Hanča v 21.tt – Kopanečky jsou víc a víc patrnější

A další týden je za mnou. Sice mnoho nového nepřinesl, i když přece jen jedna zásadnější věc se udála.

Po zdravotní stránce se neděje nic nového, bříško se nezvětšuje, kilogramy nepřibývají. Bohužel taky stále neznáme mé výsledky z genetiky, o kterých jsem psala dříve. Do toho je venku pošmourno a já zimomřivka tak ven skoro nechodím. Možná proto mi to těhotenství utíká šnečím tempem.

Příhoda s oparem

Skoro se musím stydět, jaký jsem plašan. Anebo snad lépe hysterka? Už někdy v 18. týdnu těhotenství jsem prodělala první opar na rtu. Googlila jsem tehdy jak divá, zda to mému zlatíčku v bříšku nemůže nějak uškodit. Snad ne, přece jenom už jsem v půlce.

A je to tu zase! Na stejném místě na rtu se objevilo cosi bílého a svědí to. Hned běžím do koupelny a lepím si na postižené místo náplast Compeed. Říkám si: „Kurník, že zrovna v těhotenství musím mít jeden opar za druhým! Co budu dělat u porodu?“

Hodiny utíkají a je tu večer. Pod náplastí vidím cosi mega velkého bílého. Pomalu odlepuji náplast a v duchu si říkám, že to je ale hodně divný opar. Vypadá spíše jako…

uher.

Tak na něj zkouším prsty jemně tlačit. A fakt, z mého domnělého oparu teče hnis, opar mizí a já se tak rozloučila s oparo-uhrem. Bože, já jsem opravdu hysterická těhulka.

Maličký o sobě dává vědět

V minulém týdnu jsem oznamovala, jak jsem zachytila první kopanečky do ruky. A ejhle, uběhl týden a je tu nový pokrok. Ležím si tak na zádech (zatím se snad může, nejsem přece v posledním trimestru) a najednou zahlédnu rychlý pohyb na mém břiše. Je to jen takové malé povyskočení kůže nahoru a zase dolu. Nečekejte nic závratného. Vždyť děťátko nemá ani 400 g v tuto chvíli.

Nic už se neopakovalo, ale jsem si jistá, že to byl první kopanec, který jsem spatřila pouhým okem. Jen já. Přítel ho promeškal, tak si holt ještě počká. I když aktuálně mě straší, jak na něj jde mužská smrtelná nemoc (ano, ona slavná mužská rýma!). Jestli ji opravdu dostane, to se mám na co těšit.

Co myslíte, budu se v dalším týdnu trápit s rýmičkou nerudného muže? Inu, to si budeme vespolek muset počkat. Tak na viděnou zase někdy za týden.


Hanka má za sebou 21. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

13.6.2019 1:40  | autor: Hana Šormová

Další blogy

Autor nemá žádné další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist