Otázky a postřehy k 6.-13. tt

  • Toto téma obsahuje celkem 36 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 12 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (z celkem 36)
  • Autor
    Příspěvky
  • #841969
    Anonym
    Neaktivní

    Nevolnost v prvním trimestru: Ve vedlejším vláknu se někdo ptal, jestli je normální, když se těhulce nedělá špatně. V jednom článku tady na babywebu jsem se dočetla, že to souvisí s množstvím toxinů v těle. Vzhledem k běžným stravovacím zvyklostem je tedy obvyklé nevolnosti pociťovat a případně i zvracet. Ale pokud jste jedly dost vlákniny nebo se i jinak pročišťovaly, vůbec vám špatně být nemusí. Mě se nevolnosti objevily až v souvislosti s přemnožením kvasinky. :S Při jejím odumírání se uvolňují toxiny, tak nejspíš proto. Ale když už je kvasinka pod kontrolou, i nevolností ubylo (a už nemusím jíst při sebemenším náznaku nevolnosti).

    #841970
    Anonym
    Host

    Bývám hodně unavená a odpoledne a večer mívám zvýšené teploty (obvykle 37,2). Prý je to normální a souvisí s hladinami hormonů. Po 10. tt by se to snad mělo začít zlepšovat. Tedy doufám. Máte s tím někdo zkušenost?

    #841971
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky, jj já taky mela teploty – presly mne tak nekdy okolo toho 12 tydne, ale zle mi je porad, at rano ci vecer8-| ale teploty jsou normal, meni se hladiny hormonu, tak neboj a drzim palecky pa

    #841972
    x xpavlinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky… Teprve v pondělí jsem si dělala těhotenský test, kde se mi objevily //. Takže je to 5 dní, co vím, že jsem těhotná. Testy jsem si raději dělala 3, jeden v pondělí, druhý ve středu a třetí dnes. Na každém testu byla druhá čárka intenzivnejší. Vůbec nemám ale žádné příznaky těhotenství. Děsím se toho. Jednou jsem již těhotná byla, mé těhotenství bylo zamlklé a já musela podstoupit revizi dělohy. Mám velký strach, že to, že nemám žádné obtíže, je špatné. Měl jste někdo počátky těhotenství takto poklydné bez jakýchkoliv obtíží??? Naopak, cítím se lépe než kdy předtím 🙂

    #841973
    v Veru
    Registrovaný uživatel

    Pavli, já jsem poznala, že jsem těhotná až když se nedostavila menstruace. Nevolno mně začalo být až tak v 5. týdnu a prsa začala bolet a nelívat se až v 7 tt. Takže příznaky těhotenství nemusíš ani vnímat a může být všechno naprosto v pořádku 🙂

    #841974
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    Ja taky kdyby nebylo testu a UTZ tak bych vubec nevedela ze jsem tehu, a celou dobu to bylo bez problemu, Lucinka ma ted 13 mesicu. Neboj Pavlinko 🙂 Jita

    #841975
    s Klok
    Registrovaný uživatel

    Mě se začalo dělat špatně až v 7. týdnu. A během následujících 6 týdnů jsem zvracela všehovšudy pouze 4x. Jen dokud mi nedošlo, že můj zvyk pít, když mám hlad, se teď moc nevyplácí. Nevolnost není povinný příznak těhotenství.

    #841976
    m markéta5
    Registrovaný uživatel

    Ahojky všem, jj povinné to není, já jsem v 6.-7. týdnu a musím zaklepat, že jsem ještě ani jednou nezvracela 😀 , ale stává se mi, že v noci se budím pro velký hlad, z kterého mi je až na zvracení, ale stačí, když si k postely dám pár piškotů a vše je zažehnáno… Tak vám přeji hodně štěstí a ať mimísci pěkně rostou…

    #841977
    s Klok
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    všude možně na netu čtu, že lékař těhotenství potvrzuje ultrazvukem. Nemusí to být pravda! Stačí totiž odběr krve, kde zjistí hladinu hormonu hcg. Když by šlo o mimoděložní, hodnoty by byly nižší. Navíc by žena měla velké bolesti a špinila až krvácela (v 7.-9.tt). V takovém případě se samozřejmě nesmí váhat a okamžitě jet na gyndu nebo na pohotovost. Na UZ se prý stejně nemusí mimoděložní bezpečně poznat. A navíc … UZ v těhotenství … nebyla sice prokázána jeho škodlivost, ale ani neškodnost!!! Ano, miminka se po něm rodí živá, ale případnou souvislost s civilizačními chorobami nebo poruchou pozornosti nikdo vyloučit nemůže. Ale to jsou jen možnosti, dohady. Na http://www.miminka.cz o tom paní píše lépe než já.

    #841978
    s Klok
    Registrovaný uživatel

    Ahoj skoro-maminky,
    v předchozím příspěvku jsem sice uvedla hezky znějící adresu, ale vůbec to nebyla ta, kam jsem Vás chtěla odkázat. Ta paní se jmenuje Zdenka Pšeničková a ta stránka je tady: http://zdenka.psenickova.sweb.cz/maminky.htm – tu předchozí stránku ani neznám.

    #841979
    Anonym
    Host

    Ahoj,jsem tu nová,9 týden dvojčátka.Mám už 2 děti,nikdy mně špatně nebylo,bohužel teď mám pořád problém ze žaludkem stale vodě:P .Ale na učila jsem se ráno snidat bebe sušenky a ranní nevolnost je o trochu lepší.Těhulenky,přeju aby jste to vydrželi do 12 týdne a doufám že všechno to špatné skončí a budeme si užívat krásu těhotenství.:D

    #841980
    Anonym
    Host

    Ahoj, jsem teprve ve dvanáctém týdnu – zpočátku v pohodě, blinkání a nevolnosti mi začaly okolo čtvrtého týdne. Doufám, že se to fakt zlepší, u první holky jsem blinkala celých 9 měsíců!!! Ráno, večer, prostě pořád… +o(

    #841981
    z zdenicka.ch
    Registrovaný uživatel

    Ahoj těhulinky, jsem v 7.týdnu s druhým miminkem, doma mám už 20timěsíčního kluka. Já jsem příznaky u tohoto těhotenství pozorovala asi týden po oplodnění (tzn.přes týden před MS), říkala, jsem si že je to tím, že se třeba víc pozoruju a že si to přeju aby to bylo těhotenstvím, no a ono bylo. Začly mě bolet víc bradavky, začla jsem být unavená, teplotu jsem také měla a mám doteď a začla jsme být i náladová a popíchavalo mě malilinko v podbřišku. Teď jsme pořád unavená a teplotu mám okolo 37, taky je mi blivno, ale když se najím je mi líp 🙂 No a začly se mi mastit víc vlasy…néééé. V prvním těhotenství jsem měla naopak vlasy krásně husté a nehty mi ztvrdly, že jsem je konečně měla delší a nelámaly se mi.

    Bambule45 – moje kámoška taky blinkala celých 9 měsíců, ale na druhou stranu jsem jí to záviděla, protože přibrala jen 9 kilo, mě bylo u prvního dobře a o to víc jsem si užívala obžerství a přibrala cca 24 kg. Te´d už se musím hlídat, abych zas nepřibrala, protože mi sice není úplně dobře, ale jídlo mi kupodivu pomáhá proti zvracení 🙂

    #841982
    t tereza p.
    Registrovaný uživatel

    Zdravím všechny těhulky:) jsem 8+5 t.t. a blbě je mi už dva týdny snad denodenně v kuse:-)) Chodím do práce na 12 hodinovky a navíc mi paní doktorka zjistila hypofunkci štítné žlázy, takže únava,únava,únava:-(( Doufejme, že fazolka tohle všechno překoná a za měsíc už bude všechno lepší a lepší. Všem, co bývá špatně doporučuju zkusit zázvorový čaj v lékárně s příchutí pomeranče- pokud si chcete alespoň dvě hodinky užít bez nevolností:-D Držte se všechny papa

    #841983
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Zdravím,
    já jsem teď 5+2 a je mi zatím dobře, až na virozu ale ta se k tehu nepocíta, kdybych nevidela „smouhu“ na UTZ tak nevěřím, protože s dcerou (21měs) jsem zvracela ještě před nedostavení menstruace a prsa mě bolela tak že jsem musela při chůzi ze schodu si je držet. Teď vůbec nic. Proste každý těhu je jiný, někdo zvrací furt někdo vůbec.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (z celkem 36)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist