Tipy na těhotenské fotografie od profesionálního fotografa Radka Hensley

Jste v očekávání svého vysněného potomka a toužíte si tento čas zvěčnit na fotografie? Je to vynikající nápad, mnohé budoucí maminky ani netuší, jaké je to pak přenádherné vzpomínáni při prohlížení snímků, kdy se každé ženě vybaví plno již zapomenutých momentů, které si zaslouží zůstat nezapomenuty. A právě zmiňované fotografie vám v tomto perfektně vypomohou. Fotky s již narozenými dítky jsou jistě také ohromně kouzelné a roztomilé, ale jistě není od věci zachovat si i vzpomínky na čas, kdy bylo děťátko ještě v bříšku a vy, jako maminka, jste se na něj velmi těšila a nemohla se dočkat, až přijde na svět, kdy pak naživo uslyšíte jeho první křik a pláč. Celé toto těšení se vám určitě vybaví při pohledu na vaše profesionálně nafocené těhotenské fotografie.

Zvolte tu správnou dobu…

Trpělivě vyčkejte, až bříško více vyroste. Ne však, kdy to bude už příliš, kdy budoucí maminky působí spíše unaveně a nervózně. Malé bříško také není ono, mohla byste působit dojmem, že jste jen více najezená 🙂 a ne stoprocentně těhotná. Ideální je zachytit čas „tak akorát“, většinou se doporučuje období mezi 7. a 8. měsícem. Ale samozřejmě záleží i na typu ženy. Pokud tápete, dobré je spojit se fotografem, u kterého byste si chtěla fotky pořídit, a projednat to s ním. Určitě rád poradí a vše vysvětlí, například já toto činím s radostí, protože sám mám zájem na tom, aby každá maminka byla s výsledkem co nejvíce spokojená a aby z něj byla nadšená.

Vystylizovat? Ano, ale s citem…

I v tomto případě platí, že styling je na místě. Není však radno přehánět to, například ve snaze zakrýt následky v těhotenství přibraných kil, patrných i v obličeji. Určitě by žádná žena nechtěla být nazvána Marfuškou .Jak se říká „všeho s mírou“ a proto je ideální nechat se svěřit do rukou zkušené vizážistky. Každý znalý fotograf má k dispozici zkušenou a osvědčenou vizážistku a hair stylistku, na kterou je 100% spoleh. Určitě chcete na fotografiích vypadat co nejvíce k světu a přirozeně, možná i trochu sexy, ale ne vulgárně, a právě v tom poradí a pomůže profesionální vizážistka. Umí vybrat a doporučit to nejlepší pro váš vzhled, jak líčení, tak i doplňky oblečení a celkový look a dotáhne kouzlo snímků k dokonalosti. Poskytnout služby a zkušenosti těch nejlepších z oboru je v mém ateliéru YesPhoto naprostou samozřejmostí.

Vyberte správné oblečení…

Vždy určitě nespoléhejte na to, že by bylo v ateliéru k mání nějaké to oblečení, které se bude na vás hodit. Já sice ve svém ateliéru mám kolem 25 různých těhotenských šatů, speciálně ušitých na focení, různých látek, topů a sukní. YesPhoto ateliér je ale vyjímečný a těžko najdete podobnou nabítku u jiného fotografa. Proto si vyberte doma několik kousků, ze kterých sama máte dobrý pocit. Pozor však na jedno pravidlo – těhotenské oblečení určitě ne, to velmi zřídka na fotografií vypadá dobře. Takové oblečení vypadá  příliš usedle. Od věci leckdy není pořídit si prádlo nové, velikostně vhodné k vašemu momentálnímu tělesnému stavu. Musí vám perfektně padnout. Určitě také volte decentní odstíny a spíše tmavší či neutrální barvy. Nebojte se elastických šatů, ve volném „pytlovitém“ oblečení byste vypadala spíše jako „paňimáma“, dále pak místo těhotenských kalhot raději volte normální džíny, které při focení zůstanou rozepnuté, což je pak nejen zajímavé, ale i velmi hezké a navíc více vynikne bříško, ve kterém si spokojeně velebí vaše milované děťátko.

Ke spodnímu prádlu ještě navíc zvolte i další možné doplňky, jako jsou nadkolenky a podobně, které nejen mohou mít „ozdobnou“ funkci, ale také pohodlně zakryjí i případné probouzející se křečové žíly či metličkové žilky. Mimo to, pokud si hodně věříte a cítíte se být tělesně krásná, určitě není problém udělat pár těhotenských fotografií á la Eva, tedy být nahá. V žádném případě nejde o focení erotiky, fotograf vždy dokáže vytvořit decentní záběry, ve kterých je spíše něha a romantika. Věřte, že dobře vím, o čem mluvím (tedy spíše píšu). Jinak na škodu není ani vzít s sebou lodičky na podpatku, nohy se vizuálně ztenčí a prodlouží, čímž se určitým způsobem zjemní vaše momentální „velkost“, budete ještě více přitažlivá a sama při vzpomínání po letech nad fotkami si budete říkat, jak Vám to moc v těhotenství slušelo.

Focení páru a více…

Pokud budete chtít i fotografie s partnerem, což samozřejmě doporučuji. Já osobně to považuji za součást u těhotenského focení. Určitě byste měla zvážit i tuto možnost vzít se sebou partnera, popřípadě starší dítě. Pak ale platí pravidlo, že je třeba, abyste všichni byli co nejlépe sladěni, aby to hlavně ladilo.

Jestliže, a i to se někdy stává, někdo přijde s tím, že by to mělo být spíše „skupinové“ fotografování, například pár plus rodiče obou, opět platí pravidlo sladěnosti, při zachování fotogeničnosti zúčastněných. V tomto případě je předchozí co nejvíce detailní domluva velmi důležitá.

Jednou se i stalo, že se chtěly společně fotit i dva páry současně, byli to velcí přátelé, kdy obě ženy byly v takřka stejném stupni těhotenství. Pak určitá sladěnost je také na místě, ale zároveň je dobré vymyslet to tak, aby se ty dva páry od sebe v něčem krapet lišily, aby se vizuálně separovaly, ovšem aby to vyloženě nebilo do očí. Ale to už je opět na důkladnější předchozí osobní domluvě.

Jakého volit fotografa

Výběr fotografa je také velmi důležitý. Základem je samozřejmě, aby měl  profesionální těhotenské portfolio, recenze na ověřených webových stránkách a přátelský přístup. Vždy je nejlepší domluvit si schůzku a pokud si tzv. padnete do oka a zjistíte, že jste si porozuměli a máte na věc podobný názor, pak jste na nejlepší cestě dosáhnout toho nejpovedenějšího výsledku. Já osobně se vždy snažím zjistit co nejvíce o představě klienta a nabídnout to nej, co mohu. Mým pravidlem je vycházet vstříc a vše vytvořit ne hlavně podle sebe, ale podle přání klienta. To je totiž to nejdůležitější, o co při oboustranné spolupráci jde. Nejde mi o to být spokojený, ale o to, aby byl spokojený můj klient, který mi dal tu důvěru. Na druhou stranu jsem já vždy nejvíce spokojený, když je spokojený klient. Nedržím se tedy jednoho speciálního tématu u těhotenského focení, ale snažím se mít své fotografie různorodé a pestré. Díky požadavkům mých klientek, mám letitou zkušenost se všemi těhotenskými tématy, pózami a svícením. Pokud máte jakoukoliv otázku, nebojte se mi napsat na můj e-mail, nebo na sociální sítě. Rád Vám nezávazně poradím a doporučím vhodná řešení.

Radek Hensley

www.YesPhoto.cz

6.3.2019 12:49 | autor: inzerce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist