Co všechno víme o jméně Natálie

Jméno Natálie pochází z latiny ze slova „natalis“, což značí „narození se týkající“.Méně známé je, že latinsky je „dies natalis“, tj. den narození chápáno současně jako den narození Ježíše Krista, tedy i označení pro Vánoce, které se italsky řeknou natale, francouzsky No´l, anglicky nejen Christmas, ale i Noel a podobně. Není tedy divu, že prvotně byly tímto jménem pojmenovány dívky, které se narodily na Vánoce.

Prostá a vesnická

Na počátku 19. a 20. století u nás jméno Natálie patřilo k těm, která působila příliš prostě a vesnicky. Zejména po první světové válce hrozilo, že se stane ojedinělým, neboť tehdy byla móda francouzských a anglickým jmen. Ale díky překladům literatury z uvedených jazyků jméno důstojně přečkalo své ohrožení a dnes u nás patří mezi velmi oblíbená jména.

Radost i vděčnost

Ve jménu Natálie je zakódována rodičovská radost, vděčnost, pýcha a spokojenost. Skrývá v sobě projev upřímného vztahu rodiče k dítěti.
Natálie bude pravděpodobně svými rodiči milována, bude jí poskytnuto dostatek lásky a péče, čímž dostane do života první velký pozitivní vklad. To by se mělo projevit v celém jejím dalším životě. Je však důležité uvést, že žádnou
Natálii její jméno nezbavuje nutnosti, aby se snažila i ona sama. Té, která se snažit bude, může hodně napomoci kladný potenciál jména.

Trocha zábavy na konec

Numerologický rozbor jména

Číslo jména 8 (5+1+2+1+3+9+5= 26=2+6= 8) (písmena jména NATÁLIE jsou podle numerologické tabulky převedena na číslice)
Potenciál jména vás vybavil aktivitou, houževnatostí a často i hezkým vzhledem.
Číslo osm vám dává vnitřní sílu, která vám pomůže překonat životní potíže. Jste silně napojena na rodiče, jednoho či oba rodiče zbožňujete, nebo je při negativní vibraci nesnášíte. V tomto případě vám může trvat větší část života, než naleznete rovnováhu a pochopení se s touto situací vypořádat.

Bystrost osmičky sekunduje intuitivní schopnosti dvojky, jste člověk, kterému nic neunikne. Číslo dvacet šest má vysoce senzitivní vibrace, jste laskavá a chápající. Máte vřelý vztah se svými blízkými a dokážete projevit soucit a pomáhat druhým lidem.
Umíte trpělivě naslouchat, a když vás lidé potřebují, cítíte se bezpečněji. V lásce jste vášnivá a ohleduplná a ke svému životu potřebujete harmonický partnerský vztah. Jste od přírody pečovatelka a máte silný vztah k dětem.

Jste praktická a dokážete tvrdě pracovat, abyste dosáhla úspěchu. Ale je pro vás důležité nepřeceňovat své schopnosti, nevyvyšovat se a ve veškerém počínání udržet zdravou rovnováhu.
Pozor na přílišné projevy emocí, tlumte je svým vlastním rozumem. Pokud u vás převládne ctižádost a chtivost nad ohleduplností a citem pro druhé, stanete se agresivní, bezohledná a sobecká osoba.

Jméno z pohledu astrologie

Jméno Natálie je vhodné pro všechna astrologická znamení.

Bude vás zajímat

Jméno Natálie je celosvětově rozšířené, velkou oblibu má v Německu, Velké Británii a ve Švédsku.

Použitá literatura:

Altman Robert: Osud podle jména (Levné knihy, 2005)
Bauerová Anna: Tisíce jmen v kalendáři (Šulc a spol., 1992)
Kadlecová Jitka: Jméno a numerologie (Poznání, 2005)
Karolinss Camilla: Jméno je váš osud (Ottovo nakladatelství, 2004)
Rameš Václav: Po kom se jmenujeme (LIBRI, 2003)
Steinová Robin: Numerologie lásky (Chvojkovo nakladatelství, 1998)
Český statistický úřad

18.10.2009 11:33 | autor: Jarmila Mandžuková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist