infekční onemocnění

Febrilní křeče: Minuty plné hrůzy

Rodiče malých dětí může vystrašit jakákoliv změna zdravotního stavu jejich potomka. Ovšem existují momenty, kdy i ti nejotrlejší a nejchladnokrevnější propadnou panice. K takovým okamžikům patří, když dítě zachvátí febrilní, tedy horečnaté křeče.  Celý článek »

Onemocnění jako překážka kojení

Ačkoliv skutečných důvodů, proč nekojit své miminko, není mnoho, přesto jsou situace, kdy kojení možné není nebo musí být nějakým způsobem omezeno. Na vině bývá většinou onemocnění matky nebo miminka.  Celý článek »

Doporučená očkování dítěte

Doporučená očkování jsou ze zákona nepovinná. Nejsou v plné výši hrazena zdravotní pojišťovnou, ale to neznamená, že dítěti nepřináší užitek. Naopak. Některá nepovinná očkování jsou pro většinu děti více než vhodná a uvažuje se o jejich zavedení... Celý článek »

Atopický ekzém u dětí

Atopický ekzém je v současné době poměrně rozšířené kožní onemocnění. Život sice neohrožuje, ale dokáže ho pěkně znepříjemnit nejen děťátku, ale i vám… Naštěstí existují prostředky, které mohou tomuto trápení ulevit. Vyzkoušejte Eucerin 12% OMEGA! Celý článek »

Těhulky, pozor na listeriózu

Ano, zejména těhotné ženy by si měly dát pozor na toto poměrně vzácné, ale nebezpečné onemocnění, které může být velkou hrozbou pro jejich dítě. Ohroženi jsou také starší lidé a osoby se sníženou imunitou.  Celý článek »

Dezinfekce nové generace

Na český trh právě přichází nová unikátní řada dezinfekčních přípravků SANYTOL určená pro celou domácnost. Přípravky jsou účinné proti viditelné špíně jako je například mastnota, prach, vodní a močový kámen apod., ale zároveň při čištění zahubí 99... Celý článek »

Nejnovější články

Naposledy navštívené