Jak na harmonický vztah

Ráda bych se s vámi podělila o svůj příběh a své zkušenosti jak na harmonický vztah.

Dneska není nijak netypické žít v dysfunkčním vztahu, obzvláště pokud jste stejně jako já vyrůstali v neúplné rodině. Vyrůstala jsem od svých 5 let jen z matkou. V pěti letech jsem zažila rozvod mých rodičů jen matně si pamatuji střiky, ale rozhodně se to podepsalo na mém životě více než bych kdy čekala.

Vyrůstala jsem po boku své matky, ale přeci jenom mi chyběl vzor otce, nebo vlastně jakéhokoliv může. Neměla jsme dostatek lásky ani od matky, jelikož neustále byla v práci. Moje matka měla dvě práce, aby nás se sestrou uživila, proto jí nezbývalo moc času na to trávit s námi čas. Jako straší sestra jsme se dost často musela starat o svoji mladší sestru.

To se vše podepsalo na mém sebevědomí a také jsem se cítila už od dětství cítila nemilovaná. Zašlo to tak daleko, že jsem v každém vztahu a chtěla po partnerovi lásku a neustále vyžadovala pozornost a také jsem byla hodně žárlivá. Samozřejmě, že žádný kluk a nikdo na světě mi nemohl dát to co jsme sama v sobě neměla.

Všechno jsem si uvědomila až o dost později, kdy jsem zažila v jednom vztahu neskutečné peklo. Moje žárlivost zašla tak daleko až jsem svého tehdejšího partnera zahnala do postele se svou tenkrát nejlepší kámoškou. Zažila jsem dvojitou zradu a byla úplně na dně. Začala jsem hledat odpovědí a řešení mých problémů, protože jsem si uvědomila, že se mi děje neustále to stejné ve všech vztazích.

Nejprve jsem se zaměřila na svou žárlivost a také na to, abych začala ovládat své emoce. Žárlivost je velmi úzce spojená se sebevědomím a proto bylo potřeba vyhledat pomoc a začít na sobě pracovat. Nakonec se mi povedlo najít úžasného člověka z osobního rozvoje, který mi ukázal cestu a předal své zkušenosti a metody jak na sebevědomí a také mi pomohl uzdravit můj vztah k sobě.

Stálo mě to mnoho času, úsilí, peněz a slz, ale nakonec se mi povedlo uzdravit minulost a traumata z dětství. Bylo to klíčové pro můj dnešní vztah, protože jsem potkala úžasného partnera se kterým už dva roky zažívám harmonický vztah plný lásky a to bez jakékoliv žárlivosti a jiných problémů. Samozřejmě jsou i mezi námi hádky, ale vždy se to vyřeší a vztah je ještě silnější než kdy dříve. Oba na sobě pracujeme a pracujeme také na vztahu.

Klíčem k harmonickému vztahů je odpuštění a uzdravení minulosti a traumat z dětství. Je potřeba prvně naplnit své srdce, protože jedině pak je skutečná láska i od druhé osoby. Snad to pomůže někomu k inspiraci a harmonickým vztahům.

13.3.2020 2:39  | autor: Nikol Kuklová

Další blogy

Autor nemá žádné další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist