šla nakupovat a najednou se mi udělalo šíleně špatně. tak jsem sebou na chodníku sekla. no, a jelikož je na mně to těhotenství docela vidět, navíc jsem měla takový divný tričko, který to ještě zvýrazňovalo, tak mi nějaký pán bez meškání volal rychlou. mám nohu v sádře, sešitou hlavu a ze sebou asi 1000 vyšetření. snad je všechno v pořádku, ale na nějaké výsledky ještě čekáme. když jsem manželovi volala z nemocnice, málem dostal infarkt. prý že už mě nepustí ani na krok samotnou. tak tu ležím, nudím se a surfuju po netu. Luci.n, hlavně ať jsi i s mimčem v pořádku. pozdravuj Štěpu. pa

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 31. až 45. (z celkem 55)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist