Unikátní průzkum Babywebu: Jak se bráníte žloutence ve školkách?

Cílem našeho bleskového průzkumu bylo zjistit, jak se ubránit žloutence typu A v mateřských školkách. A také, zda se už nákaza někde nevyskytla.

Zástupcům školek jak v hlavním městě, tak po celé republice jsme položili dvě otázky:
1. Máte mezi dětmi případ žloutenky?
2. Jaká opatření jste přijali?

MŠ Praha 7, Na Výšinách
1. Nemáme.
2. Udělali jsme všechno, co bylo v našich silách, aby k nákaze nedošlo. Přijali jsme všechna opatření, která doporučil Hlavní hygienik města Prahy, to znamená, že jsme zakoupili hygienické prostředky, papírové ručníky, tekutá mýdla. Výhodou u nás je to, že třídy nejsou propojené a každá má své hygienické zázemí.

MŠ Litvínov, Podkrušnohorská 1589
1. Nemáme.
2. Žádná zvláštní opatření jsme nepřijali, protože prevenci plníme běžně každý den. Každé dítě má svůj ručník. Jakmile se objeví jakékoliv infekční onemocnění, měníme prádlo dítěte, dezinfikujeme jeho věci. Rodiče na vlastní náklady do školky dodali vlhčené ubrousky, které bereme s sebou na procházky a hřiště.

MŠ Plzeň, Fibichova 4
1. Nemáme.
2. Na základě doporučujících dopisů hygieniků jsme nakoupili přípravky: septoderm gel, který se dětem aplikuje po umytí rukou, dále tablety na dezinfekci umytého nádobí a chloramin na ostatní úklid. O tom všem písemně rodiče informujeme. Ti samozřejmě tato opatření přijímají velmi pozitivně. Stejně tak se v naší kuchyni dodržují všechny hygienické zásady při přípravě pokrmů.

MŠ Olomouc, Střední Novosadská
1. Nemáme.
2. Umýváme všechno i sebe (smích)… Jelikož se v našem okolí zatím žádné infekční onemocnění nevyskytlo, dodržujeme hygienické předpisy podle instrukcí Ministerstva zdravotnictví tak jako doposud. Při úklidu pravidelně používáme běžné dezinfekční prostředky.

MŠ Motýlek Liberec, Broumovská 870
1. Nemáme.
2. Nějaká extra dezinfekční opatření nemáme, ale zpřísnili jsme hygienu dětí. Dbáme na to, aby si děti umývaly ruce, a povídáme si s nimi o tom, jak mají dbát na čistotu a jaká nebezpečí tady hrozí. Uklízečky pravidelně dezinfikují podlahy a hygienická zařízení, na to se u nás v běžném provozu školky velmi dbá.

12.3.2009 5:42 | autor: Monika Langrová
Více o tématu: dětiinfekční onemocnění

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist