Atopický ekzém u dětí

Atopický ekzém je v současné době poměrně rozšířené kožní onemocnění. Život sice neohrožuje, ale dokáže ho pěkně znepříjemnit nejen děťátku, ale i vám… Naštěstí existují prostředky, které mohou tomuto trápení ulevit. Vyzkoušejte Eucerin 12% OMEGA!

Atopický ekzém je chronicky se opakující neinfekční zánětlivá kožní nemoc. Často se objevuje již u kojenců po 2. měsíci věku.

Typické pro atopický ekzém je střídání období akutního zhoršování a klidové stadium. V akutní fázi se na pokožce vyskytují suchá zarudlá ložiska a silně svědivé pupínky až puchýřky, které se objevují ve tváři, pak na bradičce, postupně se šíří na krk, celou hlavu, trup a končetiny. Právě silné svědění bývá příčinou neklidu dítěte i špatného spánku. Škrábáním si navíc dítě zanáší do kůže infekci, která pak mokvá a stav ekzému se tím ještě více zhoršuje. V období klidu je kůže pak zhrublá a bledší.

Přesné příčiny atopického ekzému nejsou dosud známé, v zásadě se jedná o odchylnou reakci těla na zevní a vnitřní vlivy. Jeho výskyt a průběh vyvolávají různé spouštěcí faktory (potravinové alergeny, plísně, pyly, infekční onemocnění apod.).

Vzniku ekzému bohužel nelze předcházet, protože jde většinou o vrozenou dědičnou dispozici. Léčbu atopického ekzému je třeba vždy svěřit do rukou dermatologa. Určitými preventivními opatřeními lze nicméně vzplanutí akutní fáze ekzému předcházet nebo alespoň dostat pod kontrolu. Důležitý je však komplexní přístup – úprava režimu, jídelníčku a zejména každodenní pravidelná péče o pokožku speciálními přípravky pro atopiky.

Účinnou pomoc pro pacienty s atopickým ekzémem představují přípravky Eucerin 12% OMEGA. Jsou ideální pro péči o pokožku s atopickým ekzémem i během akutní fáze onemocnění. Přípravky mohou používat malé děti i kojenci. Složení obsahuje unikátní kombinaci omega-6 mastných kyselin a licochalconu, které:

1) Optimálně zvláčňují suchou pokožku a redukují její zarudnutí.

2) Účinně obnovují kožní bariéru.

3) Dlouhodobě zklidňují svědění kůže.

Klinické studie prokázaly, že již po 2 týdnech pravidelného používání dochází ke zmírnění svědění a výraznému celkovému vylepšení stavu pokožky!

V nabídce Eucerin 12% OMEGA naleznete dva přípravky:

Zklidňující tělové mléko 12% OMEGA

pro každodenní péči o pokožku celého těla.

Zklidňující krém na obličej a tělo

12% OMEGA pro péči o suchou pleť obličeje nebo k ošetřování drobných míst na těle (např. lokty).

Přípravky dermokosmetiky Eucerin jsou k dostání exkluzivně v lékárnách.

Více informací na www.eucerin.cz nebo na infolince 466 029 444.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist