Sport a těhotenství

 • Toto téma obsahuje celkem 37 odpovědí. Do diskuze (5 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 12 let, 10 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (z celkem 37)
 • Autor
  Příspěvky
 • #843118
  Anonym
  Neaktivní

  Ahoj holky, jsem v 18. tt a scháním nějaké centrum cvičení pro těhotné v Praze. Něco kde mají třeba i poradnu a cvičení na míči a plavání a třeba i pilates atd. … no prostě kde mají všechno a není to předražené. Díky :o)

  #843119
  k Kacka.hla
  Registrovaný uživatel

  Ahoj. Já jsem byla registrovaná na Bulovce, kde mají pro registrované i cvičení pro těhotné. Myslím, že od 16tt až do porodu. Moc ráda na to vzpomínám. Předcvičuje porodní asistentka, moc milá paní a i poradí, když je potřeba a něco se Vám v těhu nezdá. Jinak jsem nikam jinak nechodila. Ještě je nějaké centrum na Černém mostě, ale web už nevím a ceny byly šílené.

  #843120
  Anonym
  Host

  Tak jsem tu objevila téma, které jsem hledala, ale dívám se, že je dost staré a reakcí nemnoho. Copak nikdo sportování v těhotenství neřeší? Nejde mi ani tak o těhotenské zdravotní cvičení – válení se ve vodě a po míčích…Na to mám ještě dost času (jsem 10tt). Mám ale spoustu oblíbených sportovních aktivit a nevím, které si můžu dovolit v těhotenství dělat dál. Doktoři vám pro jistotu zakážou všechno, ale myslím, že je spousta věcí, která se dělat dá…

  Moc ráda bych tedy tohle téma oživila, brala bych každou vaši zkušenost se sportovními aktivitami – co můžete, co vám dělá dobře a co vám naopak neudělalo dobře.

  Mé prozatímní zájmy, zkušenosti a tedy i témata pro vás:

  Jízda na koni
  Byla jsem v raném stádiu těhu …Byl to super zážitek, jako každá projížďka, ale zjistila jsem, že to bylo dost nezodpovědné a můžu být ráda, že se mimi udrželo. Otřesy pro něj nejsou dobré, tedy nedoporučuje se. Koníky tedy vzdávám.

  Běžkování
  Zcela bez problémů, jen pozor na sjíždění z kopce a pády.

  Sjezdové lyžování
  To jsem se neodvážila – když budu jezdit opatrně, tak si to neužiju, když si to budu užívat, je velké riziko pádů. Navíc na sjezdovce nejsem sama, když mě někdo nedopotřením sejme a vrazí loket do břicha, asi by to nebylo fajn.

  Bruslení
  No mamča se mnou prý bruslila ještě v osmým měsíci:) Já teď bruslila na rybníce – je fajn, že vás tam moc nemá nikdo šanci sejmout, jak třeba na kluzišti. Jen ten led nebyl úplně hladký a hrby ve spojení se zoubky na bruslích dost hrozí pádem.. Tak to jsem si taky moc neužila…

  Lezení
  Ptala jsem se doktorky – je to přeci jen silové – ale nezakazovala, jen říkala, že opět nesmím padat (což se dá vyřešit lezením „na druhého“) a že mi pak stejně bude břicho překážet…Kvůli manželově zranění jsme měli nějakou dobu pauzu a když jsem teď zkusila, lezení bylo v pohodě, jen mě pak večer bolelo břicho – ale nevím, jestli v souvislosti s tím. Přemýšlím, jestli nevyloučit lezení v převisu, kdy břicho víc zabírá..Má s tím někdo zkušenost?

  Břišní tance
  Dělám je dva roky a váhám, jestli v těhu pokračovat. Některé pohyby se totiž nedoporučují, jenže vynechávejte je, když tančíte nějakou sestavu…Kamarádka chodila do tanců pro těhotné, ale byla celkem zklamaná, že jen procvičovaly základní pohyby, žádné sestavičky, zkrátka celkem nuda. Já vím, že v pozdějším stádiu budu mluvit jinak, ale co teď? Nějaké zkušenosti?

  Jízda na kole
  To teď není aktuální (zima), ale kamarádce to nedoporučovali. Asi zase kvůli otřesům a riziku při nehodě náraz břichem do řidítek…

  Běh – jogging
  To jsou asi taky otřesy, do toho teda asi taky nepůjdu…

  Plavání
  Mnozí hrozí nemocema, které se dají na bazéně chytit. Toho se asi tolik nebojím, takže do plavání bych šla, jen asi až bude tepleji – představa bazénu teď v zimě mě moc neláká:P

  No a co třeba aerobic? zumba? halové sporty? děláte?
  Budu moc ráda, když se vyjádříte k mým nebo svým tématům, myslím, že to tu chybí…Dík

  #843121
  v vcelka_13265
  Registrovaný uživatel

  Nazdar Kacko,

  Já myslím že taky závisí na tom jestli čekáš pvní nebo už několikátý mimi. U prvního sem se snažila aspoň chodit na procházky. Jeden čas jsem chodila do Studia pro ženy na cvčení a přestala sem protože mi vadily ty pani co tam chodily taky cvičit. Takový manažerky co děti měly jako doplněk, nezvládala sem ty jejich „kecy“ Teď budu chodit na aqua aerobic, protože tam kam chodim s dcerou na plavání tak nám otevřili plavčo i pro mamky, je to s hlídáním dětí v ceně, což je super. U dcery sem trpěla na šílený otoky tak jsem toho moc nemohla, uvidíme jak to bude teď. Taky v létě se dá dělat víc než v zimě.

  #843122
  Anonym
  Host

  Ahoj Kačko,
  téma sport v těhotenství mě také zajímá, jsem v 10tt a čekám první mimi (po docela dlouhém snažení). Hned na první (a zatím i poslední) prohlídce u doktorky jsem se ptala, co můžu a co ne. Lyže mi zakázala, a vlastně vše, kde může přijít náraz. Tanec mám povolený (dělám salsu), ale prý mám být oběma nohama na zemi, žádná akrobaciie 🙂 …. . Doporučila plavání a spinning, který jsem dělala, takže pokračuji, akorát jsem pro jistotu trošku polevila u zátěžových kopců, spíš jezdím frekvenčně a je mi fajn, zatím žádný problém. Lezení, na to jsem se zapomněla zeptat a partner je ted zklamaný, že nechci chodit. Ani se tolik nebojím svého pádu, ale toho, že mi do lana odskočí přítel, když zkouší těžké cesty, přeci jen 80kg se mnou vždycky dokáže zamávat, takže nevím (i když znám slečnu, která ještě v 7 měsíci lezla na písku 7ky) …. zeptám se příští týden na kontrole. Určitě mi ale paní doktorka radila se sportem nepřestávat, pokud jsem ho dělala dříve, to by prý nebylo pro tělo dobře. V každém případě o mimi nechci přijít, takže jsem zatím skončila u plavání, salsy a spinningu.
  Lenka

  #843123
  Anonym
  Host

  Ahoj, tak k tomu sportu. Doktor mi řekl, že můžu prakticky vše, upozornil mě na rizika při sjezdovém lyžování, které já tak ráda, prý nevadí když bych spadla problém by však nastal pokud bych si něco zlomila, v takovém případě buď operace a ohrožení plodu či přerušení nebo sádra a hrozí tuším že říkal uvolněná krevní sraženina takže jsem lyžování vynechala, pak vím, že se nedoporučuje sqush. Já chodila na power plate, na který se také v těhotenství nesmí. Myslím, že pro těhulky je dobré plavání (vybrat ale vhodný bazén), cvičení na míči, procházky a joga a pilates co takhle vím, pak se klidně může chodit do posilovny na ty chodící stroje apod, i na posilování jen to chce mít k ruce trenéra který pomůže a poradí. Hodně také záleží jak se kdo cítí a co mu bude vyhovovat, zumba je například super na protažení, tancování apod., ale nevím zda je úplně vhodná pro těhotné já jí mám doma tak si jí můžu upravit podle sebe. V Praze je docela známé toto studio pobočka i v Říčanech a Karlových Varech http://www.studioprozeny.cz/

  #843124
  Anonym
  Host

  jé teď jsem si všimla, že studio zmiňovala i vcelka, kamarádka chodila do Říčan a nemohla si to vynachválit

  #843125
  Anonym
  Host

  Jé holky, děkuju za příspěvky, jen tak dál:)

  #843126
  Anonym
  Host

  Tak jsem byla zas na stěně, lezla jsem jen kolmé a bylo to dobré, žádné bolení se nekonalo 🙂 Ve středu bych chtěla jít na zumbu a mamka mě od toho zrazuje, že je to poskakování…No asi se na to zeptám doktorky, když jdu zrovna ten den na kontrolu:)

  #843127
  Anonym
  Host

  Ahoj holky
  Někde jsem v časopise četla a i dost slyšela od odborníků,že na co je tělo zvyklé před těhotenství tak by se se sportem nemělo přestávat,akorát zmírňit na 80%. Takže kdo běhá(samozřejmě po nějakých cestách ne po silnici)tak to nevadí,na kole jezdit nevadí-bacha na páda,protože těhu trpí závrtěma takže od toho pády.Běžky si myslím super,nevadí jo to rychlejší chůze-nesjíždět nějakou sjezdovku.Plavání je nejlepší pro těhotné.Doporučuje se od 12tt to už je děložní hrdlo uzavřené a žádná infekce se k mimi nedostane.Břišní tance nevím,asi bych se vyhnula těm rychlejším pochybům pánví, jinak by to nemělo vadit.
  A jak se říká,ŽE POKUD TAM TO MIMČO MÁ ZŮSTAT TAK TAM ZŮSTANE.
  Mám kámošku která dostala skoro ve 3měsíci vyvolávačku a holka se ji držela a to stěhovala dóóóóóst těžký věci.

  Moje ségra byla ve 2 a jezdila na lyžích. Kamarádka ještě ve 4 lyžovala. Znala jsem ženskou která v 5-6 byla na aerobiku-interval a dělala všechno jen poskoky ne. Posilování břicha se může dělat -přímé do 4-5měsíce a šikmé do 6-7měsíce-jenže na to musí být tělo zvyklé a ne když se začne cvičit v těhu.Sousedka jezdila na in line bruslích v 5-6měsíci a 11.1.2011 porodila zdravého chlapečka.Na netu psaly o nějaké zahraniční běžkyni která běhala až 20-30km denně ještě v 7měsíci a myslím,že i naše běžkyně Lída Formanová ta taky běhala i do schodů a Neumannová taky,že jim doktoři zakázaly přestat se sportem.Jo a s tím ježděním na koni tak jsem četla příběh v Tině o nějaké jezdkyni a majitelce koni,že snad jezdila do 4-5měsíce.
  Já moc nesportuji,mrzí mě to,ale nemám motivaci. V srpnu jsem začla běhat a v září-říjen otěhotněla a v listopadu jmi řekly,že mám zamlklé těhu tak se docela bojím sportovat v těhotenství.Říkám si,že kdybych neběhala tak by se to pořádně vyvíjelo,ale třeba je to blbost.

  #843128
  Anonym
  Host

  Dík za obsažný příspěvek, Peti:)
  Já včera hrála 2h čtyřhru badminton a super, jen jsem rozlámaná, protože na to nejsu moc zvyklá (hrávám tak 1x do měsíce).
  Jinak jsem pročítala dlouhou diskuzi na lezci o lezení v těhu, ale bylo to celkem k ničemu, psali tam spíš chlapi, co si myslí, ale ženských s vlastníma zkušenostma málo – některý, že radši nelezly, jiné že lezly tak do 5.měsíce v poho, jedna která musela po lezení s nějakými stahy do nemocnice… No vylezlo z toho, že je to prostě individuální a kdo si chce riskovat, ať si riskuje, nikdo ale nebyl schopný napsat, co vlastně při lezení na top rope riskujete:( Prý že je vertikální pohyb pro člověka nepřirozený – bóže, vždyť jsme byli opice, navíc sedět 8h denně v kanceláři a spousta dalších činností, které děláme, nejsou přirozené…Vyskytl se tam jeden názor, že je asi dobrý celotělový úvazek. No ale jinak to moc žádné info nepřineslo – škoda.
  Jinak se Peti nedivím, že hledáš nějaké vysvětlení zamlklého těhu – no a pravda, že toho běhání bych se bála taky-sama sem tam běžím na vlak a cítím, že mně to pravidelné natřásání nedělá nejlíp – a zvlášť asi na tom začátku, kdy se to potřebuje v klidu uhnízdit…Ale těžko říct – a už se vám zadařilo znovu? Se v těch Peťulích tady v poslední době neorientuju – předpokládám, že jsi zakladatelka července 2011 a jsi ve snažilkách? Nám se totiž jedna Peťula přihlásila do miminek srpen 2011…:)

  #843129
  Anonym
  Host

  Ahoj, objevila jsem super stránku se cvičením ideálně na doma 🙂 stačí koupit velký balón a malý a můžeme začít https://www.peceodite.cz/cviceni-pro-tehotne.html
  Jinak jsem někde teď četla článek co v těhu jo a ne a doporučovali tam ty břišní tance prý je porod taky takový tanec a nevadí to. Pak tam bylo plavání,gravidjoga a pillates. Jediné co říkali že se v prvním trimestru má cvičit opatrně a ne déle než 20 min v kuse prý to tělo prochází velkou změnou a mohlo by se něco stát, ale prakticky od ukončení I trimestru je vše OK

  #843130
  Anonym
  Host

  Ahoj 🙂 , chodíme s manželem na JÓGU v Pardubicích do centra Pampeliška , cvičí tam porodní asistentka Bára . 🙂

  #843131
  Anonym
  Host

  Kačko ne já ta šťastná co založila diskuzi červenec 2011 nejsem. Byla jsem v diskuzi červen 2011,ale kvůli zamlklém těhu jsem ji musela opustit a teď jsem ne „snažíme se“-ikdyž tam už budu sama,protože mi skoro všichni otěhotněly a taky jsem „přišla jsem o to“.

  #843132
  Anonym
  Host

  Peťuli, však já snažilky pořád taky sleduju a za poslední týden zírám, co se děje, no a ty už to máš určitě taky zapár, jen si na začátku dáš pěkně klídek, aby se zvířátko správně usadilo a bude. Ještě není založený září a ty třeba můžeš založit říjen:)

  Co se týče sportování, byla jsem včera na stěně a dnes zas na badecu. Na stěně mě nenechala v klidu jedna převislá cesta, ale dobrý, jen asi začínám cítit to kilečko dvě, co mám nahoru – to je blbý, že nemusí ani tak klesat výkonnost, ale s váhou, co musí člověk nahoru tahat navíc, se nic neudělá, takže výkony jdou dolů, nj, aspoň nějak to těhu na sobě pozoruju:D

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (z celkem 37)
 • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist