osvojení dítěte

Náhradní rodinná péče: základní informace

Co je náhradní rodinná péče (NRP) a co není? Jaké mají v současné době čeští rodiče možnosti, pokud chtějí do své rodiny přijmout dítě, o něž se biologičtí rodiče z jakéhokoli důvodu postarat nemohou nebo nechtějí? Jaké právní úpravy a organizace zabývající se touto problematikou u nás existují? Celý článek »

Máme pro vás holčičku

aneb adopce na vlastní kůži. Je to už víc než deset let a stejně si na ten den přesně pamatuju. Seděla jsem v zaměstnání, běžná rutina. „Máme pro vás tříměsíční holčičku, ozvalo se ve sluchátku a svět se začal točit jinak“. Vzpomíná Petra na... Celý článek »

Adopce krok za krokem

Chcete dítě a nejde to? Řešením může být adopce neboli osvojení. Tato státem garantovaná a zákonem upravená forma náhradní rodinné péče umožňuje manželským párům nebo jednotlivcům přijmout za vlastní opuštěné dítě a stát se tak rodiči se všemi... Celý článek »

Osvojení dítěte

V poslední době bohužel narůstá počet manželství, která přes veškerou snahu lékařů zůstávají bezdětná. Jejich problém pak může, za splnění určitých předpokladů, vyřešit osvojení dítěte. Podmínky pro toto osvojení jsou stanoveny v zákoně o rodině.... Celý článek »

Vše o adopci a osvojení

Adopce dítěte nebo osvojení dítěte je pojmenována náhradní rodinná péče (NRP). Páry po pečlivém výběru získávají plnou odpovědnost za opuštěné dítě, které jim bylo svěřeno do péče. Tento druh NRP je garantován státem a řídí se platnou legislativou... Celý článek »

Nejnovější články

Naposledy navštívené