Malé lásky nabízejí intimní okamžiky plné silných emocí

Připravujete se na porod? Pomocí dokureality Malé lásky můžete nahlédnout pod ruce zkušeným porodníkům. A prožít nezapomenutelné okamžiky štěstí s vybranými maminkami.

eycacher-1100x618.jpg Celá galerie 22 Zdroj: TV Nova

V této jedinečné dokureality natáčené na gynekologicko-porodnické klinice Fakultní nemocnice Plzeň můžete zblízka pohlédnout na intimní okamžiky padesáti nastávajících maminek. Uvidíte jejich strach, bolest i radost. Poznáte jedinečné příběhy porodních asistentek i lékařů, pro něž je rození každodenním posláním. Prožijete zlomové okamžiky, jež zůstávají pouze v rodinných albech a nahlédnete za dveře, za nimiž přichází dítě na svět. „Divák uvidí to, jak se na klinice skutečně pracuje,“ uvedl přednosta kliniky Zdeněk Novotný.

Po celém oddělení od sesterny po porodní sál bylo rozmístěno 35 kamer, které nepřetržitě natáčely 1344 hodin dění v prostorách kliniky. Štáb čítající přes 400 lidí byl rozdělen na denní a noční směny a za celou dobu natáčení se celkem natočilo 50 porodů.

„To, co zachycujeme, by mohlo vést ke konstruktivnější diskuzi o porodnictví. Porod jako takový, který je součástí našeho života by se mohl projektem „odtabuizovat“. Navíc je to jeden z nejkrásnějších okamžiků našeho života,“ popsal cíl celého projektu jeho režisér Radovan Síbrt.

„Chtěli jsme ukázat, že není důvod obávat se porodnice, že i tady mají matky své soukromí a osobní přístup,“ upřesnil přednosta kliniky. O tom, jak se to všem aktérům podařilo, se můžete přesvědčit už ve středu od 21:35 hodin na TV Nova.

Diváci se mohou těšit na zajímavé příběhy rodin, které prožívají – každá jinak – silné období jejich života. Jak přistupuje k porodu například ošetřovatelka telat, která vyrostla na statku, má velký respekt k přírodě a nevidí rozdíl mezi lidským a zvířecím porodem? Jak těžké je vyrovnat se s tím, že děti budou muset vyrůstat bez prarodičů, kteří se nechtějí smířit se svou snachou? A co na sebe prozradí maminka při porodu pod vlivem rajského plynu? To vše čeká na diváky už v první epizodě dokumentární reality show Malé lásky.

Podívejte se na trailer dokureality

„Z pořadu čiší, že desítky nainstalovaných kamer už personál ani rodiče takřka nevnímali, ale také že tvůrci nešli po senzaci. Intimní záběry jsou decentní, bez drastických detailů,“ to je překvapivě pozitivní hodnocení recenzentky Mirky Spáčilové na serveru iDnes.cz.


Souhlasíte s hodnocením? Jak se vám líbil první díl? Šli byste do toho? Svěřte se nám v diskuzi pod článkem nebo na Facebooku.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist