3 důvody, proč pořídit dítěti lehké odrážedlo

Stále váháte, co pořídit své ratolesti pod stromeček? Dovolujeme si Ježíškovi dát jeden tip – odrážedlo! Proč? Děti od dvou let věku získávají stále větší rozhled a jejich první pojízdné vozidlo jim ho může ještě rozšířit.

1a37814e-d5ee-486d-99c2-32ee14937529w19201-2-1100x618.jpg Zdroj: Cyklospeciality/výrobce Rascal Bikes

3 největší výhody dětských odrážedel – aneb co se v mládí naučíš…

Soustředěnost

Odrážedlo dítku pomáhá se stále učit. Zlepšuje mu koncentraci, neb samo brzy přijde na to, že nebude-li dávat pozor, jízda rychle skončí.

Rovnováha

Dítě se pomalu naučí držet balanc, i když zrovna nestojí nohama na pevné zemi. Pořídíte-li mu ale odrážedlo, nehodíte ho rovnou do vody, aby se naučilo plavat. Díky tomu, že může stále brzdit nohama, což je věc, na kterou ví, že se může spolehnout, se pro něj jízda najednou stává mnohem snazší, než kdybyste mu koupili rovnou dětské kolo.

Obezřetnost

Než však svou rošťačku či rošťáka na odrážedlo posadíte, nezapomeňte si s ním povyprávět o bezpečnosti. Vysvětlete mu, co je a k čemu slouží helma a další ochranné pomůcky, a pomalu ho začněte zasvěcovat do tajů dopravního provozu. Možná ho to nebude zrovna bavit, jakmile ale povyroste, poděkuje vám, že jste ho díky odrážedlu naučili znát pravidla již v raném věku.

Parametry pro výběr – na co nezapomenout a na co se zaměřit?

V dnešním vyspělém světě si můžete vybrat z mnoha druhů odrážedel, obecně se ale doporučuje lehčí předmět, který k malému dítěti padne jako ulitý. Začnete s lehkým odrážedlem a postupně budete pokračovat přes lehké dětské kolo až ke kolu pro dospělé. Celý tento sortiment nabízejí například značky jako Woom, Rascal bikes či Early Rider. Jak ale vybrat odrážedlo správně tak, aby se na něm vašemu dítku dobře jezdilo? Stačí sledovat tyto 3 jednoduché parametry.

Výška

Než odrážedlo objednáte, dobře svou ratolest změřte. Nejlepší však bude, když si na odrážedlo samo v obchodě vyzkouší sednout. V sedě by se dítě mělo celou plochou chodidla dotýkat země.

Váha a nosnost

Nejlehčí = nejlepší. Rozhodně pro dítko, kterému by se těžké odrážedlo špatně ovládalo, ale i pro rodiče, kteří si ho občas poponesou. Co se týče nosnosti, myslete na věk dítěte a dobu, po kterou by mohlo odrážedlo využívat, aby ho i tehdy bez problémů uneslo.

S brzdou nebo bez?

Nakonec se jen rozhodněte, zda chcete mít odrážedlo zajištěné dodatečnou brzdou pro pocit větší bezpečnosti. Běžně však dítě brzdí nohama.

Také jste bezmezně propadli kouzlu odrážedel? Tak navštivte eshop či kamenné prodejny CykloSpeciality.cz. Rádi vám vše předvedou, poradí s výběrem nejlepší varianty.

 

16.12.2020 11:25 | autor: Komerční prezentace
Více o tématu: odrážedlověkvýhody

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist