Toužíte otěhotnět? Jste již těhotná? Nebo už kojíte?

Správná výživa pro ženu v jednom z nejkrásnějších životních období. Každá maminka chce přirozeně pro své miminko udělat to nejlepší. Neměla by však zapomínat ani na sebe. Je to totiž její organismus, který prochází „zatěžkávací“zkouškou.

V období, kdy chce žena otěhotnět, je těhotná nebo kojí, se zvyšují nároky na dostatečný příjem vitaminů a minerálů. Ideální je zajistit tento příjem pomocí pestré stravy. Ale ne vždy jsme schopné dodat svému tělu dostatečné množství čerstvého ovoce a zeleniny. Zdravý rozum radí, že pouze „tabletka“ nabitá vitaminy není dobré řešení. Proto se jako ideální jeví kombinace správného stravování s doplňky stravy, které jsou bohaté na vitaminy a minerály, které si v těhotenství tělo žádá ve větší míře.

Co by nemělo v těhotenských doplňcích stravy chybět?

Doplňky stravy obsahují optimální denní dávky vitaminů a minerálů. Náš trh jich nabízí nepřeberné množství. Při výběru je dobré soustředit se na to, co zrovna Vy sama nedodáváte pestrou stravou svému tělu.

V prvé řadě je důležité dostatečné množství kyseliny listové. Ta je nepostradatelná před otěhotněním, ale i v době těhotenství. Prokázalo se, že ženy s dostatkem kyseliny listové mají menší procento poškození plodu. Kyselina listová je nezbytná především pro správný vývoj centrálního systému Vašeho miminka a pro krvetvorbu. Ochranný vliv kyseliny listové se naplno projeví pouze v případě, že zvýšené dávky užíváte nejméně měsíc před plánovaným otěhotněním, ideálně však alespoň již tři měsíce předem.

Zvýšená pozornost je v poslední době též věnována esenciálním mastným kyselinám řady omega-3, především kyselině dokosahexaenové (DHA). Tato látka je ve zvýšené míře obsažena v buněčných membránách v mozku a v oční sítnici. Je proto velmi důležitá pro zdárný rozvoj mozkových funkcí a zraku Vašeho miminka. Doplňování příjmu DHA a ostatních omega-3 nenasycených mastných kyselin je pozornost věnována proto, že jejich hlavním zdrojem jsou rybí oleje a konzumace rybího masa je v České republice všeobecně nízká. Suplementace ve formě doplňků stravy, které obsahují speciálně čištěný rybí olej s posíleným obsahem DHA proto má pro těhotné a kojící ženy velký význam. Jediným zdrojem DHA pro plod je totiž Vaše tělo prostřednictvím placenty a pro kojence pak cestou mateřského mléka.

Nevýhodou rybího oleje jsou některé jeho nepříjemné vlastnosti, především chuť a typický rybí zápach. Forma měkkých želatinových kapslí může tyto vlastnosti částečně omezit. Mnohé těhotné ženy, které jsou ve zvýšené míře citlivé na různé chuti a pachy, přesto mohou rybí olej vnímat po spolknutí kapsle a rozpuštění želatinového obalu v žaludku. Řešením, které zvyšuje komfort při užívání doplňků s rybím olejem a DHA, jsou speciálně upravené enterosolventní kapsle, které svůj obsah neuvolňují v žaludku ale až ve střevech.

Vitaminy přesně na míru českým maminkám – dle našich starvovacích zvyklostí.

Naším tipem je nový GS Mamavit Prefolin® + DHA, doplněk stravy jenž nabízí kompletní a vyvážené složení vitaminů, minerálů a DHA. S vylepšeným složením navazuje na desetiletou tradici značky GS Mamavit prověřené statisíci spokojených maminek a miminek. Je vhodný pro všechna tři důležitá období: před otěhotněním, v těhotenství nebo během kojení. A je ušitý přímo na míru českým maminkám, neboť vznikl ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze a jeho složení respektuje nejnovější výživové trendy v České republice.

V atraktivním balení s dárkem navíc najdete multivitaminové tablety a enterosolventní kapsle s rybím olejem a zesíleným obsahem DHA, vyrobené speciální technologií, která zaručuje komfortní užívání. Tablety s optimální kombinací 23 vitaminů a minerálů obsahují tzv. Prefolin® – speciální 4složkový komplex s obsahem kyseliny listové v přirozené formě (800 μg kyseliny listové, 120 mg vitaminu C, 23,5 mg vitaminu E a 200 μg jódu), který je obzvláště důležitý v období před otěhotněním pro bezproblémové početí a správný vývoj plodu v 1. trimestru.

Jako jeden z mála na trhu GS Mamavit neobsahuje barviva ani konzervační látky. Je bez cukru, tedy vhodný i pro diabetičky. Přírodní cestou a naprosto bezpečně tak oragnizmu dodáte dostatečné množství kyseliny listové, jódu, selenu a ostatních důležitých vitaminů a minerálů potřebných pro Vás a správný vývoj Vašeho miminka.

Snadno se užívá, stačí pouze 1 tableta denně v průběhu jídla a zapít dostatečným množstvím tekutiny.

GS Mamavit Prefolin®+DHA – to nejlepší pro maminky a miminka!

21.9.2010 5:25 | autor: Redakce Babywebu

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist