Muchlinka z Bublinkova pomáhá dětem a maminkám zpracovat emoce

Každá máma někdy zatoužila mít nějakého pomocníka, který by jí pomohl ztišit dětský pláč nebo na chvilku dítě zabavit, když si potřebuje nutně odskočit. Dětská hračka Muchlinka, však nabízí ještě další přidanou hodnotu. Za pomoci pohádek z mořského světa pomáhá dětem zpracovat jejich emoce a vyrovnat se s různými životními událostmi.

51615238_373482536784038_2205712619870879744_n-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: Muchlinka.cz

Svět se zásadně změnil a je třeba změnit vzdělávání a výchovu současných dětí. V současném světě uspějí jen ty jedinci, kteří budou dostatečně připraveni a také dostatečně kreativní, aby uměli na tuto rychle se měnící realitu reagovat. Abychom to dokázali, je třeba v dětech probudit ZVĚDAVOST, která je hybnou silou výsledků. A přesně toto je cílem projektu MUCHLINKA: Dětská hračka s příběhem. „Našim přáním a cílem je předat dětem takové hodnoty, které budou podporovat jejich myšlenkový a vnitřní svět. Jako způsob předávání těchto hodnot a dovedností jsme zvolili VYPRÁVĚNÍ PŘÍBĚHŮ,“ vysvětlila autorka projektu Petra Kamelandrová.

Kdo je Muchlinka a co umí?

Chobotnička Muchlinka je vyrobená z hebkého zdravotně nezávadného postřiženého froté, které se používá pro výrobu kojeneckého prádla, vycpávkou je pružné duté polyesterové vlákno. Lze ji prát na 30 °C a vhodná je i pro alergiky. Jde o hračku vyrobenou v Česku a může se též pochlubit certifikátem nezávadnosti, je vhodná už pro novorozence, takže může děti provázet celým jejich dětstvím. Mohou ji žmoulat a žužlat podle své libosti. „Pokud si Muchlinku necháte pár nocí u sebe, nasaje vaši přirozenou vůni a miminko se pak snáze uklidní a cítí se v bezpečí,“ prozradila autorka jeden tip pro lepší „účinnost“ hračky.

Chobotnička je ale také hlavní hrdinkou pohádkové knížky. Žije u svého dědečka krakena Evžena v hlubinách Bublinkova a společně se svými kamarády zažívá příhody z běžného lidského života zasazené do prostředí oceánu, ve kterých se mohou najít jak děti, tak i dospěláci. „Tím, že se mohou děti s plyšovou hračkou ztotožnit, si získáváme jejich důvěru. Díky tomu jsou pak děti ochotné naslouchat jejím příběhům, v nichž jim předáváme takové hodnoty, které podporují jejich myšlenkový a vnitřní svět,“ popsala záměr knížek autorka všech Muchlinčiných příběhů Hana Šormová. Pohádky ještě vhodně doplňují zpěvné říkanky od Lenky Talavaškové.

První uživatelky jsou nadšené i z toho, že jim Muchlinka pomohla „přežít“ náročné období prořezávání prvních zoubků. „Na Muchlince jsem udělala na dvou chapadlech z šesti uzlík a dala ji takto dcerce Aničce, když byla protivná při růstu zoubků. Žmoulala a žmoulala, až bylo celé chapadélko oslintané. Místy to vypadalo, že ho snad chce překousnout. A já si v tu chvíli uvědomila, že je doma najednou ticho. Takové, které už tu dlouho nebylo,“ byla fungováním hračky nadšená Alena z Benešova. Ta si rovnou pořídila dvě Muchlinky. Tu starší pro svého syna Toníka, který si z ní rovnou udělal kamarádku a svěřuje se jí, když si chce povídat a maminka se zrovna věnuje mladší sestřičce.

Toníkovi se moc líbí Muchlinčiny pohádky, které mu maminka čte před spaním. „Vždy před spaním si vyprávíme o dobrodružstvích, které Muchlinka zažila a často najdeme podobnost s něčím, co jsme sami prožili během dne. Jako tuhle, kdy se Toník na výletě tak zabral do pronásledování včelky, že mi zmizel úplně z dohledu. Nebo když u nás byl na návštěvě jeho kamarád a stále mu vyprávěl, že on má doma lepší hračky. Tato témata jsme totiž našli i v Muchlinčiných pohádkách, tak jsme si o tom pak mohli se zaujetím povídat. Když to shrnu tak nám Muchlinka do života přinesla více klidu a obdařila nás společnými chvílemi, kdy jsme všichni spokojení,“ chválí hračku Alena.

Chcete mít taky Muchlinku doma?

Muchlinku si můžete objednat na webu, kde se také o ní a celém projektu dozvíte více. Muchlinčiny příběhy jsou v současné chvíli k dispozici ve formě ebooků. Avšak autorky projektu vědí (i ze své mateřské zkušenosti), že dětská knížka v tištěné podobě obohacuje nejen dětský pokoj, ale celý dětský svět. Chcete-li si spolu s dětmi číst zábavné příhody z Bublinkova doprovázené nádhernými bohatými ilustracemi od Denisy Pospíšilové i na papíře, podpořte jejich kampaň na stránkách nakladatelství Pointa Publishing, s.r.o. Právě na stránkách nakladatelství si můžete výměnou za přiměřenou finanční podporu pořídit cenově výhodný balíček Muchlinky s ilustrovanou knížkou pohádek.


Mgr. Petra Kamelandrová: autorka a ředitelka projektu

Vystudovala magisterský obor Geografie a regionální rozvoj na Přírodovědecké fakultě Ostravské univerzity, poté také pedagogiku a psychologii pro učitelství na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. „Tvořím… Inspiruji… Vyzývám: Najděte život, který vás bude bavit… K tomuto projektu mě vedla vlastní touha po vzdělávání sebe i druhých. Jako máma malých dětí jsem objevila sílu rodičovského působení, a tak vznikla touha vytvořit projekt, který by pomáhal rodičům ukazovat dětem, jak nalézt to nejlepší pro svůj život. Vnitřně jsem také vždy cítila, že můžu pozitivně ovlivnit a měnit osudy těch, kteří vzešli z nevyhovujících rodinných poměrů a kteří se sobě tak nějak ztratili. Domnívám se, že jim můžu pomoci najít a vytáhnout to nejlepší z nich na svět a oni pak budou moci žít smysluplnější život. Směr je jasný – realita je totiž generována zevnitř ven…“

Ing. Mgr. Hana Šormová: autorka a spisovatelka pohádek o Muchlince

Vystudovala dvě vysoké školy se zaměřením na matematiku, informatiku a ekonomii. Svou lásku ale našla v cestování a psaní. Aktuálně se těší ze synka Adámka. Živí se jako blogerka/copywriterka na volné noze. „Jsem žena dvou vášní – cestování a psaní. Svou prací motivuji a ukazuji dalším ženám, jak pomocí psaní získat svou svobodu – na děti i cestování. Děti považuji za malé kouzelníky a učitele, proto mě baví dětské projekty, které mají hlubší přesah. Psaní pohádek pro nejmenší, které jim obohatí vnitřní svět, je něco, co ke mně přišlo v životě samo a já se v tom nalezla.“

3.6.2019 3:31

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist