BeSafe Pregnant chrání v autě ještě nenarozené dítě i matku

Stejně jako je dnes nemyslitelné vézt malé dítě bez autosedačky, měl by být samozřejmostí i speciální pás do auta pro těhotné ženy. Při kolizi může ochránit matku i nenarozené dítě.

pregnant-titul-1100x618.jpg Zdroj: Babypoint.cz

Novorozence z porodnice nikdo neodveze jen tak v náručí či v hluboké korbě na zadním sedadle, naopak, pročteme různé testy a recenze, než pro miminko pořídíme to pravé vajíčko. Přesto ještě pár dnů před jeho narozením jako bychom o jeho bezpečnosti v autě tolik neuvažovali a některé těhotné ženy jen mávnou rukou a i nadále se standardně poutají pásy, aniž by si uvědomovaly, že pás vedený přes těhotenské bříško není v případě nehody pro plod ideální.

Necitujme ale černou kroniku, když existuje přídavný pás BeSafe Pregnant, který tradiční bezpečnostní pásy vede nízko přes pánev a jednoduše je přidrží na správném místě i při prudším zabrzdění. Životně důležitou pomůcku pro těhotné k nám dováží společnost Babypoint a o její smysluplnosti svědčí i děkovné dopisy s příběhy šťastných rodičů.

Podívejte se sami, co se děje při prudkém brždění vozu. V prvním voze je žena připoutána klasickými pásy. V druhém použije těhotenský pás BeSafe. Rozdíl v působení pásu na těhotenské bříško s miminkem je obrovský.

Být správně ve vozidle připoután nám ukládá zákon, ale tělo nastávající maminky je jiné, pro ni určený způsob poutání může být život ohrožující. Proto před více než dvěma desítkami let norský renomovaný výrobce dětských zádržných systémů vymyslel BeSafe Pregnant pás, který bezpečně ochrání nastávající maminku i její nenarozené miminko díky správnému vedení standardních tříbodových pásů vozidla pod těhotenským bříškem, tedy nejníže mimo měkkou tkáň břicha a plod.

Příběhy se šťastným koncem díky přídavnému pásu BeSafe Pregnant

Některé příběhy píše život sám, ráno svítí slunce, snídaně s rodinou se vydaří, vy jste na cestě k lékaři, protože do porodu zbývá už jen pár týdnů. Nasednete do auta a vyjedete, ale nehody se stávají… jsou nečekané, nežádané… a my na ně musíme být připraveni.

„O tom, že BeSafe Pregnant pás není jen obyčejným doplňkem do auta, svědčí mnoho děkovných dopisů od rodičů, kteří zažili vážnou autonehodu, jež by bez použití tohoto přídavného pásu mohla mít fatální důsledky pro nastávající maminku i její miminko. Rodiče nám v dopisech píší své příběhy, posílají fotografie z nehod, popisy zranění, příčiny nehody, ale i následně narozená zdravá miminka,“ připomíná příběhy se šťastným koncem Diana Schneebergová, brand manager značky BeSafe.

Faktem je, že asi dvě třetiny těžkých úrazů během těhotenství vzniká při dopravních nehodách, protože i zdánlivě malý náraz může způsobit odloučení placenty, při kterém plod odumře a ženě hrozí vykrvácení. Přitom právě správné připoutání výrazně redukuje riziko zranění matky i plodu. Velmi důležité je řádné vedení tříbodového bezpečnostního pásu nízko přes pánev, nikoliv přes vrchol dělohy, kterou pomůcka norského výrobce dětských zádržných systémů BeSafe Pregnant umožňuje.

Ať už žena řídí, nebo sedí na zadním sedadle, BeSafe Pregnant slouží k uchycení spodního dílu tříbodového pásu co nejníže mimo měkkou tkáň břicha a plod, což ženě zajišťuje bezpečné a pohodlnější cestování bez pocitu tlaku na břicho zejména ve vyšším stádiu těhotenství. Zároveň pomůcka jednoduchým způsobem předchází komplikacím, ke kterým by mohlo dojít při autonehodě či prudkém brzdění.

Vybírat lze mezi dvěma modely, původní se poutá pomocí popruhu kolem opěradla sedačky, druhá varianta BeSafe Pregnant iZi FIX je uzpůsobena na ISOFIXové úchyty, lze ji však také připevnit i pomocí popruhů, například v případě, že si pás bereme do vozidla, které nemá systém ISOFIX. V obou případech se pomůcka položí na sedadlo a přichytí jedním z popsaných způsobů. Následně se žena posadí, připoutá se pásy a spodní díl automobilového pásu zapne do úchytu na pomůcce BeSafe Pregnant. Bezpečnější poutání je vhodné používat od začátku těhotenství během jakékoliv jízdy autem.

Orientační prodejní ceny:

BeSafe Pregnant iZi FIX s možností upevnění přes systém ISOFIX, případně popruh 1.470,- Kč

BeSafe Pregnant s instalací pomocí popruhu 1.050,- Kč

Pro více informací navštivte www.autosedacky-besafe.cz, www.babypoint.cz, FacebookInstagram

22.7.2020 12:11 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist