Adámek si počkal

VÁŠ PŘÍBĚH Jmenuji se Jitka a můj manžel David. Vždycky jsem si myslela, že dáme dětem jména po sobě, ale nakonec tomu tak nebylo a asi ani nebude.

Když jsme se dozvěděli, že čekáme miminko, první věc, která nám přišla na mysl, byla: Jaké vybereme jméno?

Vzala jsem kalendář a četla jméno po jménu. Manžel seděl proti mně a každé jméno komentoval: To a to jméno je sice hezké, ale nemůžeme ho dát, snadno se zkomolí – např. Anně a pak se říká Anča nebo Marii Mářa. Od krásných starších jmen jsme proto upustili.

Pořád se rýpal v nose…

Jenže manžel měl výhrady i k ostatním jménům. „Víš, tohle jméno nemůžeme dát, tak se jmenovala jedna holka ze školky a ta nás všechny bila,… to další taky nemůžeme dát, protože tak se jmenoval jeden kluk z ulice a ten se neustále rýpal v nose…“

A tak jsme nad kalendářem strávili pěknou fůru času, až jsme si řekli, že to takhle nejde.

Manžel řekl: „Víš co, já vyberu jméno pro kluka a ty zase pro holku.‘‘ Souhlasila jsem.

Mám to!

Manžel se na druhý den libě usmíval a pod nosem si broukal, že už jméno pro kloučka má…

Vybral jméno Adámek. Termín porodu jsem měla stanovený na 24. prosince 2007 a to má svátek Adam. Takže chtěl kulišácky sfouknout narozeniny i svátek v jeden den.

Mně se to moc nezamlouvalo, ale když jsme se tak dohodli, nechtěla jsem mu do toho mluvit.

Nelinka bude kluk

Po celé těhotenství jsem si přála, aby se nám narodila holčička, aby nemusela slavit narozeniny a svátek v jeden den. Jméno pro holčičku jsem vybrala Nelinka, protože takové jméno v rodině nemáme. A Nela slaví svátek v únoru.

Těsně před koncem těhotenství mi dělali ultrazvuk a bylo jasné, že je v bříšku kluk. Radost byla tak jak tak, ale obavy z toho, že ty narozeniny a svátek bude mít klouček v jeden den, mě neopouštěly.

Nespěchej, prosím

Jednoho večera jsem byla sama doma, seděla jsem v křesle a domlouvala se s maličkým přes bříško, aby si to své narození tedy alespoň posunul. Připadala jsem si jako Nastěnka v Mrazíkovi, když prosila Jitřenku, aby se opozdila. Drobeček mě určitě slyšel, protože se narodil o deset dní později, tedy až 4. ledna.

Těším se na Davídka

Tak jsem si oddechla a řekla jsem si, že snad, až budeme čekat druhé miminko, tak už to bude ta holčička a budu „na koni‘‘ já J.

Uplynul necelý rok od narození Adámka a zjistili jsme, že čekáme druhé miminko. Na ultrazvuku v 21. týdnu nám potvrdili opět kluka. Termín mám 4. září 2009.

Byla jsem zvědavá, jak tatínek zaperlí tentokrát, ale ujistil mě, že druhé jméno vybere tak, aby to nebyl den svátkový a narozeninový zároveň. Ono by to ani nešlo, protože 4. září má svátek Jindřiška.

Nakonec se rozhodl, že to bude Davídek – po tatínkovi. Už nechtěl riskovat, že se s drobečkem v bříšku zase domluvím, aby si příchod na svět o několik dní protáhl…

Jitka

26.8.2009 5:12 | autor: Redakce Babywebu

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist