Jedna báze, několik autosedaček. Seznamte se s novým systémem značky JOIE, který poroste s vaším dítětem

Autosedačka patří mezi základní výbavu, kterou (budoucí) rodiče pořizují pro své miminko. Ať už patříte mezi nadšené cestovatele, nebo jen občasné “popojížděče”, je zřejmé, že od autosedačky budete očekávat maximální bezpečnost a pohodlí. Není nad to, když miminko za cesty spokojeně usne a pobyt v autosedačce ho v ničem nelimituje…

encore-titul-1100x618.jpg Zdroj: Babypoint

Víte ale, že už při koupi první autosedačky – tzv. vajíčka – můžete myslet na to, v čem bude vaše dítko cestovat, až z něj vyroste? Výrobci autosedaček, které se v dnešní době upoutávají nejčastěji do isofixové báze, myslí prakticky a většinu autosedaček pro miminka i starší děti vyrábí tak, aby byly kompatibilní s jednou jedinou základnou. Vám jako rodičům tak poté, co dítě odroste, stačí vyměnit autosedačku za větší, a můžete dál cestovat. Praktický a vychytaný systém báze a autosedaček nabízí britská společnost Joie.

Joie Encore System zahrnuje jednu bázi i-Base Encore, čtyři autosedačky pro různě velké děti a jednu korbičku, kterou nasadíte z kočárku rovnou na základnu do auta. Konkrétně jde o autosedačky Joie i-Gemm, Joie i-Snug, Joie i-Level, Joie i-Harbour a korbičku Joie Calmi R129. Díky kompatibilitě sedaček s bází máte možnost širokého výběru velmi kvalitních autosedaček, které umožní bezpečné cestování vašich dětí od narození do zhruba 4 let. Základna i-Base Encore je navíc vybavena otočnou funkcí o 360 stupňů, která vám usnadní usazování malého cestovatele do autosedačky.

Nasazení báze do automobilu je velmi snadné, díky barevným indikátorům nebudete dumat nad tím, jestli jste při instalaci neudělali chybu. Díky opěrné noze, která stojí na podlaze auta, se můžete spolehnout i na maximální bezpečí, protože při případné havárii částečně pohltí energii nárazu. Bázi snadno a rychle přemístíte z jednoho automobilu do druhého, pak už jen nasadíte správnou autosedačku a můžete vyrazit.

Jak základna, tak autosedačky v systému Joie Encore jsou schváleny nejnovější a nejpřísnější bezpečnostní normou i-Size.

Co se týče samotných autosedaček, které na základnu jediným cvaknutím nainstalujete, jako první využijete vajíčko i-Snug. Je určené pro nejmenší novorozence až kojence do cca 12 měsíců (výšky 75 cm). Autosedačka je lehounká jako pírko, váží pouhých 3,25 kg a je schválena výhradně proti směru jízdy. Děťátko do vajíčka snadno upoutáte zatažením popruhu tříbodových bezpečnostních pásů a malému cestovateli v něm bude maximálně pohodlně mimo jiné díky příjemným doplňkům, jako je podhlavník či měkoučká vnitřní vložka. Uvnitř sedačky je zabudovaná patentovaná vrstva Intelli-Fit, která zabrání prudkému nárazu dětské hlavičky z boku v případě nehody. V jarních a letních měsících určitě uvítáte voděodolnou stříšku s UV ochranou.

Oku lahodící design, ve kterém se skrývá nesmírně pohodlné místo pro přepravu nejmenších dětí, splňuje v rámci systému Joie Encore System autosedačka Joie i-Gemm. Stejně jako i-Snug je určena nejmenším cestovatelům a jedná se o ten typ sedačky, ve kterém pravděpodobně povezete svůj malý poklad už při cestě z porodnice. Joie i-Gemm je stejně jako předchozí sedačka maximálně bezpečná, schválena dle nejnovějších norem, a zároveň velmi pohodlná. Navíc je prostorná, takže v ní můžete své dítě vozit až do výšky 85 cm a je vybavena chytrými vložkami, které můžete postupně odebírat a přizpůsobovat tak prostor rostoucímu miminku.

Pokud od první autosedačky pro své dítě očekáváte “něco víc”, pak vás nejspíš zaujme bezpečná a komfortní autosedačka Joie i-Level, která umožňuje polohování do lehu. Když vám v této autosedačce miminko usne, jednoduše položíte sedačku a jedete dál. Do polohy vleže je možné sedačku nastavit i v případě, že ji nasadíte na konstrukci kočárku. Stejně jako všechny ostatní první autosedačky – vajíčka – je i Joie i-Level určena výhradně proti směru jízdy kvůli zvýšené bezpečnosti, které tento typ usazení zaručuje.

Na ISO-fixovou základnu i-Base Encore snadno nasadíte také korbičku Joie Calmi R129, která v tu chvíli změní svoji funkci komfortního příslušenství kočárku Joie na bezpečnou a pohodlnou autosedačku. Dokonalá pozice vleže zajistí vám i miminku nejsnazší přechod mezi jízdou v kočárku a v autě. Z hlediska fyzioterapeutického a ergonomického jde o nejlepší volbu, protože miminko bude za všech okolností v pozici vleže. Možná nevíte, že při cestování v běžném vajíčku byste měli dítě každých cca 30 minut vyndat, aby se narovnalo a protáhlo. A právě to je největší výhodou korbičky Joie Calmi R129 – od této povinnosti můžete díky stabilní pozici miminka vleže upustit… Sedačka/korbička je schválena dle nejnovějších norem i-Size pro děti do cca 70 cm a 9 kg. Bude se vám s ní krásně manipulovat a přendáte je lehce sem a tam i díky nízké váze pouhých 3,6 kg. Navíc je díky revolučnímu provedení i nesmírně bezpečná!

Až vaše dítě z první autosedačky vyroste, je na místě sáhnout po autosedačce Joie i-Harbour. Využívat ji můžete až do 4 let věku (cca 105 cm a 19 kg) a je na vás, zda během této doby dítko v autě umístíte již po směru, nebo bude stále cestovat (do doporučovaných 4 let) proti směru jízdy. Tak jako tak pro vás bude usazování dítěte díky otočné základně za všech okolností brnkačka. I u autosedačky pro starší děti nechybí nejmodernější bezpečnostní prvky, jako je bezpečnostní pěna Intelli-Fit a další. Maximální pohodlí zajistí v autosedačce možnost polohování do pěti poloh včetně umístění do lehu, které patří mezi úplně nejlepší na trhu, či nastavitelnost opěrky hlavy do šesti pozic, s nimiž se zároveň nastavují ramenní pásy.

Produkty značky Joie, která byla založena v roce 2011 v Anglii, dodává na český trh firma Babypoint. Joie patří v tuto chvíli mezi nejprodávanější značky ve Velké Británii a nabízí své produkty ve více než 70 zemích světa. Za 11 let působení získala několik uznávaných ocenění za bezpečnost, praktičnost i design.

 

Více informací naleznete na webu, Facebooku, Instagramu.

 

 

 

 

 

 

 

28.7.2022 5:25 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist