Z deníčku obézní Terezky (10): Taneční soutěž

MAMI, POMOC, JÁ TLOUSTNU! Máme tu podzim se vším všudy, venku je zima, „psa by nevyhnal“, mění se čas, takže je večer brzy tma… Pomalu ale jistě přesouváme společné a společenské aktivity do vnitřních prostor.

Minulý týden u nás byly na návštěvě Terezčiny kamarádky. Před návštěvou jsme dlouho přemýšleli, jaký program holkám v uzavřeném prostoru vymyslet, aby to pro ně bylo zábavné a aby se i trošku hýbaly. Musíme se prostě podělit. Na něco jsme přišli. Využili jsme toho, že Terezka chodí na tancování a některé její kamarádky chodí s ní. Nakonec jsme vymysleli taneční „soutěž“.

Náš program měl dvě části. Stáhli jsme z internetu několik krátkých videí dětských tanečních vystoupení. A pak jsme s holkami nacvičovali. Odměnu – cenu (ovocný pohár) dostala každá slečna, která se svého úkolu zhostila. Prozradíme, že nakonec se úspěšně vypořádaly s úkolem úplně všechny! V druhé části jsme rozložili taneční podložku. Máte pocit, že je to zábava spíše pro teenagery? To byste se divili! Vybrali jsme samozřejmě pro začátek jednodušší hudbu, aby si holky na podložku zvykly a nebyly smutné, když to hned nepůjde. Sami jsme se divili, kolik legrace si nakonec všichni užili – včetně nás, protože jsme se nakonec zapojili také. Holky alespoň viděly, že ani „dospělákům“ to vždycky nevyjde (naopak, často jim to jde o poznání hůř). A prý se už těší na další soutěžní kolo!

Na příští týden jsme se s přáteli domluvili, že vezmeme naše děti do aquaparku. Prostě musíme nyní více času věnovat přípravě, hledat na internetu a to, co se nám zdá zajímavé, „zkonzultovat“ ještě s Terezkou, aby se mohla na výběru podílet a vybrat si to, co jí připadá nejzajímavější! (Pokud máte nějaký nápad, prosím, podělte se také! Nápadů není nikdy dost!)

Jinak se začínáme těšit na blížící se Vánoce, současně ale na celé období blížícího se adventu a Vánoc pohlížíme trochu s obavami. Nepřijde vniveč naše celoroční snaha? Sbíráme zkušenosti, vyptáváme se, radíme se… O tom ale až příště…

Rodina Terezky si přála zůstat v anonymitě. Na Babywebu však můžete sledovat postupné kroky ke změnám, které by měly dopomoci Terezce k tomu, aby se dostala ze spárů nepříjemné, ale vytrvalé dámy zvané obezita. Jak se jim bude dařit dále? Co na stávající jídelníček řekne nutriční terapeutka? Sledujte její příběh a projekt MAMI, POMOC, JÁ TLOUSTNU! – každý čtvrtek na Babywebu.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist