Adopce? Někdy jen pro někoho

Největší touhou převážné většiny lidí je nezůstat sám, tedy žít v rodině. Rodičů dětí, kteří se po rozvodu nedokáží ohledně svěření dítěte do péče slušně dohodnout, je mnoho, ale jejich potomci jsou na tom ještě relativně dobře. Hůř je dětem, které jejich rodiče nechtěli už před porodem nebo po jejich narození, a jsou tak v dětských domovech.

Není jistě většího přání opuštěných dětí z domovů, kojeneckých ústavů či jiných sociálních zařízení, než potkat ty, kdo by je byli ochotni bezmezně milovat a chránit, darovat jim jistoty a hlavně pak místo v rodině.

Takovéto přání se naštěstí stovkám a tisícům dětí plní. Jsou ale bohužel i takové, kterým v cestě k novým rodičům brání úředníci. Ti by měli osvojení dětí všemožně podporovat. Někdy je ale opak skutečností. Důkazem je i mladá rodina z Karlovarského kraje, která čeká na dítě z domova neuvěřitelných pět let. Za všechny průtahy může neshoda onoho muže, který se kdysi s úřednicemi nepohodl právě kvůli vídání své dcery z prvního manželství.

Mladá fronta DNES

Více o tématu: milovatosvojenírodina

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist