Kam vyrazit za jarní zábavou?

Vytoužené jaro je konečně tady a vy si s dětmi chcete určitě užít trochu zábavy, když už je ta otravná zima konečně pryč.

kam_za_jarni_zabavou-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock

Na jaře se toho dá podniknout spousty a mnohým dětem stačí jen výlet do místního parku, který byl ještě před nedávnem zamrzlý.

Slunce a teplo vyvolávají ve všech pozitivní náladu a člověk má také víc energie podnikat nové výlety a dobrodružství. Kam se tedy s vašimi nejbližšími vydáte?

Prohlídka zvířátek nikdy neomrzí

V zimě si děti v zoologické zahradě moc zábavy neužili a drtivá většina ji v mrazivých dnech ani nenavštívila. Proč se tam tedy nevydat teď, když všechno rozkvétá a znovu přichází k životu?

Můžete si tam třeba i sednout a dát si rodinný oběd. Ocení to jistě jak děti, tak i vy. Po dlouhé době si taky venku můžete dát zmrzlinu, z čehož budou nadšení především ty nejmenší.

Pokud se nebojíte výšek, můžete se svést i na lanovce. Kde se pokocháte úžasným výhledem. Člověk v tu chvíli vypne a alespoň na nějaký čas se odreaguje od běžných činností.

Vodní radovánky

V zimě nebyla zrovna nálada na to jít se koupat do studené vody. S jarním návalem ale na veškeré pochybnosti můžete zapomenout a do cestovní tašky si můžete začít balit plavky.

Samozřejmě ještě není takové vedro, aby to bylo na venkovní koupaliště, proto je vhodnou alternativou aquapark. Je tam spousta skluzavek a atrakcí, na kterých se děti vyřádí.

Doporučujeme navštívit Aquapalace Čestlice, největší vodní park v Čechách. Tam se zabaví všechny věkové kategorie a zároveň si tak pochutnáte na dobrém jídle i drincích.

Výlet do rozkvetlého lesa

Pokud jste milovnicí přírody, vaše kroky budou na jaře pravděpodobně směřovat do lesa. Příroda na jaře krásně vzkvétá a některé doslova baví to sledovat.

Jak do toho ale zapojit i děti, které většinou touží po zábavě a dobrodružství? Můžete si třeba vyjít na nějakou delší procházku, při které budete lesem procházet. Cílová destinace bude ale jinde.

Děti namotivuje třeba dobrá cukrárna, potom už se jim hned bude chodit lépe. A navíc v lese je spoustu krásných barev a možná byste si tam mohli pořídit i nějaké pěkné fotky do rodinného alba.

Čtěte také:

Uspořádejte grilovačku s přáteli

Jestli máte vy, nebo někdo z vašich přátel, k dispozici zahradu, můžete toho skvěle využít. Proč se po mrazivé zimě nesejít v klidu na zahrádce při grilovačce?

Někdo může přinést maso, někdo zákusky, někdo pečivo, zkrátka podle toho, jak si to rozdělíte. Skvěle si pochutnáte a můžete si připravit taky nějaké ty domácí drinky.

O zábavu nepřijdou ani děti, které se budou moct na zahradě vydovádět s dětmi vašich přátel. Případně můžete vzít i některé jejich kamarády, aby bylo ještě o něco veseleji.

Procházka na zámek

Naučná a zároveň zábavná procházka na zámek by mohla potěšit taktéž celou rodinu. Zvolit můžete ten nejbližší vašemu městu, a pokud už jste na něm byli, můžete vyrazit na jakýkoliv jiný.

Zámecké zahrady bývají velmi krásné a bohaté, takže se rozhodně pokocháte a budete mít krásný zážitek. Většinou tam také projíždějí vláčky, které ocení především vaši nejmenší.

Ať už za jarní zábavou vyrazíte kamkoliv, bude vás hnát slunce v zádech a pozitivní energie z vás bude doslova sršet. Ale co je důležitější, prožijete jarní dny s lidmi, které nejvíce milujete.

22.2.2024 5:18 | autor: Terezie Gáborová | zdroj: Autorkou článku je blogerka Terezie Gáborová.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist