Bar – Přeorganizování rodinného chodu

Přítel se vrací zpět do práce za týden a já stále chytám záchaty pláče po hodině strávené s oběma dětmi o samotě. Že dosavadní rodinný chod potřebuje zásadní reorganizaci, jsem pochopila, když jsem se vypravila s holkami na pediatrii. Anna měla absolvovat 18měsíční prohlídku a Mayu čekala měsíční kontrola. Doktorka i sestra byly v šoku z množství decibelů a všeobecného diskomfortu, kterým je obdařily naše holčičky.

Anička se začala stresovat už v čekárně. Do ordinace jsem nakráčela se spící Mayou v nosítku a Anna vplula pomalu za mnou. Ležela na břiše, hlavu sklopenou k zemi a držela se mé sukně, která tak sloužila jako vlečné zařízení. Poměrně netradiční vstup trochu zarazil sestru, ale doktorka prohlásila, že v tomto věku se děti nejvíc stydí a že je to pohoda… Vyndala jsem Mayu z nosítka a ta jako na povel začala ječet. Dokázala natrénovat už velmi slušnou hlasitost, která lékařku mírně zarazila. Anna se stále nepustila mé sukně, a tak jsem jí vláčela za sebou při každém pohybu, který jsem učinila. Že potřebuji pomoct, zdravotnice pochopily ve chvíli, kdy jsem ječící Mayu nesla zvážit, vláčíce za svou sukni bezvládnou tiše protestující Annu. Sestřička mi Mayu odebrala a nahé miminko jí obdařilo mírnou dávkou řídkého novorozeneckého hovínka.

Nechala jsem sestřičku, ať se s tím vypořádá po svém a oddělila Annu od své sukně, aby jí mohla paní doktorka poslechnout stetoskopem. Dosud tichá Anna se rozbrečela a přítomným v ordinaci začaly rezonovat bubínky. Po dokončení prohlídek jsme byly všichni zpocení, a abych se dohodla na dalších prohlídkách, musela jsem po cestě domů doktorce zavolat. V ordinaci nebylo slyšet vlastního slova.

Čtěte také:

Tento zážitek ve mne zanechal hlubokou stopu a přinutil mě zavést si několik základních pravidel pro udržení chodu rodiny s dvěma dětmi, které jsou mladší než rok a půl.

  1. Neklást si velké cíle Jako bezdětná jsem byla zvyklá stíhat množství aktivit. Práce, koníčky, partnerství… I s jedním dítětem se toho dá zvládat velké množství. Se dvěma dětmi pro začátek postačí úspěšně se vypravit a absolvovat hodinovou procházku v sousedství.
  2. Vyhradit si na vše dostatek času Jestliže vypravování s jedním dítětem trvalo půl hodiny, se dvěma dětmi to bude přes hodinu. Na všechno počítám minimálně s dvojnásobkem času.
  3. Nedělat si výčitky z nedostatku času stráveným s dětmi Když byla starší dcera ještě jedináček, trávila jsem s ní veškerý volný čas. Četli jsme si, hráli, chodila jsem s ní na hřiště, utvářela jsem program jen pro ni. Když byla miminko, proležely jsme často celé dny v posteli, mávala jsem jí hračkami nad hlavou. Mayu obstarám, nakrmím a hledím na to, aby spala nebo bděla bez breku. Aktivně si s ní nehraji. Anna pomáhá v domácnosti. Hrajeme si na úklid umytého nádobí, vysávání a zametání, utírání stolu, věšení prádla atd. Ve světě se tomu říká rozvoj dle metody Montessori. 😀

Jaký bude nástup mého partnera do práce a jak zvládnu péči o obě holky samotná? O tom budu psát příští týden.

Vaše Bar

9.9.2019 5:52  | autor: Bar

Další blogy

Autor nemá žádné další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist