Co obléci miminku ke křtu

Rozhodli jste se, že necháte svého novorozence pokřtít? Kromě předepsaných podmínek musíte myslet i na oblečení miminka. Křest je vyznání víry, včlenění do společenství církve a přijetí všech darů i závazků, které z toho vyplývají. V některých církvích probíhá křest krátce po narození, v jiných až ve věku, kdy se očekává schopnost rozpoznat význam křtu.

V případě malého dítěte toto rozhodnutí jeho jménem mohou učinit pouze rodiče. Duchovní správce má povinnost posoudit, zda je záruka rodičů věrohodná (jestli sami uskutečňují hodnoty, kterými chtějí zavázat své dítě) a zda existuje oprávněná naděje na křesťanskou výchovu dítěte.

Kdo posoudí záruku rodičů?

Toto posouzení se odvíjí především od dosavadní náboženské praxe rodičů, jejich svátostného života a účasti na bohoslužbách. Křest se uděluje vždy ve vlastní farnosti rodičů. Ta je dána místem jejich trvalého bydliště nebo také dlouhodobou a prokazatelnou účastí na bohoslužbách v jiném kostele.

Kmotr

Kmotrem při křtu dítěte může být pouze pokřtěný katolík starší 16 let, muž či žena, žijící podle víry. Pokud mají být kmotři dva, musí to být muž a žena.

Podmínky

Křest dítěte není možno udělit, když ani jeden z rodičů není pokřtěn nebo když rodiče dosud neuzavřeli ani občanský sňatek. Pokud je jeden z rodičů nepokřtěný, může si duchovní správce vyžádat jeho písemný souhlas se křtem a náboženskou výchovou dítěte.

Společnost Neckermann nabízí oblečení pro tuto slavnostní příležitost.

Kombinéza ke křtu 499 Kč

Kombinéza ke křtu. U límečku s krajkou, vpředu se zapínáním až do rozkroku.

Zavinovačka ke křtu 799 Kč

Zavinovačka ke křtu. Se zapínáním na zip po obou stranách. Se saténovou stužkou a krajkou vpředu a po stranách.

Šatičky ke křtu 899 Kč

Šatičky ke křtu. U límečku a na lemu s krajkou. Od pasu lehce rozšířené a podšité. S hezkou stužkou na zavazování.

Botičky ke křtu na zavazování 549 Kč

Zdroj:

http://www.svtomas.net/Krest-deti.html

Neckermann, zásilkový obchod

Více o tématu: muž

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist