Mimi LIVE! Josífek: Už rok s námi

Josífkovi je sice teprve pět měsíců, ale vlastně jsme teď slavili jeho první narozeniny. Říkáte si, co blázníme? No, je to přesně rok, co jsem zjistila, že jsem těhotná. Pamatuju si to přesně.

Je půl páté ráno, 12. června 2009. Jdu na záchod a ještě celá rozespalá si jen tak pro jistotu dělám těhotenský test. Je negativní, ale nečekám doporučený čas, test odkládám a jdu si zase lehnout. Po snídani se jdu na test ještě jednou podívat. Stojím v koupelně, zírám na něj a nevěřím svým očím. Je pozitivní! Srdce se mi rozbušilo, pocity mám smíšené. Zaplavuje mě vlna radosti, ale objevuje se i strach a otázka: „Proboha, jak to všechno zvládnu?“ Chtěli jsme další děťátko, ale nečekali jsme, že to vyjde hned napoprvé.

Manžel je vědma

Manžel jakoby opět nějakým šestým smyslem moje těhotenství poznal. To on mě nabádal, abych si ten test ráno udělala.
Je to přesně rok, co jsem tuto radostnou zprávu zjistila. Pamatuji si to proto, že v ten den měl zrovna manželův táta narozeniny. A tak dostal jako dáreček oznámení, že bude mít další vnouče 🙂

A co vaše drahé polovičky, poznali na vás těhotenství dřív než vy samy?

Malý cestovatel

Náš Josífek se naučil cestovat. O autu nemluvím. Hrozně ho baví cestovat „na vlastní pěst“ – po vlastní postýlce :-).

Zrovna dnes v noci. Byly asi čtyři hodiny ráno, když si malý usmyslel, že nebude spát. Většinou prospí celou noc, ale dneska se rozhodl, že bude cestovat.  Po kojení jsem zhasla lampičku a zachumlala se do peřin. Už jsem se začínala propadat do slastného spánku, když mě probralo Josífkovo vztekání. Odcestoval na úplný kraj postýlky, kde uvízl napříč. Nožičky mu koukaly z boku postýlky a ručkama objímal mantinel. Přesouvá se takhle často i přes den. Přestane ho to bavit v okamžiku, kdy už není kam dál. To se pak začne vztekat a volat mě, abych ho vysvobodila.

Uf, ta vedra

Za poslední dny nám všem dalo to tropické počasí docela zabrat, že? My tedy venku nemůžeme skoro vydržet a tak průběžně zalézáme do domu. Obzvláště Pepíček v tom horku ne a ne usnout. Usínání bylo peklo jak přes den, tak hlavně večer, kdy bylo v ložnici strašlivé vedro. Nakonec většinou zabralo přiložení k prsu. Vždycky tomu ale předcházelo pořádné vztekání a pláč, až se malý odtahoval od prsa a já měla strach, že mu najednou nechutná. Ale byla to naštěstí asi jen únava a podráždění z horka.

Jaké máte fígle na zvládnutí vedra vy?

Čepička ano nebo ne?

S těmi vedry přichází stále dokola otázka „Je bezpodmínečně nutné, aby měly malé děti na hlavě v létě čepičku?“ Určitě ano kvůli sluníčku, ale když miminko leží v kočárku nebo je ve stínu?

Odpovídá MUDr. Martin Gregora:

Není to nutné. Čepička je nutná na ven u novorozence, protože ten má nedokonalou termoregulaci a kůží hlavy ztrácí značné množství tepla a energie. Ale pro čtyřměsíční dítě to neplatí. Když je teplo nebo dusno, dítěti v čepičce se mohou objevit na čele anebo v obličeji potničky.

Iva


Jsme „taková normální rodinka“ Stuchlíků: já Iva (26), můj muž Josef (29), dcerka Stázinka (1,5) a teď i malý Josífek (* 21. 1. 2010). Budeme se s vámi v projektu Mimi LIVE! dělit o naše radosti i starosti z prvního roku života našeho syna.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist