Dětská výživa bez rizika

Co je pro dítě lepší? Určitě to znáte… Nemůžete se v rodině shodnout na tom, co je pro Vaše dítě nejlepší. Vaření, nebo kupovaný příkrm? Na první pohled krásná zelenina nebo třeba i maso mohou obsahovat příliš vysoké množství škodlivin pro citlivý dětský organismus.

packshot_hami_range_092-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Zelenina a maso

Bohužel často nemáte možnost si kvalitu kupovaných surovin sama ověřit. V řadě testů se zjistilo, že některá kupovaná zelenina obsahovala nadmíru dusičnanů a nesplňovala limity pro dětskou výživu. Průmyslově připravované maso může někdy obsahovat více růstových hormonů než maso připravované pro dětskou výživu. Proto vaření doma nemusí být pro nejmenší skutečně tím nejlepším.

Proč jsou Hami příkrmy zárukou vysoké kvality?

Oproti domácí stravě dětská výživa odpovídá přísným požadavkům na kvalitu. Ve výrobním procesu Hami příkrmů se testuje se kvalita půdy, vody, kůry, listů a nakonec i samotná zelenina. Trvanlivost příkrmů v Hami skleničkách je zaručena pouze tepelnou úpravou (sterilizací) jako při domácím zavařování, jenom v podstatně větším hrnci.

Recept na vyvážené složení

Kvalita to nejsou jen škodliviny, ale i celkový obsah a složení příkrmů. Víte, že například maso by mělo tvořit jen 8–10 % z celého jídla? Taková porce masa poskytuje nejmenším dětem to správné množství bílkovin. Vyvážený obsah zeleninové a masové složky v každé receptuře Hami příkrmů je to pravé pro zdravý jídelníček dětí.

Pestrost stravy

Dáváte svému miminku k obědu každý den něco jiného? Chcete, aby strava miminka byla co nejpestřejší? Pestrost je důležitá

proto, aby si miminko postupně zvykalo na nové chutě a vytvářelo si správné stravovací návyky do budoucna. Nejčastější a důležitou součástí oběda je zelenina.

A co masíčko?

V jídelníčku miminka by se po zelenině mělo objevit libové masíčko postupně až 6× týdně. Nezůstávejte jenom u bílého masa (kuřecí, krůtí, králičí). Je vhodné jednotlivé druhy masa střídat. Vyzkoušejte i červené maso (hovězí, telecí nebo oblíbené jehněčí), které má 3× vyšší obsah železa než maso bílé. Ryby jsou zase bohatým zdrojem jódu pro správnou funkci štítné žlázy. Pokud nemáte v rodině alergie, můžete svému dítěti obohatit oběd mořskou rybou 1× týdně.

Široká nabídka Hami příkrmů

Výběr Vám ulehčí pestrá paleta 36 příkrmů Hami. Zajistí Vašemu děťátku vyváženou stravu v každém věku. V Hami příkrmech objevíte 20 druhů zeleniny a 9 druhů masa. Můžete kombinovat, střídat, zkoušet a sestavit svému miminku jídelníček na celý týden tak, aby mělo pokaždé něco jiného.

Víte, že…..?

Vláknina se nachází hlavně v zelenině. Dvě porce zeleniny denně dodají dítěti potřebné množství vlákniny, která pomáhá předcházet zácpě a podporuje pozitivní střevní mikroflóru.

Železo je nezbytné pro správný rozvoj mozku dítěte nejvíce kolem 7. měsíce věku. To je čas na červené maso a červenou zeleninu.

Sůl zatěžuje ledviny miminka, proto by se příkrmy pro nejmenší neměly přisolovat. Hami příkrmy jsou bez obsahu přidané soli do ukončeného 10. měsíce věku a obsahují také méně sodíku, než je povolené.

Košťálová zelenina, jako je brokolice nebo květák, v příkrmech Hami nenadýmá, protože obsahuje jenom růžičky bez košťálu.

Potřebujete-li poradit, něco Vás trápí nebo se chcete jen ujistit, zavolejte na naši infolinku, navštivte naše webové

stránky www.hami.nutricia.cz nebo napište na info@hami.nutricia.cz.

Hami je tu pro Vás!

Infolinka Hami ČR

800-110-000 volejte zdarma! Pondělí-Pátek 8.30-16.00

Všechny výrobky Hami můžete zakoupit na www.mujobchudek.mojedite.cz.

Komerční článek firmy Nutricia

23.12.2008 5:08 | autor: Redakce Babywebu

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist