Nejlepší ochrana po mamince?

Z názvu to možná vypadá, že se budeme bavit o bezpečnostních opatřeních v bytě, chůvičkách, zábranách nebo jiných vymoženostech, které mají dnešní maminky k dispozici, aby své děti uchránily před číhajícím nebezpečím. Naše pozornost se ale zaměří na něco jiného…na dětskou křehkou kůži.

Kůži, která je ve srovnání s tou naší 2-3x tenčí, její ochranný hydrolipidický film je nedostačující, stejně tak mazové nebo potní žlázy nejsou ještě dostatečně vyvinuty. Dětská kůže je tak snadno náchylná k podráždění, zčervenání, vysoušení a v nejhorším případě i ke vzniku infekce. Ale před narozením je to trochu jinak.

9 měsíců je miminko chráněné v maminčině bříšku, roste a vyvíjí se. Jeho kůže, která tvoří první ochrannou bariéru před vnějšími vlivy, se postupně vyvíjí, buňku po buňce. Kůže jej bude chránit po celý jeho život. Kromě této ochrany je kůže pokryta přirozeným biofilmem nazývaným vernix caseosa (mázek), který je složen hlavně z vody a tuků a izoluje dětskou kůži od vodního prostředí, které jej obklopuje (plodová voda).foto_kit_bebe1-1101x619.jpg

Nedávný výzkum ale objevil, že vernix je také složen z malých molekul, nazývaných defensiny. Mají ochrannou roli a konkrétně chrání kůži před mikroby. Po porodu je dětská kůže ještě stále chráněná vrstvou vernix caseosa. Chrání ji před vnějšími vlivy, jako je chlad, vítr a smog. A defensiny ji chrání před bakteriemi. Zhruba za týden ale tento biofilm zmizí a nezralá dětská kůže se tak stává zranitelnou vůči okolnímu prostředí. Vzrůstá riziko podráždění, vysoušení a infekce.

klorane.jpg

I přes veškerou láskyplnou péči bude maminka potřebovat společníka, který jí pomůže chránit křehkou a nezralou pokožku jejího miminka. Francouzská dermokosmetická značka Klorane Bébé přišla po 5letém výzkumu s exkluzivní přírodní inovací – PHYSIOCalenduline® (spojení měsíčku lékařského a aminokyseliny isoleucinu).

Toto patentované složení obnovuje přirozený biofilm, posiluje kožní bariéru, a zároveň hraje roli aktivátora defensinů, přirozeně přítomných v dětské kůži. Chrání ji před bakteriemi v případě vnější agrese, takže kůže bude méně náchylná k zčervenání, podráždění a vysoušení. Účinek PHYSIOCalenduline® byl testován in vitro a stejně tak proběhly i uživatelské testy, kdy rodiče dětí hodnotili spokojenost s novými přípravky. Výsledek 97% spokojenost hovoří za vše.

klorane_2-1101x619.jpgV současné chvíli můžete v lékárně zakoupit 2 přípravky Klorane Bébé s PHYSIOCalenduline® – Jemný pěnivý gel na tělo a vlasy a Hydratační krém na obličej a tělo. Gel neobsahuje sodium laureth sulfát a je ještě více šetrný k dětské kůži a očím – 100% neštípe v očích! Jemně myje a přitom nevysouší, snadno se oplachuje a vlásky se dobře rozčesávají. Krém účinně a dlouhodobě hydratuje: dokonce i po 6h od nanesení o 39%. Rychle se vstřebává, nelepí a nezanechává mastný film! A navíc neobsahuje fenoxyethanol.

V říjnu se ke krému a gelu připojí limitovaná edice – Čisticí micelární voda bez oplachování, kterou snadno a bezpečně očistíte pokožku miminka bez použití vody a třeba i svůj make up. Pokud si chcete všechny novinky nejdříve vyzkoušet, pořiďte si nejdříve testovací balení všech 3 přípravků za 99 Kč.

Značka Klorane Bébé je k dispozici v partnerských lékárnách, jejichž seznam najdete na www.klorane.cz.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist