Dcera si hraje v jeslích sama. Co s tím?

DOTAZ TÝDNE Dceři budou 3 roky. Chodí do jeslí, ale s nikým se tam nebaví, hraje si sama. Doma je v pohodě, hezky si hraje se starší kamarádkou od sousedů. Co s tím?

Odpovídá klinická psycholožka PhDr. Markéta Kavale:

V této chvíli by bylo dobré si popovídat přímo s vaší dcerou o tom, jak se sama v jesličkách cítí a zda-li ji tam něco netrápí. Nabízí se však i jiné vysvětlení, proč se vaše dítě takto chová v jeslích. Do jeslí docházejí zpravidla děti mladší a vaše holčička by si již ráda hrála spíš se svými vrstevníky než s miminky. V takovémto případě by bylo na místě poohlédnout se spíše po nějaké mateřské školce, kde by se jí líbilo. Jak sama říkáte, ráda si hraje se staršími dětmi, a tak se domnívám, že opustit jesle je již na místě.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele Kamik
Kamik

Paní psycholožka to sfoukla dost šmahem. Podobné téma by mě taky zajímalo. Syn (3 roky) má podobný problém. Jakmile je v kolektivu více dětí, tak se stáhne stranou a hraje si sám. Přitom pokud ty stejné děti potká jednotlivě, tak si s každým z nich hraje, a všechny zná. Do školky se bohužel nedotal, takže je doma s mladším bráškou. Dříve tento problém neměl.

 

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené