Orgasmus ženy

Ženský orgasmus je neustále obestřen jakýmsi tajemstvím. Není tak přímý a zřetelný, jako mužský. Až 8 % žen orgasmu nedosahuje nikdy, 17 % v menšině styků, 21 % dosahuje orgasmu asi v polovině styků, 28 % ve většině a 27 % vždy nebo téměř vždy (Weiss, Zvěřina: Sexuální chování v ČR – situace a trendy, 2001). Mnoho žen tedy k orgasmu nedochází tak často či tak lehce, jak by chtěly. Orgasmus ženy není tak snadno dosažitelný jako orgasmus muže. Mnoho žen se dosahování orgasmu musí naučit. Tento článek by měl sloužit jako inspirace, co všechno je možné udělat, aby orgasmus u ženy nastal. Nebudeme se tedy zabývat situací, kdy žena s orgasmem problém nemá.

Příčin, které způsobují, že žena nemůže dosáhnou orgasmu, je mnoho. Jeden z faktorů je, že žena projde velmi puritánskou výchovou či výchovou s mizivým množstvím informací o sexualitě či o fungování lidského těla vůbec (což ale tolik problémů nedělá – od čeho jsme měly kamarádky a spolužačky? Navíc dnes už mladé ženy absolvují sexuální výchovu na školách běžně.). U některých žen dosahování orgasmu komplikuje skutečnost, že u ní došlo v dětství či mládí k nějakému sexuálnímu traumatu. Nemusí to vždy být znásilnění. Někdy zapůsobí v citlivém věku pouze nevhodné poznámky či narážky mužských příbuzných.

Dále sexualitu komplikují různé předsudky, které si mnoho žen vůbec neuvědomuje a bere je jako „ta správná tvrzení“. Nejčastěji zaznívají moudrosti jako: žena sex nepotřebuje, potřebuje vztah orgasmus je věc chlapů muži mají rádi jen štíhlé. Tyto vlivy pak mohou způsobovat strach či stud něco si v sexu vyzkoušet.

Sexualita je ve většině případů záležitost partnerská, a tím se dostáváme k další oblasti možných nesouladů. Neřešené partnerské konflikty, nevyřešený nesoulad v rozdílné chuti na sex, stud, strach a další se podílejí na kvalitě sexuálního soužití partnerů.

Všechny výše zmiňované příčiny a jistě i mnohé další jsou v zásadě záležitostí psychiky ženy či jejího vztahu s partnerem. Na tyto příčiny je velmi obtížné poskytnout obecné rady či odpovědi. Ve většině případů je velmi přínosná konzultace s odborníkem (psychoterapeut-psychiatr či psycholog, sexuolog, partnerský poradce).

Existují však ženy, u kterých je příčina neznámá a nelze ji přesně identifikovat ani po dlouhé terapii (nepoznají orgasmus během života vůbec a jsou se svojí sexualitou vlastně spokojené). Ve chvíli, kdy je alespoň částečně odstraněn některý z psychických bloků, je možné se zabývat tělesnou stránkou věci.

Nácvik: 

1. Užitečné je začít autoerotikou – masturbací – a prozkoumáváním vlastního těla. Někdy pomůže použít zrcátko, ve kterém si žena může své pohlavní ústrojí prohlédnout. Pro mnoho žen je to poprvé v životě, a i když jsou u toho zcela samy, stydí se. Během masturbace se dotýkáte okolí rodidel, klitorisu, můžete zasouvat prst či více prstů do pochvy. Je možné použít i různé sexuální pomůcky, jen je potřeba dbát na jejich bezpečnost. Důležité je využít fantazii. Během prozkoumávání svého těla žena zjistí, co jí vlastně dělá dobře a co jsou naopak podněty nepříjemné. Může to být hlazení celou dlaní či prstem, manipulace jedním prstem na klitorisu a zasouvání druhého do pochvy, pomalu, rychle, silně, slabě. Možností je nepřeberné množství.

2. Před společným nácvikem je dobré si uvědomit tři důležité zásady:
a. Není potřeba dosáhnout orgasmu při každém milování.
b. Orgasmu se nemusí dosáhnout pouze při souloži.
c. Simultánní orgasmus obou partnerů je velmi vzácný.

Ve chvíli, kdy žena ví, co jí dělá dobře, může to naučit svého partnera. Partner by se měl nechat vést. Nejprve je možné zkusit dráždění pouze hlazením či orálním způsobem (ústy), je možné střídat klitoridální (dráždění klitorisu-poštěváčku) a vaginální (poševní) dráždění nebo obě kombinovat.

Nejšikovněji se při souloži dosáhne orgasmu, když se napodobuje způsob, jakým žena masturbuje. Tedy má-li žena při masturbaci nohy u sebe, je vhodné nalézt polohu při souloži, kdy je má u sebe, pokud naopak od sebe, hledat polohu jinou. Pokud ji vzrušuje kombinace dráždění klitorisu a pochvy, je možné, aby po zasunutí penisu partner hladil ženin klitoris rukou, nebo aby si jej hladila sama. Některou ženu vzrušuje zasouvání penisu velmi pomalé a postupné, jinou zase rychlé a hluboké, či jiná kombinace.

Můžete nechat svého partnera vyzkoušet takzvanou „pistoli“. Nejprve partner začne dráždit prostředníčkem a posléze přidá palec pro dráždění klitorisu. Nechte potom svého partnera také zaměstnat ukazováček. Malíčkem se pak můžete nechat hladit v oblasti hráze. Na závěr pak může ještě orálně stimulovat klitoris. Mějte na paměti, že vše musí neustále uspokojovat, pokud se Vám kdykoliv přestane líbit co partner dělá, měla byste dát jasně partnerovi najevo, jestli má pokračovat ne.

3. Nácvik by měl být postupný a partner spolupracující. Je vhodné nejprve vytvořit s partnerem dohodu a oddělit nácvik od „plnění manželských povinností. “. Jeden den mohou s partnerkou nacvičovat a další den může být uspokojen pouze partner, například orálně. Nácvik by měl začínat vzájemným hlazením bez nutnosti souložit a hlavně bez nátlaku a spěchu na dosáhnutí orgasmu hned při prvním nácviku. Při dalším tréninku je možné vyzkoušet jednu z poloh. Důležité je vyvolat atmosféru, která oběma vyhovuje, ztlumit světlo, zvolit postupné odhalování.

Stud je velký nepřítel orgasmu. A jeho největším nepřítelem je nedostatek lásky.

19.3.2009 7:14 | autor: Kateřina Hollá

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist