Bezpečněji, levněji a pohodlněji. Autosedačky ve velké Pinkorblue slevě!

Přeprava dětí automobilem je poměrně diskutovanou oblastí. Není se čemu divit, jelikož bezpečnost je v současné době na prvním místě.

Přeprava dětí automobilem je poměrně diskutovanou oblastí. Není se čemu divit, jelikož bezpečnost je v současné době na prvním místě. Samozřejmostí jsou proto při jakékoli jízdě vozem dětské autosedačky. Vybrat tu správnou nemusí být vůbec jednoduché. Na trhu je jich doslova a do písmene záplava. My se proto v následujících řádcích na aspekty správné volby autosedačky podíváme mnohem podrobněji s tím, že se zaměříme i na slevy, jež jsou aktuálně platné v eshopu Pinkorblue. Jak tedy vybrat správnou autosedačku?

Kolik vaše dítě váží?

V první řadě je zapotřebí soustředit se na aktuální hmotnost dítěte. Standardně jsou sedačky rozděleny právě podle váhových kategorií. Jakou si klasiku pro nejmenší dítě představuje takzvané vajíčko, které je umístěno proti směru jízdy. Vajíčko je typické pevnou konstrukcí a tím, že v případě nehody se dítě zapře právě do ní. Tím pádem u něj nedojde k poranění páteře.

Spousta sedaček tohoto typu disponuje také madlem, takže se velmi pohodlně přenášejí. Dítě je uloženo v sedačce v takovém polosedu a většinou tady může trávit čas přepravy přibližně do jednoho roku věku. Jsou dimenzovány od 0 do 13 kilogramů. Poté už se sahá po dalším typu sedačky. Sedačky pro starší děti jsou standardně vybavovány vlastními pásy. Sedačka jako taková se ukotví klasickým pásem v autě, případně isofixem. Tradičně se mohou používat u dětí od nějakých 9 do 18 kg.

Poté už následují sedačky umístěné také ve směru jízdy, jež jsou určeny pro děti od 15 do 25 kg. Tyto sedačky nedisponují vlastním bezpečnostním pásem a dítě je i se sedačkou chráněno bezpečnostním pásem, který tvoří standardní výbavu auta. Poslední kategorii tvoří podsedáky. Z pohledu mobility a skladnosti zřejmě nejpraktičtější varianta. V podstatě na nich sedí nejstarší děti až do doby, než dosáhnou tělesné výšky 150 cm. Jinak na všechny zmiňované sedačky se vztahují slevy, jež najdete na https://buykers.com/cz/.

Bezpečnost sedačky a její homologace

Velmi důležitá kritéria u jakékoli sedačky. Zaměřte se především na ukotvení sedačky. Všechny lze v podstatě uchytit klasickým pásem, nicméně počítejte s tím, že sedačka bude mít určitou vůli. Proto se vyplatí pořídit model, který je vybaven systémem uchycení isofix. Díky němu bude sedačky pevně držet přímo v sedáku a nemá v podstatě šanci se jakkoli uvolnit.

Jen je zapotřebí mít tento systém integrovaný i ve vozu. Většina nových automobilů je jím ale již standardně vybavována, takže se není třeba obávat nekompatibility. Jen počítejte s tím, že sedačky vybavené isofixem jsou poněkud těžší.

Soustřeďte se i na homologaci sedačky, respektive její bezpečnostní označení. Jinak z evropských norem platí fakticky dvě. Starší se označuje jako ECE R44 a jsou v ní zahrnuté požadavky na samotnou konstrukci a maximální bezpečí. Druhým záchytným bodem pro vás bude norma i-size označovaná jako ECE R129. Ta už třeba zahrnuje i nezbytnost isofixu.

Veškeré sedačky v eshopu Pinkorblue tyto normy samozřejmě splňují. Stačí si tedy najít jen Pinkorblue slevový kód a nakoupit za výhodné ceny. Mimochodem tento eshop nabízí prakticky všechny sedačky v různých barevných variacích a od mnoha nejznámějších výrobců.

Komfort převáženého dítěte

Rozhodně dbejte na mnohé vychytávky a prvky, jež usnadní jednak sezení v sedačce a jednak také manipulaci s ní. Důležité je především polohování, a to hlavně u sedaček určených pro nejmenší děti. Výbornou volbou jsou modely s polohovatelnou opěrkou hlavy. Místo pětibodového pásu může být také součástí sedačky pultík, který dokáže dítě obejmout a poskytnout mu větší komfort. U vajíček je třeba myslet ergonomicky řešené madlo, díky kterému se bude sedačka perfektně přenášet.

Z jakého materiálu je sedačka vyrobena?

Tradičně se dnes sedačky vyrábějí ze syntetických vláken. Jejich hlavní předností je velmi rychlá údržba. Optimální ale nejsou pro děti, které se hodně potí. Tady se vyplatí spíše vsadit na semiš.

Jaké jsou aktuální Pinkorblue slevy?

Jakousi klasiku představuje cenové zvýhodnění ve výši 250 korun na první nákup v eshopu Pinkorblue. Za odběr novinek získáte slevu 125 korun. Zapomenout nelze ani na další slevu v rámci výprodeje. Ta může dosáhnout až na 70 %. Jinak při nákupu nad 850 korun máte dopravu zdarma.

29.10.2019 12:13 | autor: Komerční prezentace Pinkorblue

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist