Hamánek vzniká z nejkvalitnějších surovin a pod přísným dohledem

V prvních měsících života není pro novorozence a kojence lepší strava než mateřské mléko, pokud už je ovšem potřeba zavést příkrm, k čemuž většinou dochází mezi čtvrtým až šestým měsícem věku dítěte, každá maminka pečlivě zvažuje, která strava bude ta nejvhodnější.

Některé možná přemýšlejí, že budou připravovat kojeneckou výživu doma. Tento model však není příliš výhodný. Příprava stravy z vhodných bio surovin v domácích podmínkách totiž zabere nepoměrně více času než použití již připravené hotové výživy, zároveň vyjde toto jídlo mnohem dráž než sklenička výživy. Často je také velmi obtížné připravit dětský jídelníček tak, aby dítěti pomáhal ve zdravém vývoji.

Stejně jako se zvyšuje životní tempo ve společnosti, také maminky chtějí svůj čas trávit aktivněji. Nechtějí jen sedět doma, uklízet a vařit jako dříve. Právě hotová výživa plně charakterizuje změnu životního stylu, splňuje nároky na kvalitu a zároveň dává ženám určitou svobodu. Je přece příjemné mít s sebou kdykoliv a kdekoliv adekvátní dětskou stravu, která odpovídá věku dítěte a jeho potřebám.

Oblíbenou kojeneckou výživou je Hamánek. Nahlédli jsme do zákulisí jeho výroby a připravili pro vás postřehy z jeho cesty k malým spotřebitelům.

Škodlivé látky nejde poznat pohledem

Podívat se na výrobní linku s kojeneckou výživou není jen tak. Kvůli přísným hygienickým opatřením je nutné obléci se do pláště a čepice z buničiny, v návlecích se pak podrobit dezinfekci. Teprve poté je možné vstoupit. Miminka do půl roku života nemají vlastní imunitu, je proto nutné dbát na to, aby se do kojenecké výživy nedostaly škodlivé látky, s nimiž se dětský organismus velmi obtížně vyrovnává.

Přísné normy jsou uklidňující, když si uvědomíte, kolik nežádoucích látek se může objevit na ovoci a zelenině kupovaných v obchodní síti. Běžné omytí nestačí, často na ovoci a zelenině zůstanou látky, které sice organismus dospělého snese bez obtíží, ovšem malým dětem mohou ublížit. Problém je, že takové látky nelze zjistit pouhým zrakem, i na pohled pěkné ovoce či zelenina mohou obsahovat například pesticidy. Vstupní kontrola při výrobě Hamánku ovšem tyto i další chemické látky odhalí a přes kontrolu neprojdou.

„U hotových kojeneckých výživ Hamánek je kontrolováno množství látek, které by dětem mohly škodit nebo jejich organismus zatěžovat,“ uvádí Marcela Mitáčková ze společnosti Hamé.

Při pohledu na soupis nejrůznějších testů a kontrol, jimiž suroviny při výrobě Hamánku procházejí, si člověk také uvědomí, jak obtížné je v domácích podmínkách odhalit škodlivé či alergizující látky. A odhalit je, to je jen jednou stranou problému, jak je však také jednoduše odstranit? A nemusí se jednat jen o pesticidy, ale třeba o začínající plísně či dusičnany v zelenině.

Při domácí výrobě je navíc nutné spoléhat na vlastní úsudek, co je pro dítě dobré a co ne. Je nezbytné vymýšlet jídelníček, rozhodovat se, na jaké ovoce či zeleninu vsadit, jak namíchat a namixovat stravu tak, aby dítěti chutnala. Oproti tomu hotová kojenecká strava vzniká za úzké spolupráce s pediatry a odborníky na výživu, kteří pomáhají ladit jednotlivé ingredience do dokonalého celku, nabízejícího nutričně vyváženou stravu důležitou pro zdravý vývoj miminek.

S rostoucí informovaností maminek a jejich důrazem na kvalitu dětské výživy je logické, že ženy stále častěji sázejí na hotovou kojeneckou výživu vyráběnou v bio kvalitě. Maminky mají díky označení „bio“ jistotu, že suroviny, z nichž se výživa připravuje, pocházejí z co nejekologičtějších podmínek. Takto vyrobená výživa pomáhá předcházet ještě neznámým rizikům, které miminkům hrozí, například alergiím.

„Ano, preference maminek se mění směrem k bio vstupním surovinám, tedy k Bio Hamánku, který je sice vnímán jako dražší produkt, ale díky rostoucí životní úrovni a snaze rodičů dopřát svým dětem skutečně zdravou výživu je stále více vyhledáván,“ potvrdila nový trend Marcela Mitáčková.

www.hamanek.cz

9.9.2010 11:49 | autor: Redakce Babywebu

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist