Jak po letech zažehnout jiskru?

Jste spolu už nějaký ten pátek a jiskra pohasíná? Hormonální smršť, jak ji známe na začátku vztahu je v nenávratnu, přesto vášni v dlouhodobém soužití nemusí nutně zvonit umíráček. Aplikujte tyto zlaté rady a nuda v ložnici vezme za své!

par_v_perinach-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock

I když jste maminka na plný úvazek, myslete na to, že jste také manželka a partnerka. Drahého rozhodně nestavte na druhou kolej, následky by na sebe totiž nenechaly dlouho čekat.

„ Po x letech v manželství všichni víme, že to už dávno není jako na úplném začátku. Vztah se vyvíjí, starosti i povinnosti přibývají, avšak intimní radovánky u nás nechybí,“ svěřuje se Denisa (36).

 

Najděte si čas

Sama na sebe, na manžela, na vaše touhy a přání. Neostýchejte se zaúkolovat starší potomky, požádejte partnera o pomoc v domácnosti a tu a tam pošlete malé andílky na víkend k babičce s dědou. Zcela bez výčitek. Udělejte si radost smyslnou vůní, pořiďte si nový kousek do šatníku, zapovídejte se s kamarádkou nebo si konečně splňte to, o čem už dlouho sníte. Ženy, které nezapomínají samy na sebe, definuje spokojenost, zdravá míra sebevědomí a radost ze života z nich přímo čiší. Necítí se unaveně, nepodléhají frustracím, zkrátka září. Pokud se pravidelně cítíte pod psa, pravděpodobně je čas na změnu. Nečekejte na zítřek ani na nový rok, začněte nejlépe hned.

Randěte

Po dvou letech prvotní poblouznění opadne a začíná další etapa vztahu. Staví na hloubce, důvěře a lásce. Ano, jsou to přesně ty esence, které jsou pro rodinu nejzásadnější. Kdysi jste tady byli jeden pro druhého, ruku v ruce jste se procházeli, psali si milé textovky, polibky střídaly objetí a o večeře a vzájemná překvapení nebyla nouze. Zkuste to znovu. Zarezervujte si stůl v oblíbené restauraci, jděte si zablbnout na pouť, chtějte spolu trávit čas. Společné zážitky násobí intimitu a disponují omamnou esencí – umí sbližovat. Poslední dovolenou jste trávili v Českém ráji pod stanem a jak vám bylo nádherně? Proč to nezažít znovu a nemusí zůstat jen u toho. Změňte lokalitu a vyrazte se stereotypem dveře.

Buďte neodolatelná

Vytahané tepláky, mastné vlasy a neforemné triko. Pohled na zanedbanou ženu žádného muže nenadchne. Vizáž utahaného puťky domácí pošlete k šípku a naučte se hýčkat. Šik účes, pravidelná péče o pleť, lehoučký make-up, šaty nebo přiléhavý top udělají své. Budete se cítit jako královna a stejně tak k vám drahý bude přistupovat. Nemluvě o tom, že milostný apetit se přihlásí o slovo.

Komunikace jako základ

Tam, kde schází, nefunguje vůbec nic. Bavte se jak o důležitých tématech, tak maličkostech, které se vám během dne připletly do cesty. Plánujte, vzpomínejte a smějte se spolu a nahlas. Pošeptejte partnerovi, co vás v posteli láká, jaká jsou vaše nejtajnější přání, zkrátka a dobře zahoďte stud.

Vyzkoušejte nepoznanou stránku rozkoše

Po letech ve vztahu jiskra možná ustupuje, nicméně důvěra a pocit sounáležitosti se stupňují. Čerpejte z těchto výhod, zkoušejte nové polohy, milujte se jinak, než máte ve zvyku. Okoukané video pro dospělé vyměňte třeba za lechtivý časopis, za účinný startér rozkoše se pokládají erotické romány či filmy s líbivou zápletkou, alespoň ženy je milují. Přijděte znovu na chuť orálnímu sexu v aktivní či pasivní roli, střídejte milostné pozice, buďte iniciativní a hravá přesně tak, jak to sama cítíte.

Poznejte to, co máte ráda

Abyste v sexu dospěla ke zdárnému vrcholu, musíte vědět, co máte ráda. Ve chvíli, kdy děti uložíte ke spánku a mužský odejde na noční, využijte volného prostoru a objevujte kouzla autoerotiky. Mysl stimulujte rozkošnými představami, hlaďte se na citlivých místech po těle, přidávejte na intenzitě a mapujte erotogenní zóny. Partnerovi můžete poslat všeříkající textovku, budete-li odvážná, tak i nějaký ten pikantnější snímek. Cosi budeme povídat, pánové jsou vizualisté, hravé a zlobivé ženy milují. Ke spokojenosti jim stačí opravdu málo.

2.4.2020 4:30 | autor: Lenka Zelnitiusová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist