Hanča v 10.tt – První plavání je za mnou

Je to přesně rok od chvíle, kdy jsem si užívala karibských pláží na Kubě. Po koupání se mi zastesklo, tak jsem našla řešení i v těhotenství.

Díky své práci mohu dosyta cestovat a často končím někde u moře. Ačkoliv mám radši hory. Ale pozor, koupání zbožňuji pouze v teplé vodě, což loňský Karibik splňoval dokonale. Odtud je taky úvodní fotka. Teď rozhodně tak opálená nejsem, spíše taková bledulka.

Vzhledem k mému těhotenství a zejména nevolnostem jsme s přítelem zatím cestu do zahraničí odsunuli. Vždyť v listopadu máme zarezervované letenky do Jordánska. Jenže mě se na moře a koupání nechtělo čekat. Co teď?

Řešení mého „problému“ bylo šalamounské. Spojila jsem příjemné s užitečným a poprvé vyrazila na plavání pro těhotné. Vůbec jsem nevěděla, co od toho mohu očekávat. Radši jsem žádná očekávání neměla. A proto jsem byla příjemně překvapená. Paní lektorka nás vůbec nešetřila a říkám si: „Jak tyto cviky proboha dám později s pořádným bříškem?“

Jediné, co mě drobátko zaskočilo, bylo osazenstvo plavecké lekce. Ne, nebojte se, žádní muži tam nebyli. Ale naprosto všechny maminky měly přímo výstavní bříška. Skoro jsem se bála, že mě s mým plochým vyhodí a neuvěří, že jsem vážně těhotná. Pouze má prsa deroucí se z vršku plavek (inu, poskočila a nové plavky nemám) mohla svědčit pro těhu.

Bohužel nevolnosti v 10. týdnu mě ještě neopustily, ale jsou výrazně slabší. Už i tu ledničku zvládnu otevřít bez zatajení dechu. Dokonce někdy vařím přítelovi teplé večeře, i když já je nejím.

A ještě jedna milá věc se stala v tomto jubilejním těhu týdnu. Měla jsem opět kontrolu u své gynekoložky a poprvé spatřila srdíčko toho naše maličkého. To bylo tak nepopsatelné sledovat cosi tikajícího na obrazovce a vědět, že všechno se zdá být na dobré cestě. Dokonce jsem mohla zavolat přítele, ať se taky přijde podívat.

Dodnes ho podezírám, že na zrnité obrazovce nic neviděl a mnohem více ho zaujalo, jak vypadá vnitřní ultrazvuk ženy. 😀 Radši nebudu komentovat to, na co se mě později doma vyptával.

Čas mi ale vůbec neutíká, už bych chtěla být alespoň ve 20.tt. Ale musím počkat, co přinese příští týden? Tak za týden zase na viděnou.


Hanka má za sebou 10. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

21.3.2019 4:49  | autor: Hana Šormová

Další blogy

Autor nemá žádné další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist