říjen 2012

  • Toto téma obsahuje celkem 55 odpovědí. Do diskuze (8 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 10 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 11 příspěvků - 46. až 55. (z celkem 55)
  • Autor
    Příspěvky
  • #845194
    Anonym
    Host

    ahoj holky tehulky maminky,tak jak se vyviji vase zlaticka? Ja byla vcera na genetickem a echo ultrazvuku,miminecko se vyviji dobre a je to Terezka tak mam velikou radost protoze jsem po holcice moc touzila.
    Barbucha:to me moc mrzi takova hloupa nehoda,me se to stalo na konci prvniho tehu v autobuse ale nic se mi nestalo nicmene me to poucilo a davam si na to pozor, ale ted jsme taky v nemocnici se synem na infekcnim syn ma prujmy a shodou okolnosti mame oba narozeniny tak slavime v posteli. Snad nas uz brzy pusti a tobe taky preju brzke uzdraveni a brzy napis jak se citis a co tvoje dvojcatka

    #845195
    b barbucha13
    Registrovaný uživatel

    tak hodně zdraví a štěstí 🙂 to je skvělé! gratuluju k holčičce! a ať se Štěpánek brzy uzdraví. já už jsem zase doma, akorát ta sádra mi zůstala.. 🙂 zatím to vypadá, že budeme mít chlapečka, druhé dítko na nás ukazovalo zadeček, takže nevím, ale asi taky kluk 🙂 a jak se jinak máš? je ti dobře? měj se krásně, pohlaď Terku 🙂

    #845196
    Anonym
    Host

    Ahoj maminky, tak se zase hlásím, cítím se docela dobře, na bolesti v tříslech jsem si už docela zvykla.
    Teď jsem měla na pilno protože můj dvouletý chlapeček Štěpánek měl narozeniny tak jsme dělali velkou oslavu s balónkama a dortem:-) Pekla jsem hned dva dortíky. Jeden krtkův s krtečkem a lopatkou a druhý jako náklaďák s korbou plnou lentilek. Taky jsem mu uháčkovala kukyho a nakoupila látky a budu šít povlečení a zavinovačku pro Terezku. Takže si těhotenství maximálně užívám mám pěkné kulaté bříško a pohodovou náladu a co vy ostatní? Podělte se s námi o své těhu zážitky. Přeji pěkné a pohodové dny všem a zdravím dvojčátka barbuchy:-)

    #845197
    b barbucha13
    Registrovaný uživatel

    teda, ty jsi ale aktivní! ahoj, jsem ráda, že ses ozvala, už jsem si říkala, co se s tebou stalo. téda, vy už to máte úplně jasné, že? Terezka je moc pěkné jméno, takové české, ale dá se říkat i Terry a zdrobněliny jsou také fajn. už se to pomalu blíží, že? já mám úplně obrovské břicho. naprosto k prasknutí. mám strach, že když se hodně nadechnu, že ti „drobečci“ vypadnou. 🙂 co ty, jak jsi na tom? co to milování, už se to zlepšilo? byla jsem na utz, a máme potvrzené, že jedno je na 100% kluk, to druhé se ale ne a ne otočit! ale myslím, že to bude také chlapeček. půjčila jsem si v knihovně nějaké knihy o jménech, ale s manželem jsme nenašli nic, co by nám vyhovovalo. každý máme svého favorita, který se tomu druhému vůbec nelíbí. jak ti je? já se cítím docela dobře, až na to, že mám problémy ohnout se k čemukoli a projít dveřmi 🙂 manžel mě sice uklidňuje, navíc jsem klidná, protože kdyby se něco stalo, ví co a jak (je doktor, sice ne porodník, ale to si nepřipouštím) tak já už musím letět, jdu na véču.. pozdravuj ode mě Štěpánka i Térinku. smekám před tvými aktivitami, dorty musely být naprosto žúžový, také bych si dala 😀

    #845198
    Anonym
    Host

    Ahoj, my už máme jasno od prvního těhotenství, museli jsme tenkrát vyplnit takový formulář do porodnice, kde se uváděly obě jména, tak jsme uvedli Štěpán a Tereza a tak jsme u toho zůstali. Jasně že mě napadá řada nádherných dívčích jmen, ale pokud to není nic výstředního tak si říkám že na tom zase tak moc nesejde, hlavně aby byla zdravá. Moje nejoblíbenější jména už stejně jak na potvoru dostaly partnerovy první dvě děti:-)
    jinak já se cítím docela dobře, proto jsem tak akční. Ikdyž dělám to hlavně jako odreagování a proto, že mě to baví.
    Panečku dvojčata to musí být pupek a do konce ještě tak daleko, já už mám taky bříško, že se občaas nemůžu ohnout, takže si ani neumím představit kdyby bylo větší. A ke všemu kluci:-) no já mít dva kluky a oba po tátovi, tak asi do čtyřiceti zešedivím:-) Ale jinak je to krásné:-)
    No musím běžet čekám kamarádku a ještě budem slavit tak musím nachystat nějaké dobrůtky. pozdravuj ty svoje malé máslíčka jak říká můj muž měly by mít hmotnst tak okolo 250g:-)

    #845199
    b barbucha13
    Registrovaný uživatel

    já už se na ně těším, už se nemůžu dočkat. dobře mi je taky, i když je to docela nápor na záda, ještě k tomu se mi hrozně zvětšily prsa… a jak se jmenují přítelovi děti? ale Terezka je vážně moc pěkné. akorát nevím, co vyplníme my 🙂 asi Bzuka a Ťuka 🙂 manžel říká, že on byl jako dítě hrozně klidný a hodný, tak jsem bez obav 😀 děkuju, pozdravovat je budu, dneska jsou nějací hodní, moc do mě nemlátí. i ty pozdravuj Štěpiho a bříško. jo a chtěla jsem se zeptat, jestli neznáš nějaký šikovný krém na ta prsa, aby tolik nebolela. já je masírovala krémem s heřmánkem, ale třeba na to je něco spešl 🙂 děkuju a měj se moc hezky

    #845200
    Anonym
    Host

    No tak s bolestmi prsou bojuji taky a nic jsem nenašla, ale za to mi opravdu ulevila pevná sportovní podprsenka v přesné velikosti která mi perfektně sedí. To mi opravdu ulevilo a nejen přes den ale i v noci. Větší problém přišel až po narozeni při kojeni, bradavky mi popraskaly a to byla teprve bolest, na to je ale úžasný bepanthen ten si fakt pořiď, využiješ ho jak dětem na dupku, výborně hojí opruzeniny a když si s ním budeš mazat bradavky tak předejdeš tomu popraskání. No záda, o těch mi ani nemluv, a počkej až se bobci narodí a budeš je nosit to teprve bolí záda, já chodila cvičit a plavat a stejně jsem se tomu nevyhla.
    Přítel má syna Matějě a dceru Natálii….ty jména mám vysněné snad od dětství:-) no vy jste manželé, tak možná nebudete muset nic vypisovat, my museli kvůli příjmení, aby mohl mít partnerovo příjmení tak jsme museli na úřad podepsat souhlas.
    Jmen je taková spousta, když jsme vymýšleli tak jsem hledala spíš tak aby to sedělo k příjmení ale jinak se mi líbí třeba Tobiáš, Matyáš, Šimon, Jiří, Jakub,Daniel…říká se že chlap zasel semeno tak jméno má vybrat maminka:-)

    #845201
    b barbucha13
    Registrovaný uživatel

    tak tou poslední větou jsi mě pobavila tak, až jsem se málem počurala! to mi nedělej :DDDD
    děkuji, podívám se i po podprsence i po tom krému. já spím v takovém velkém triku, ale přes den jí asi užiju. nestraš mě! to bude ještě horší?!? ááááá. ne, já na ty záda normálně cvičím, manžel mě drží zkrátka, ono se sice říká, že kovářova kobyla chodí bosa, ale u nás to tedy neplatí. docela často se i kvůli tomu hádáme. nesnáším, když cvičím, snažím se, hrozně se potím, jsem úplně zničená a on potom přijde, chytne mě tu a tady a tiše prohodí: „děláš to blbě, lásko!“ 😀 za to bych vážně zabíjela 🙂 ale teď v těhotenství moc necvičím, manžel mě sice honí, ale kapituluje jakmile se objeví první slzička- to zase ne, přeháním, uznává, že je toho na mě moc. občas mi záda uvolní, ale myslím, že z našich budoucích zlatíček má taky trošku respekt. 🙂

    tak to je docela dost blbý, ale jsou i jiná hezká jména. je to taková hříčka osudu… vycházíš s jeho dětmi dobře? berete si je někdy na víkend? no, nebuď smutná, já ve svatbě takovou důležitou věc nevidím. pro někoho je to třeba fajn, ale já vyznávám teorii, že když spolu máte být, tak spolu budete, a že když byste byli neštastní, tak vás svatba také nezachrání. já jsem manžela dokonce 2x odmítla s tím, že si ho prostě nevezmu 🙂 jo, tvůj přítel ví, že to bude holčička? já to tomu svému neřekla, byl „vyhozen“ od ultrazvuku, tajím to. víš to jen ty a ještě jedna moje kamarádka, která si teď užívá čerstvého prcka. a jestli chceš, můžeš něco vymyslet, když jsi tak akční 🙂 příjmení je Papáček. 🙂

    a jak se jinak máš ty? teda, vážně tě obdivuju, co všechno zvládáš, já jsem ráda, když dojdu nakoupit, pak se sesunu do křesla a jsem schopná usnout. úklid jde stranou, dělám jen ty nejdůležitější věci, jako vaření a žehlení- včera jsem na sebe málem zvrhla žehličku. 🙂 tak ještě jednou děkuju a přeju kupu zdraví, aby vše bylo v pořádku. moc hezky se s tebou píše, jsem ráda, že jsem tu, nejen pro ty rady, ale i pro ten pocit, že se někomu můžu svěřit. díky

    #845202
    Anonym
    Host

    Jeee tak to jsem ráda, že jsem tě pobavila, smích je zdravý a aspoň budeš mít veselé děti:-)
    Taky teď necvičím a ani plavat nechodím protože mám pořád nějaké poševní kvasinky a ten chlór mi na to moc dobře nedělá:-( Občas vyjedu na kole, ale žádné extra tratě jen po okolí s těmi svými miláčky. To je náhodou moc pěkné, že na tebe manžel dohlíží, ona kritika od milovaných se poslouchá nejhůř, ale zato je nejupřimnější. Taky mě bolí záda a to nosím jen jedno máslíčko, takže tě naprosto chápu, že je toho na tebe někdy moc. Ačkoli já krom mááslíčka nosím ještě občas toho dvanáctikilového chlapíka:-) ale když on mě tak krásně objímá a pusinkuje…říká na jíčeko a na čejo, taky na badu a nosik:D je to prostě moje zlatíčko.
    Jo s dětmi partnera se vídáme, ale Matěj je dospělý a Natálka teď měla patnáct, takže už mají svůj život, ale Natka s námi ještě jezdí na dovolené, letos jedem do adršpachu, kdoví třeba je to taky už naposled. A svatba mě netrápí, máme spokojený vztah možná časem kvůli dětem ve školce aby neměli zmatky jinak mě stejně všude oslovují příjmením partnera, protože to příjmení má i syn a já to neřeším.
    Náhodou máte fajn příjmení, pasuje mi k tomu každé jméno které mě napadne. Hrozně se mi líbí třeba Filip, Kryštof, ale pokud jsi na takové klasiky tak Petr, Pavel Michal je taky krásné. No a nebo třeba po rodičích a prarodičích….Já nemám moc ráda tvrdé jména jako Karel nebo Roman,ale tobě se třeba právě tohle líbí, to si musíš vybrat sama:-)
    Já no jsem i nejsem akční, když jsem pro něco zapálená tak akční jsem i přes únavu a bolest, ale zase mám i spoust líných dní. Taky hodně odpočívám to první těhotenství mě tak nezmáhalo jako teď to druhé. To víš než obskáču všechno kolem malého tak jsem docela vyčerpaná, předtím když jsem nechtěla vařit tak jsem nevařila ale teď to nejde, budíček máme v šest ráno ale každý den se děje něco nového, učí se nové dovednosti a nová slovíčka takže je to prostě nádherné, ikdyž občas hodně náročné až se vloudí slzička a pocit že to nezvládnu. Ale to jsou hormony to přejde říkám partnerovi aby se netrápil když mi nějáka ta slza ukápne:-)
    Taky se mi s tebou příjemně povídá, je to takový relax. Moc kamarádek nemám, protože nejvíc času trávím s partnerem a pak s řadou mých koníčků, takže takové povídání je moc prima. Tak opatruj to svoje bříško a taky sebe, nehleď na druhé, hlavnš sama musíš být v pohodě. Hrozně se na ty tvoje dvojčátka těším musíš mi pak poslat fotky tady je můj mail luci.n@seznam.cz, ale můžeš mi klidně poslat i fotky s bříškem ať vím jak to vypadá s dvojčátky:-) A to je konec mého románu:) 😀 musím jít spát tak zatím pa

    #845203
    b barbucha13
    Registrovaný uživatel

    nee, to příjmení je naprosto strašné! 🙂 ale ani to moje nebylo nic moc, manžel říká, že si s ním docela užil… on chodí na fotbal, a chlapi mu říkají Papi, tak už jsem si na to tak nějak zvykla, sžila jsem se s ním, ale stejně znám asi 100 000 normálnějších jmen. no, také se mi nelíbí moc tvrdá jména, a nemusela bych mít anio Honzíka nebo Tomáška, sice to není ošklivé, ale takové „tuctové“. na druhou stranu se mi nelíbí jména jako Samuel nebo Marián. chtěla bych, aby si ta jména byla podobná, jako aby jedno nebylo české a druhé cizí. buď obě, nebo ani jedno 🙂 přemýšlím nad Sebastianem a Benjamínem, nebo Matyášem aTadeášem, jdou z toho i zdrobnělinky a přezdívky. Seby, Sebík, Séba, Basty, Ben, Benji, Mínek, Maty, Máťa, Matík, Táda, Tádík, Tedík… ale líbí se mi i třeba jméno David nebo Kryštof. každé jméno je hezké, když se říká s láskou, ale jká mám strach, že mi ti darebáci jednou vynadají 🙂

    bože, to musí být úplně k sežrání! já chci takýýýý! fotky pošlu, jen co je stáhnu do počítače, nějak nám blbne ta karta. no, ono je to „buzerování“ někdy vážně na nervy lezoucí, ale jinak jsem ráda, že je doktor, protože kdykoliv si na něco začnu stěžovat, už na svém těle cítím jeho obratné dlaně 😀 moc ti tu holčičku přeju, je moc hezké mít páreček. taky bych ještě potom chtěla holčičku, jestli teď budu mít piráty. doufám, že se nám z nich povede vychovat slušňáky. nesnáším rozmazlené děti, které si vždy prosadí to, co chtějí.

    vážně tě obdivuju, já bych teda nikoho neobskakovala 🙂 vypadá to, že je náročné mít děti takhle brzy po sobě…. i s dvojkama to bude peklo. ale to už alespoň nebudu těhotná a navíc mi může kdokoli pomoct. trošku se děsím porodu… bylo to těžké? ne, že bych se bála bolesti- i když ta mi husí kůži nahání taky- hlavně mně trápí, jestli bude vše ok. ale zase si říkám, že to zvládaly ženy po staletí, a tak to já zvládnu taky. za čtrnáct dní jdu na ultrazvuk, a za tři týdny by mi měli vyndavat nohu ze sádry, už se nemůžu dočkat, protože to strašně svědí. pozdravuj Štěpánka, měj se moc hezky. jo, tak mě napadlo, nesejdeme se někdy, až budeme po porodu? mohli bychom si pokecat na živo… odkud vlastně jsi? tak papa Bára

    #845204
    Anonym
    Host

    No mě se teda líbí kombinace Matyáš a Tadeáš ikdyž Benjamin a Sebastian je taky super, jen za tu druhou kombinaci nevím jestli nebudeš později „bita“:-) Nebo tak jak mám já Štěpán a druhého kluka bychom asi měli Šimona. Původně se mi jméno Štěpán ani trochu nelíbilo, zato teď mám pocit že to má ty nejkrásnější zdrobnělinky a že hezčí jméno není:-) Ale to určitě každá máma. Můj chlap má příjmení Lazar, což mi z počátku přišlo taky děsné a žádné jméno mi k tomu nepasovalo. Ale už jsem si zvykla.
    Rozmazlené děti…ono né vždy je všechno tak jak to na první pohled vypadá. My našemu synovi nedáváme všechno ani mu všechno nedovolujeme a přesto se mi vzteká lehne na zem kope nohama když nedostane to co chce a to pak vypadá, že opravdu všechno dostává hned jak fňukne. Je to prostě takové období a věřím, že brzy přejde:-)
    No jo strachy z porodu, to já vůbec neměla a dodnes tvrdím že zubař je horší. Neumím se bát něčeho co neznám, bojím se bolestí, které vím jak bolí. Ale o porodu odemě uslyšíš jen samé ódy ikdyž ve skutečnosti to rzplakalo i toho mého tvrďáka když viděl jak mě odváží hned po porodu na operační sál s masivním krvácením. Nebylo to tak strašné lékaři vše zvládli na jedničku. A samotný porod byl v pohodě na bolesti si nepamatuju, protože to co přišlo pak bylo něco tak úžasného, že krom toho pocitu štěstí a radosti si nejsem schopna na nic jiného vzpomenout. Takže se vlastně hrozně těším, až mi terezku položí na břicho:-)
    Vlastně bych tě moc ráda poznala, ale pokud si dobře pamatuji, psala jsi, že jsi někde od Prahy a já zase z Ostravy, takže na společná kafíčka to nevypadá, ale kdo ví, třeba někdy někde….
    Já mám ultrazvuk 20.6. a moc se zase těším až to moje zlatíčko zase uvidím, zatím si ji jen představuju podle toho jak se mi každý večer hemží v bříšku.:-) Panečku sádru jsem nikdy neměla, tak ani nevím jak to svědí, ale v kombinaci s těhotenstvím to musí být pěkné peklo. Ale hlavně, že se ti všechno dobře zahojí, ať je z tebe fit a veselá maminka. Opatruj se a na fotky se moc těším.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 11 příspěvků - 46. až 55. (z celkem 55)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist