Syn žárlí na sestřičku, poradíte mi?

VÁŠ PŘÍBĚH Nevím si rady se svými dvěma dětmi. Anežce jsou tři měsíce a Tomáškovi čtyři roky. Tomášek se na Anežku hrozně těšil. Když byla v bříšku, pořád mi ho hladil a pusinkoval, chtěl ale bratříčka.

Když jsme přišli z porodnice se sestřičkou, ani se na ni nepodíval a okamžitě začal žárlit. Možná by žárlil i na kluka, nevím.

Každopádně o sestru nejeví vůbec zájem, trucuje, zavírá se sám v pokoji a dokonce jsem ho přistihla, jak ji jednou plácl, aby brečela a já se zlobila. Samozřejmě jsem mu vynadala a náš vztah se ještě zhoršil.

Manžel mi říká, že ho to přejde, že se mu musíme věnovat stále víc a on pochopí, že ho za Anežku nechceme vyměnit. Jenže já mám strach, aby jí vážně neublížil, snažím se je pořád hlídat a sbližovat, ale asi je to chyba.

Uvažuji, že ho vezmu k dětskému psychologovi. Úplně mi to kazí dojem z nového miminka.

Bojím se, že se nebudou mít nikdy rádi.

Nemáte s tím někdo zkušenost? Pomůže čas, nebo mu mám malou svěřit „na hlídání“ aby se cítil důležitý? Bojím se ale o její bezpečí. Poradíte mi?

23.8.2010 5:40 | autor: Redakce Babywebu
Více o tématu: porodnicevztah

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist